- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1556 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
79 odpowiedzi
Safrani
1
Wiedźmin 3 Co ja mam kupić, żeby ograć całość ze wszystkimi dodatkami?Czy można w to... » Czytaj dalej
12 odpowiedzi
gumaz
1
Jaki jest Wasz ulubiony smak lodów?
15 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1556 Culés
4
Iga łamie na start
Swietna gra Igi, dominuje wymiany
To jest poziom ponad gre Bencic
@Encore@adi7adi8 @tbas @Popitek12@michal26 @Barca_Big_Moment @barcelonaLM @Lionel_Messi10 @Mario96w
0
@mekston Lewe kolanko dostało przy tym poślizgu.
0
@mekston dlatego lepsza taka rywalka, od Anisimovej, która jak ma dzień, to jest mega ciężka
1
@adi7adi8 no będzie pewnie przerwa medyczna. Widać, że czuje je
1
@mekston Będzie łatwy mecz dla Świątek ona czuje, że po porażce Aryny ma życiową szansę i tego nie wypuści!
@michal26 Iga sobie poradzi na Amandę łatwo bo wystarczy grać długie wymiany co Świątek lubi na swoich warunkach i nie dać jej możliwości do skończenia. Oczywiście trudniej coś takiego zastosować w praktyce, ale sama presja finału także może sparaliżować Amandę i nie będzie mogła się wstrzelić w kort.
W interesie Igi na pewno jest przedłużanie gry do momentu aż rywalka popełni błąd.
0
@Barca_Big_Moment nawet przed tym gniotla by Bencic
0
@Barca_Big_Moment no nie do końca. Anisimova akurat potrafi w wymiany, co dzisiaj udowodniła. Jest w formie. Trafia. Potrafi returnować w dodatku.
Iga musi zagrać tak, jak do tej pory w meczu z Benciç
1
@michal26 Nie bierzesz pod uwagi sfery mentalnej zawodniczki. Nie twierdzę, że Amanda jest słaba w wymianach ale jej styl gry jest bardziej agresywny niż Sabalenki co śmiało wskazuje, że stawia na krótkie akcje i próbuje zdominować mecz potężnymi strzałami z linii końcowej.
Jednak Iga jest na tyle świetna w obronie, że potrafi zmieniać tempo gry i mieszać kierunkami żeby sprawić, aby Amanda musiała biegać a nie jest taka szybka i sprawna jak Świątek co nie trudno zauważyć.
Na takie zawodniczki trzeba grać tak żeby nie czuły się komfortowo, a nie iść z nimi na walkę bo to się kończy różnie. Agresja ale wyważona i przede wszystkim głęboka piłka z wysokim odbiciem po topspinie. Wtedy ciężej jej będzie przejmować inicjatywę, a im dłużej trwa wymiana to Świątek może zagrać slicem, albo skrótem żeby ściągać ją do siatki.
Gdy Amanda nie dostanie piłki na środek kortu to nie jest taka groźna bo trzymając ją na dystans można spamować jej UE.
Naciskać na nią, ale ją rozrzucać po korcie i już nie będzie się czuła pewnie. Iga to potrafi świetnie zrobić na mączce, a teraz to przekłada także na trawę.
@mekston @Lionel_Messi10