La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1470 Culés

2

Do Pucharu Świata w skokach narciarskich zostało już tylko 21 dni!
A gdzie Adaś i Kamil odnosili swoje zwycięstwa w Pucharze Świata nr 21?
Adam Małysz: Zakopane 2002
Kamil Stoch: Sapporo 2017

Według niektórych danych pod skocznią w Zakopanem mogło być nawet w okolicach 100 tysięcy ludzi. Procedury bezpieczeństwa w ten weekend nie były przestrzegane. Ludzie oglądali te zawody z okolicznych drzew! Jakoś nie chce mi się wierzyć w tę liczbę 100 tysięcy osób, jednak ludzi było naprawdę wielu.
Taka ciekawostka było to jedyne zwycięstwo Adama Małysza w 2002 roku. Jednak nie przeszkodziło mu to w wygraniu kryształowej kuli w sezonie 01/02 i 02/03.
Co do triumfu Stocha nie mam jakiś wielkich wspomnień. Kolejny dzień w biurze.

0

@Criss18Barca refleksja człowieka bierze jak to się czyta. Chciałbym, żeby te czasy wróciły, ale to chyba niemożliwe. Skoki coraz bardziej skomplikowanym sportem się stają.

0

@VegetaPolska Najbardziej smutne jest to, że Adam Małysz już nie skacze, a Kamil Stoch właśnie będzie rozpoczynał ostatni sezon, a poza tym jest w takim wieku, że ciężko wymagać walki o zwycięstwa.
Brak wielkiego mistrza to duża strata dla tej dyscypliny.

Na domiar złego Dawid Kubacki, Piotrek Żyła czy nawet Maciej Kot także już bliżej końca niż dalej.

Cała nadzieja, że ogarnie się Paweł Wąsek i że Kacper Tomasiak wejdzie na taki poziom, że będziemy mieć nadzieję że to w przyszłości może będzie kolejny wielki mistrz. Bardzo liczę właśnie na dobre wejście Tomasiaka w sezon.

0

@Stinger_ brutalne jest to, że u nas jest jeden Tomasiak, a w Austrii takich jest ze 20.

0

@VegetaPolska Do Austrii pod tym względem nie może się nikt porównywać także akurat tutaj też ciężko jakoś szczególnie ubolewać nad tym, że oni mają tyle talentów.

Wiadomo, że szkoda że u nas tego nie ma ale nawet Niemcy i Norwegia teraz mają z tym duży problem i wyglądają gorzej od nas. Słowenia także wygląda dużo gorzej niż kilka lat temu gdzie wydawało się, że wypuszczają tych talentów więcej niż sama Austria.

Plusem jest to, że Austria mając tyle talentów nie wywalczyła miejsca z PK na PŚ, a my mając jednego Kacpra Tomasiaka mamy to miejsce. Szczególnie Jonas Schuster i Niklas Bachlinger mają zmarnowany period, a formą nie odstają od Polaka i spokojnie mogliby punktować w PŚ. Pewnie jeden z nich wejdzie na weekend - dwa za Krafta, który ogłosił już, że odpuści 1-3 weekendy ze względu na narodziny dziecka ale to wciąż mało w porównaniu z tym, że Kacper Tomasiak może dostać tych konkursów aż 12, a w odwodzie TCS bo nie wyobrażam sobie żeby nagle spadł z formą poniżej TOP 5 skoro na miesiąc przed startem sezonu jest numerem najgorzej dwa choć i z Kamilem Stochem wygrywał.

Wracając jeszcze do Austriaków to wciąż nie ma pewności czy Widhoelzl za Krafta powoła któregokolwiek z dwójki Schuster - Bachlinger bo jednak w odwodzie pozostaje wciąż trenujący Daniel Huber, a znając słabość Widhoelzla do niego i "złość" na Schustera i Bachlingera, którzy kompletnie nie podołali w PK w walce o miejsce na PŚ to nie zdziwi mnie jeśli to Huber zajmie miejsce Krafta, oczywiście jeśli jakkolwiek jego forma poszła do góry bo jeśli dalej klepie bulę to raczej Widhoelzl nie będzie marnował miejsca.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?