- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1282 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
74 odpowiedzi
draxidox
17
jezu, jak dobrze, że ten człowiek nie został prezydentem polski.Piszą do niego sygnaliści jak... » Czytaj dalej
18 odpowiedzi
Roobo
14
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1282 Culés
2
Oscar Piastri w Mclarenie w ostatnich 5 wyścigach:
DNF, 4, 5, 5 i 5
5 wyścigów z rzędu bez podium
@Chaoss @Encore @barcelonaLM @Kessie @michal26 @MichuZ44 @Popitek12 @Bykunn
0
@mekston Ewidentnie bolid słabszy.
1
@Stinger_ ewidentnie to Piastri porobił masę błędów
Fatalny weekend w Baku, z falstartem i wpadkowaniem się w bandę na 1 okrążeniu, czy dzisiaj z optymistycznym atakiem na Kimiego i tym, że to wywaliło Leclerca z wyścigu, a sam dostał 10 sekund
0
@mekston Zawsze mnie zastanawiało dlaczego Max Verstappen w takiej sytuacji był chwalony, że wyciągnął maksimum z takiej sytuacji, a każdy inny kierowca to po prostu słabiak z błędami. Max dzisiaj chwalony jak nigdy choć ewidentnie było widać, że ma samochód numer 2 w stawce, a Piastri masa błędów. Dziwne.
0
@Stinger_ nie ma w tym nic dziwnego, wystarczy śledzić rywalizację, słuchać też tego jak wypowiadają się ludzie w padoku F1. W kontekście Brazylii akurat to dość jasne:
1) Nawet jeśli przyjmiemy, że miał bolid numer 2 to startował z alei serwisowej to raz :)
2) napisałem w tych wyścigach i wymieniłem je Tobie - dzisiaj popełnił błąd - zblokował koła w 1 zakręcie i uderzył w Kimiego. Biorąc pod uwagę jaka jest jego sytuacja w MŚ to było zbyt ryzykowne. Dziwne, że nie był chwalony ;)
3) właśnie miał bolid numer 2 w stawce, a Piastri jeździ w bolidzie numer 1 :)
0
@mekston A to nie Lando Norris jeździ w bolidzie numer 1?
Wybacz ale jakoś zachwytom Maxa nie ma końca, a inni zawsze są umniejszani.
0
@Stinger_ Mclaren to bolid numer 1 - Piatri też Mclarenem dysponuje tylko najwyraźniej zmiany które wprowadzono bardziej odpowiadają stylowi jazdy Lando, a Oscar nie jest w stanie wyciągać tyle jak w pierwszej części sezonu. Do tego weekend katastrofa jak w Baku - fatalne kwale, falstart i wjazd w bandę na 1 okrążeniu.
W wielu wyścigach różni kierowcy są chwaleni, a Max to Max trudno, żeby nie zachwycać się geniuszem tej dyscypliny
Robią to nie tylko kibice, ale szefowie zespołów czy sami kierowcy - jeśli zdanie kibiców Tobie nie wystarcza
Tak jak kiedyś zachwycano się takimi kierowcami jak Clark, Senna czy Schumacher
0
@mekston Moim zdaniem Max Verstappen to świetny kierowca dysponujący cały czas świetnym bolidem.
1
@Stinger_ świetnych jest wielu kierowców, a Ci w topce to właściwie każdy z nich to świetny kierowca. Max to topka kierowców w historii.
Max wiemy od lat jak niewiarygodnie gotuje - jak się ogląda ten sport, ogląda analizy okrążeń, ale też słucha ludzi w padoku.
Zabrakło, żebyś napisał "Max to dobry kierowca i ma dobry bolid" xd
Jesli w sumie wygłosiłeś takie zdanie jak wyżej (cytuje ponownie) to w sumie rozumiem - skoro nie widzisz błędów które Piastri popełnił, to i większych niuansów tez możesz nie dostrzegać.
"Max dzisiaj chwalony jak nigdy choć ewidentnie było widać, że ma samochód numer 2 w stawce, a Piastri masa błędów. Dziwne."
0
@mekston Chodzi o to, że Max Verstappen chwalony jest z to jakby jeździł taczką (co jest nieprawdą), a wszyscy inni zawsze zwalani są na samych siebie.
Oczywiście, zgadzam się, że Max Verstappen to jest sam TOP. Nie rozumiem tylko dlaczego tutaj mówi się, że jeździ taczką skoro to nieprawda.
Ja rozumiem wiele ale nie da się mając słaby bolid ruszając z alei serwisowej ukończyć wyścig na 3 miejscu wyprzedzając gościa który jeździ w aucie numer 1 (zakładając, że oba McLareny są takie same). Czyli co, ten Piastri jakiś niepełnosprawny (oczywiście nie obrażając nikogo) jest, że nie potrafi wyprzedzić taczki?
No bez żartów, Max jaki świetny by nie był to bez dobrego bolidu nic nie zrobi bo może być mistrzem kierownicy ale nie zrobi nagle z taczki, samochodu który jedzie szybciej niż może. Taki to jest sport, że nie mając bolidu nic dużego nie zrobisz.
0
@Stinger_ "Ja rozumiem wiele ale nie da się mając słaby bolid ruszając z alei serwisowej ukończyć wyścig na 3 miejscu wyprzedzając gościa który jeździ w aucie numer 1 (zakładając, że oba McLareny są takie same). Czyli co, ten Piastri jakiś niepełnosprawny (oczywiście nie obrażając nikogo) jest, że nie potrafi wyprzedzić taczki?"
Kilka kwestii tutaj - tak Maxowi założono świeży silnik i patrz komentarz wyżej, nawet jeśli po zmianach w bolidzie dysponował tutaj 2 najszybszym bolidem (możemy dyskutować czy 2 i jaka była relna różnica do Merca) to i tak zrobienie podium z alei serwisowej to genialny wynik.
Dwa - dlaczego zaraz niepełnosprawny - po prostu bolid to jedno i znaczy dużo, ale kierowca swoje też musi wnieść. Między genialny, a niepełnosprawny mamy wiele innych opcji. Nawet jeśli ostatni kierowcy Red Bulla to nie był top topów, to wciąż np. Sergio Perez to bardzo solidny kierowca a widzieliśmy jak bardzo odstawał od Maxa. Alex Albon czy Pierre Gasly potrafią być chwaleni nie jeden raz za wyścigi obecnie, a widzieliśmy jak odstawali od Maxa. Patrz jaka jest różnica Sainz vs Albon w tym sezonie.
Trzy - pisałem, ale może nie zauważyłeś - Piastri już na starcie władował się w Antonellego, za co został ukarany kara 10 sekund.
Cztery - w F1 poza kwestią bolidu, poza kierowcą, masz też temat strategii zespołu i masz tez elementy szczęścia - np. dla Maxa dobrze się złożyło, że po pechu (przebicie opony), mógł zjechać na pit stop na VSC (więc oszczędził trochę czasu na tym) i pozbył się słabej opony typu hard.