La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1373 Culés

9

Tak, już widzę, jak wszyscy używają pełnej formy Wigilia Bożego Narodzenia xD

Ale jeżeli już ktoś chce się czepiać, to mógłby chociaż swoje czepialstwo oprzeć na poprawności językowej.

Tak więc uspokajam: wigilia (pisownia małą literą) to tradycyjna uroczysta wieczerza w Wigilię Bożego Narodzenia lub po prostu dzień poprzedzający jakiś dzień świąteczny. Wigilia (pisana dużą literą) to dzień poprzedzający święta Bożego Narodzenia. I nie ma konieczności używania pełnej formy.
https://x.com/Palucki_B/status/1995615709368570134

3

@NeroTFP1 Ja w sumie mówię, że jadę na święta :P

1

@Kgorecki2500 pewnie jesteś kryptokomuchem

1

@Kgorecki2500
No i elegancko. O to w tym chodzi, by nie dać się zwariować.

EDIT: Albo jest tak jak mówi @Safrani.

0

@NeroTFP1 To jest odgapiona z usa tzw. "war on christmas". Durny temat "wojny kulturowej" w Stanach używany przez polityków którzy nie mają żadnego realnego programu.

1

@NeroTFP1 ale tak szczerze powiedziawszy, to ile razy się słyszy pełną nazwę? Bardzo rzadko spotykane.

2

@NeroTFP1 @Safrani Jestem ja fanatykiem Zwierzogrodu a nie komuchem

1

@Safrani
Oczywiście, że bardzo rzadko spotykane. Jeśli już, to bardziej przy jakichś oficjalnych życzeniach od głów państwa. Raczej wszyscy mówią "A my Wigilię spędzamy..." i każdy wie, co ma na myśli.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?