- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1642 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
5
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
83 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
33 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1642 Culés
7
Brak Raphinhi i Kyliana Mbappe w 11-stce roku FIFA The Best 2025 to potężny skandal.
O tym co tam robi Jude Bellingham nawet nie wspomnę. Cole Palmer zresztą też moim zdaniem powinien być pominięty.
1
@Stinger_ to jest za okres sierpien 2024 - sierpien 2025
Wiec Rapha okradziony grubo a Mbappe niekoniecznie
Gdyby byl rok kalendarzowy to tak ale w tym okresie trojka z przodu:
Rapha - Dembele - Yamal powinna byc
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@mekston Król strzelców La Liga, Złoty But. Najlepszy napastnik poprzedniego sezonu.
0
@Stinger_ kogo z trojki Rapha - Dembele - Yamal wywalasz wtedy?
Dembele - krol strzelcow swojej ligi, wiecej goli w LM, drugi asystent w LM, wazne gole i asysty w fazie pucharowej, wiemy ile nahapal trofeow druzynowych
Rapha - sam napisales ze okradziony
Yamal - nie mial takich liczb bezposrednich jak Mbappe ale gral lepiej i wiemy ile okazji tworzyl, jak gotowal, w bezposrednich starciach znowu wypadal lepiej choc Mbappe tez silnie gral
Pod tym katem Mbappe nie bedacy w top3 nie jest kradzieżą.
0
@mekston Można zrobić zestawienie z dwoma pomocnikami - Vitinha i Pedri plus czwórka w ataku. Jeden z nich na dziesiątce.
0
@Stinger_ można, ale nie trzeba - to raczej nie jest naturalne ustawienie z 3 przodu.
Dla mnie nie ma mowy o kradzieży po prostu w tej sytuacji - jeśli gramy 3 z przodu to dla kogoś miejsca zabraknie.
W FifPro swoją drogą był Yamal, Mbappe i Dembele np., ale tam Raphy zabrakło (tam głosują piłkarze, ale nie pamiętam jaki tam jest przedział czasowy)
Bellingham to jest xd w tej 11, VVD też kontrowersyjnie w ostatnim czasie
0
@mekston "można, ale nie trzeba"
Tak ale w tym przypadku kiedy jest taka sytuacja, że główną nagrodę odbiera Ousmane Dembele, a nie jest typowym napastnikiem to moim zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie żeby dać taką czwórkę w ofensywie.
Nie raz i nie dwa dawali jakieś dziwne formacje. Zobacz sobie 11-stkę roku z roku 2021 (C. Ronaldo, Lewandowski, Haaland i Messi), 2022 (Messi, Benzema, Haaland, Mbappe) i 2023 (Vinicius, Mbappe, Haaland, Messi).
Można? Można, a też nie trzeba było.
Dla mnie brak klasycznego napastnika, który dodatkowo serio był najlepszym napastnikiem to jest skandal.
0
@Stinger_ jednak Dembele gral jako 9 w PSG
Tak zdarzało sie z 4, i dlatego też napisałem, że można, ale absolutnie zrobienie 11 z 3 zawodnikami (Rapha, Dembele, Yamal) jak pisałem nie jest skandalem.
Szczególnie jak bierzemy pod uwagę okres sierpien 2024 - sierpien 2025
La Liga też straciła na jakości, i Mbappe był w niej najlepszym strzelcem, ale w LM był dopiero 9 strzelcem (wraz z kilkoma innymi zawodnikami)
Do tego brak jakiegokolwiek istotnego trofeum (liga, lm, cdr) nie pomógł mu.
0
@mekston Napisałem, że brak Raphinhi i Mbappe jest skandalem, a nie że trójka Raphinha, Dembele, Yamal to skandal.
Jedno nie wyklucza drugiego.
I co z tego, że Dembele grał na 9-tce?
Jeśli dobrze pamiętam to w 2021 roku Ronaldo, Haaland i Lewandowski też grali na 9, a mimo to wszyscy zmieścili się w jedenastce roku.
Zresztą Leo Messi też w Barcelonie grywał na tej pozycji i to nie mało czyli co, wtedy w składzie zmieścili 4 dziewiątki, a teraz problem żeby zmieścić "jedną" bo Dembele w PSG grał na tej pozycji?
Jeśli FIFA trzymała by się jakichkolwiek zasad to zgodziłbym się ale jeśli raz dają 4 dziewiątki, a teraz klasycznej żadnej to jedno wielkie XD tym bardziej, że w pomocy zmieścili Bellinghama (totalna pomyłka) czy Palmera.
Gdyby w pomocy było po dwóch takich Pedrich i Vitinhi to ok ale w tej sytuacji? Skandal. Przynajmniej dla mnie.
0
@Stinger_ "Napisałem, że brak Raphinhi i Mbappe jest skandalem, a nie że trójka Raphinha, Dembele, Yamal to skandal.
Jedno nie wyklucza drugiego."
Jeśli mielibyśmy ustawienie 4-3-3 to brak uwzględnienia Mbappe nie jest skandalem
"I co z tego, że Dembele grał na 9-tce?"
To z tego, że przy 3 z przodu jak mam Raphe, Dembele i Yamala a cala trojka ma silne argumenty zeby grac z przodu to ten 4 w kolejce jak sie nie zalapałby nie byłoby skandalem
FifPro jak pisałem też ustawiona została z 3 przodu, tam był Mbappe akurat za Raphę.
"Nie raz i nie dwa dawali jakieś dziwne formacje. Zobacz sobie 11-stkę roku z roku 2021 (C. Ronaldo, Lewandowski, Haaland i Messi), 2022 (Messi, Benzema, Haaland, Mbappe) i 2023 (Vinicius, Mbappe, Haaland, Messi)."
Tutaj to była formacja jedenastki FifPro - to nie jest też ta sama 11 co teraz była wybrana. Fifpro była wybrana w listopadzie.
I raczej jednak bardziej skandalem jest dawanie 4 z przodu, zeby pomiescic kolejnego napadziora patrzac jednak na to jak druzyny graja.
0
@mekston Nigdzie nie jest powiedziane, że musi być trójka z przodu.
0
@Stinger_ nie jest ale zgodzisz sie ze ustawienie 3 z przodu jest racjonalnym rozwiązaniem?
0
@mekston Zgodzę się ale skoro w poprzednich latach były wymysły z czwórką z przodu to uważam, że i tym razem mogłoby tak być.
0
@Stinger_ ta 4 z przodu chyba byla w „11” fifpro a nie tej
Dla mnie bardziej ustawianie „4” z przodu o tyle nieracjonalne ze nikt z czolowych ekip tak nie gra. To w przyszlosci moga i 5 zrobic.