- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 857 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
5
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
87 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 857 Culés
1
Niech wszystkie drużyny dotrzymają te wyniki. 1,75 pkt. Bezcenne. 2,11,18 miejsce drużyn, które awansują. Super miejsca tak nawiasem mówiąc
0
@michal26 18 miejsce jest super? Przecież w tym momencie jeśli dobrze widzę to istnieje ryzyko gry w fazie play-off z Fiorentiną.
Rzeczywiście super.
0
@Stinger_ chodzi mi o polską ligę ogólnie. Znacznie lepiej, niż sezon wcześniej.
Nie o sam wynik Jagi mi chodzi.
Nie zmienia to faktu, że biorąc pod uwagę wszystkie fakty, miejsce w połowie tabeli - też nie jest złym wynikiem. Fatalny terminarz, wiele pecha, a tutaj jeszcze sędzia przepycha Holendrów
0
@Stinger_ Fiorentina to niech lepiej się skupi na utrzymaniu w lidze ;p
0
@michal26 Mimo wszystko jeśli chodzi o całokształt to się nie zgadzam.
Brak awansu Legii to katastrofa.
Lech stracił TOP 8 przez kompromitację z Lincolnem.
Raków świetnie, a Jaga? Uważam, że mogli troszkę więcej wyciągnąć - remis ze Skhendiją i porażka po głupich błędach z Rayo - mimo wszystko tutaj terminarz bardzo ciężki więc ciężko było wymagać dużo więcej.
Napisałabym, że całościowo jest nieźle ale do super to brakuje bardzo dużo.
0
@JordiAlbion Najlepiej by było ale jednak za kilkanaście tygodni to może być inna drużyna, a mecze z nimi zawsze są trudne.
0
@Stinger_ ale co Ty za przeproszeniem pitolisz? Masz 4 zespoły. 2 więcej niż ostatnio. Przy takiej samej formule. Legia to jest bonus w tym sezonie. Najlepszy wynik naszej ligi w historii. NAJLEPSZY.
A 3 drużyny grają dalej. Najpewniej 3 - będą w 1/8. Lech trafia na pyrdka (w dwumeczu dadzą radę. U siebie są mocarni). Jaga - Fiorentina w dole formy, albo cienka Rijeka.
Raków już czeka na rywala. Jeszcze doliczane nam są punkty za miejsce. Raków giga bonus zyskuje. 10 miejsce wiecznie żywe.
Czesi nie mają Sigmy. Zostało im chyba 2 zespołu na wiosnę.
0
@Stinger_
I nie. Jaga wyciągnęła max praktycznie. Boisko w tej Macedonii dramatyczne było. Tam mogło być wszystko. Minimalna, pechowa porażka z Rayo.
REMIS ze Strasburgiem i REMIS z AZ Alkmaar. Wyciągnęli i tak naprawdę dużo. Oczywiście zawsze mogło być lepiej, ale przy tym terminarzu, ciężko było oczekiwać czegoś więcej...mniej więcej zdobyli tyle pkt, co powinni
0
@Stinger_ jest super. Naprawdę. Ja wiem, że byśmy więcej oczekiwali, ale nie narzekajmy. To jest więcej niż nieźle.
8/10 póki co ten sezon.
Gdyby nie Legia i wtopa Lecha ta jedna (no i niech będzie ten mecz Jagi na Macedonii), to byłoby 10/10.
0
@michal26 Pitolisz to niestety ale ty.
1. Najlepszy wynik? Ok ale widzę, że już klęski i kompromitacje poszły w zapomnienie.
2. Legia to bonus? Legia z tym terminarzem powinna robić tutaj luźno TOP 8, a tymczasem odpadają. Jeszcze niedawno byłeś pierwszym, który ich krytykował, już przeszło? Zapomniałeś?
3. Sigma Ołomuniec zajęła 24 miejsce i gra dalej.
4. Mówiłeś, że robimy Czechów już w fazie ligowej - nie udało się, a mimo to skaczesz z radości... Nie rozumiem.
5. Lech kompromitacją z Lincolnem traci szanse na TOP 8.
Powiedziałbym, że jest nieźle ale do super dużo brakuje. Ok, to jest twoje zdanie, możesz stawiać pomniki, ja nie zamierzam.
0
@Stinger_
Oddzielmy ocenę poszczególnych klubów, od oceny sytuacji.
Polska piłka była w szambie. Taka jest prawda. Kompromitacje były na porządku dziennym. Teraz mamy 3 (TRZY!) zespoły, które grają dalej. Raków na FENOMENALNYM (!) 2 miejscu. Znacznie lepszym, niż im zapowiadano. Przed sezonem bodaj 7 miejsce było (Rakowa) brane pod uwagę, ale nie drugie!
Lech? Również IMO na poziomie odpowiednim. Kompromitacja z Lincolnem. Gdyby nie to - byłoby...3 miejsce. Może 4. No, ale jest, jak jest. I tak jest nieźle.
Btw - Sigma finalnie gra dalej, bo Unia Craiova się zesrała metr przed kiblem xDDD jak pisałem komentarz, to mecz AEK jeszcze trwał, także przepraszam :)
Legia oczywiście się skompromitowała po całości, ale 6 pkt jest. Szkoda, że brak awansu, ale jak mówię - i tak w poprzednich sezonach, byśmy tych 6 pkt nie mieli, bo 2-3 drużyny odpadały wcześniej. A teraz 4, czyli wszystkie - grały na jesieni.
0
@Stinger_
Mamy 11 miejsce. Do Czechów tracimy 1,4 pkt. Niewiele. Traciliśmy znacznie więcej.
Zależy od rywali, ale póki co sezon na 8/10.
Ty byś dał mniej? W skali od 1 do 10. NA TEN MOMENT, to ile byś dał?
Nie wyobrażam sobie dać mniej niż 8. Może nawet 8,5. I to przy tych kilku kompromitacjach, które były!
0
@Stinger_ i oczywiście ten sezon może finalnie zakończyć się np. na poziomie 6,5-7/10, jak Jaga, Lech odpadną w 1/16, a Raków nie przejdzie do 1/4. Tutaj zgoda. Wtedy sam ocenię to, jako "niezły sezon".
No, ale może być też tak, że skończy się na 3 drużynach w 1/4 LKE i może nawet ktoś do 1/2 awansuje, wtedy 9/10, a może i 10/10 sezon, JAK NA NAS.
0
@michal26 Ciężko oceniać ale Legia na duży minus - te 6 punktów to jest porażka, a nie sukces. Chcesz to świętuj, ja nie zamierzam.
Lech na mały minus bo mieli swoje za uszami. Kompromitacja z Lincoln, frajerska porażka z Rayo i niewykorzystana szansa ze słabym Mainz. Oczywiście, przed sezonem ciężko było liczyć na punkty z tymi zespołami ale cele podczas sezonu się zmieniają i patrząc na przebiegi tych spotkań to 1 pkt na 6 możliwych to jest porażka, a nie sukces. Mimo wszystko w innych meczach gdzieś tam pokazywali dobrą grę i punktowali dlatego mają mały minus, a nie duży.
Raków bardzo dobrze, powiedziałbym, że lekko ponad stan, a Jagiellonia nie zrobiła w sumie nic ponad stan ale też nic mniej.
Powiesz, że remisy z AZ i Strasbourgiem to wyniki ponad stan ale to co zyskali tutaj to stracili w Macedonii (choć trzeba zaznaczyć fatalną murawę) i głupimi błędami z Rayo gdzie spokojnie mogli wywieźć remis. Przebieg spotkania na to pozwalał.
Szczerze? Patrząc na skład Ligi Konferencji to 4 awanse powinny być na pełnym luzie, a w tym minimum dwa zespoły w TOP 8 chociaż patrząc na terminarz Legii i Rakowa, a także to, że Lech przewalił sprawę ósemki z Lincoln to można było oczekiwać nawet 3 zespoły w ósemce.
Koniec końców nigdy nie jest tak jakbyśmy chcieli dlatego dwa zespoły w ósemce i dwa na miejscach 9-24 to byłoby całkiem w porządku. Dzięki temu byśmy mieli więcej punktów i prawdopodobnie Czechów już za nami czyli co? Można by było od bębnić sukces.
Podsumowując: Legia duży minus, Lech mały minus, Raków duży plus, Jagiellonia neutralnie.
Jak to ocenić? No ciężko przy dwóch minusach i naturalnej Jagiellonii dać ocenę 8. Może 6-6,5 (i tylko dlatego, że Raków to zawyża) ale nic więcej.
Pamiętaj, że LK to trzecia liga Europy, tutaj serio trzeba wymagać czegoś więcej niż zadowalać się 6 punktami Legii z kelnerami i jeszcze bić brawo jak ty to robiłeś wczoraj.