- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1883 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
4
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
78 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
CLS63AMG
25
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1883 Culés
7
Co Zełenskiemu odbiło, gdy nazwał jedną z ukraińskich jednostek wojskowych imieniem UPA?
Przecież on musiał zdawać sobie sprawę, jak to zostanie odebrane w Polsce. Naprawdę Ukraina otrzymała od nas tyle pomocy, a mimo to Zełenski zrobił nam takie świństwo. Ciężko jest to zrozumieć i zaakceptować. Nawet mimo ostrej reakcji opinii publicznej na to wydarzenie, strona ukraińska nie przeprosiła ani nie próbowała cofnąć decyzji Zełenskiego.
Nie może być zgody na takie zachowanie i arogancję wobec naszego kraju.
A odnośnie odebrania orderu… jeśli by była jakaś refleksja czy przeprosiny ze strony ukraińskiej, to może byłoby inaczej. Było na to trochę czasu, ale Ukraina się na to nie zdobyła. Może zabrakło odwagi, przyzwoitości… jakiejś chwili refleks
@Kgorecki2500 @michal26 @ProMILs @kryhaa @PatrychoO
0
@tomek8756 Myślę,że jedyna szansa aby to odkręcić i dać im wyjść z twarzą, to były pozakulisowe rozmowy. Ale jak to poszło do mediów,to ich mentalność nie pozwoliła im się ugiąć,nawet jesli zdali sobie sprawę,że popełnili błąd. Aczkolwiek deputowany z Ukrainy twierdzi,że Zelenski zrobił to swiadomie i celowo.
1
@tomek8756 Częściowo. Bardzo częściowo.
Po pierwsze, każdy kraj stanowi własną politykę i nie bardzo rozumiem, jak taki "incydent" może wzbudzić aż taką szajbę w innym kraju. Przecież tu nic się nie wyklucza: bohaterowie w jednym kraju, mogą być uznawani za zbrodniarzy w innym.
Po drugie, pomoc Polski obecnie to tylko wyimek pomocy całościowej. Przyjęcie do Polski Ukrów w takiej liczbie jest tyle chwalebne, co ekonomicznie opłacalne dla nas, ponieważ wolimy chyba jako imigrantów sąsiadów zamiast Afrykanów różnej maści.
Po trzecie, skoro Ukraińcy uważają UPA za bohaterów narodowych, a są w czasie wojny, naturalnym jest, że Zelenski chciał poprawić morale w jakiś sposób, a co działa lepiej niż odwołanie się do mitologii?
Po czwarte, ta sytuacja pokazuje, jak żenujących polityków konserwatywnych w Polsce mamy i że kierują się oni tylko podlizywaniem wyborcom. Dla mnie to odebranie medalu, to coś jak 13 i 14 dla emerytów, w sensie Nawrocki pojechał populizmem po całości.
Po piąte, Ukraińcom karki się w sprawie Wołynia ciężko zginają, widać, że mają problem z nazwaniem własnej zbrodni, a seria zwrotów orderów, pokazuje, że beznadziejne politykierstwo, typowe dla Wschodu, też ich wyróżnia. Co nie oznacza, że samemu trzeba zachowywać się jak Dyzio z piaskownicy.
Po szóste, Polska będzie miała narzędzia nacisku, w postaci przyjęcia do NATO, UE, tu można postawić Ukraińców pod ścianą.
4
@tomek8756 czytam, słucham, oglądam i przestałem mieć jakiekolwiek współczucie dla Ukrainy. Niech to ginie, a im szybciej, tym lepiej. Obrzydliwe państwo, obrzydliwa władza, obrzydliwy naród NICZYM nie różniący się od Rusków. Mamy wszystko, żeby ich rozegrać jak chcemy, ale naszym krajem rządzi banda idiotów robiąca za podnóżek Ukrainy - skorumpowanego, biednego kraju z kijków i gówna. Przecież jeśli Polską będzie rządził Tusk z Czarzastym, to my im czerwony dywan rozłożymy do wejścia do Unii i NATO.
1
@tomek8756 Nic mu nie odbiło. On po prostu w czterech literach ma Polskę, naszą pomoc od początku wojny i naszą reakcję na nazwanie tej jednostki imieniem UPA. Tak samo jak jego współpracownicy i wcześniejsi prezydenci Ukrainy. Przy okazji pokazali, że kult UPA jest nadal dla Ukraińców bardzo ważny, a nie jak twierdzili niektórzy polscy politycy niewiele znaczący.
0
@Comentateiro Skoro jak piszesz "Po pierwsze, każdy kraj stanowi własną politykę i nie bardzo rozumiem" to można wywnioskować, iż Karol Nawrocki w ramach kszłtowania polskiej politkyki a nie powinno być tak nerwowo odebrane na Ukrainie
4
@PatrychoO Do NATO nie wejdą, bo nie będzie na to zgody USA i innych liczących się państw. My tutaj nie mamy nic do gadania (jak zawsze)
2
@tomek8756 Najważniejsze, że rżną ruskich i Moskwa płonie. Resztą zajmiemy się później.
0
@tomek8756 Ja obstawiam opcję że idą na konfrontację z Polską bo mogą i im się ona opłaca. Silna Polska jest im nie na rękę a pomagać i tak im będziemy, do UE nie wejdą co było nie tak dawno całkiem prawdopodobne na ułatwionych warunkach, trzeba znaleźć winnego, idealnym jest Polska, do tego ostro ostatnio tulą sie z niemiorami.
Ogólnie to oni nas od trzech dekad rozgrywają jak dzieci.
1
@tomek8756 Własna polityka Nawrockiego to polityka schlebiania masom, a nie kształtowania jej rozważnymi decyzjami. To on zareagował pierwszy na coś, do czego można było podejść spokojniej.
Jeśli dla nas punktem odniesienia mają być standardy z Ukrainy, jak sugerujesz, to sam rozumiesz, co mam na myśli pisząc o politykierstwie ściany wschodniej.
0
@tomek8756 badał granice, które może przekroczyć.
1
@Comentateiro Można to oceniać różnie...pytanie co dalej, jak to się zakończy?
0
@michal26 Być może. Zapewne wiedział, jak to będzie odebrane w Polsce..ale się spodziwał takiej decyzji Nawrockiego..raczej nie
Trochę sie przeliczył
0
@tomek8756 Wiadomo, stąd w polityce i na LR mamy 2 obozy i rzeczywiście ciekawe jaka będzie kontynuacja tego wątku.
1
@Comentateiro szanuje za rzeczowe podsumowanie i o ile z większością się zgadzam o tyle w mojej ocenie Nawrocki wcale jakiegoś tragicznego błędu nie popełnił. Dali sobie po jednym i o ile jak się na tym skończy to zarówno jedna jak i druga strona mimo wszystko wyjdzie z twarzą. Zabawy z orderami to, jak przynajmniej dla mnie, strzelanie do siebie z pistoletu na wodę. Istotne jest tak naprawdę to co teraz się wydarzy i jak będą wyglądały następne kroki zarówno z jednej jak i z drugiej strony.
Ciekawe jednak w całej tej sytuacji jest to, że jesteśmy bardziej skłonni do tłumaczenia obcego prezydenta niż własnego i szczerze o ile sam jakimś wielki fanem Nawrockiego nie jestem, to jednak jako Polaka jest to dla mnie conajmniej dziwne (żeby było jasne nie piszę tutaj o Tobie bo tutaj krytykujesz obie strony :D). Prawdą jest że, może i można było to rozwiązać to inaczej, w sposób bardziej dyplomatyczny, bardziej po cichu, jednak znając charakter Pana Zełenskiego to pytanie jest takie czy takowe zagrywki też nie zostały by wyciągnięte na Twittera. Coś w stylu, że ta Polska znowu coś blokuje czy też w czymś przeszkadza.
Wracając natomiast do samej decyzji prezydenta Ukrainy, to bądź co bądź można było wybrać nawet z samego UPA nazwiska które mniej się kojarzą z zbrodnią wołyńską a bardziej z walka z Rosjanami. Kolejna sprawa że Ukraina jest w trakcie budowania swojej historii na nowo i przedstawienie innej osoby jako wzoru imo nie było mega skomplikowane - wybór wbrew pozorom jest naprawdę szeroki.