- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1187 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
90 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1187 Culés
3
No niestety, do cudu nie doszło. Nasz wspaniały powrót zza światów w 4 kwarcie zakończył się fiaskiem. Valencia ugasiła pożar i wygrała 80-88, a Jean Montero zdobył aż 29 punktów i naprawdę w momencie kiedy Barcelona doszła już na remis ten rzucił dwie trójki i wybił nam remontadę z głowy. Zdaje się, że idzie po tytuł MVP finałów.
Może i walczyliśmy do końca, ale jakie to ma znaczenie aktualnie? Tracimy, to co zyskaliśmy w game1 w Valencii i to Valencia w środę zagra mecz o mistrzostwo.
Szkoda, ale w gruncie rzeczy, czy możemy się jakoś denerwować? to chyba jednak zrozumiałe, że końcowo wygrywa drużyna lepsza ten finał to i tak wynik ponad stan. Jedyne o co bym prosił, to żeby nasze chłopaki doprowadziły chociaż do game5. Przykre będą dwie porażki w Palau po tym jak pierwszy raz od dłuższego czasu udało się zrobić sold out, a nastroje w Katalonii się podniosły po fenomenalnych półfinałach.
Szkoda, że nie udało się wyjść na prowadzenie po tym dojściu na remis 73-73 na 5 min do końca. Parra miał piłkę na prowadzenie, to spudłował z dosyć dobrej pozycji, a potem Montero show, pudło Laprovittoli i mecz się wymknął z rąk, tak czy siak, lepiej przegrywać tak, niż takim blamażem jak w game2.
Dobrze, że Leo osłodził tę porażkę :) choć tyle.
0
@APTAPT
Tragedia będzie wice mistrz
0
@19xavi93 No na 90% raczej tak. O ile może w środę w Palau Blaugrana uda się doprowadzić do game5. Tak jednak w kolejny cud w Walencji ciężko uwierzyć, ale czy to tragedia? Zbyt duże słowa. Z jednej strony koszykarze są najciemniejszą stroną sekcji Barcelony, kiedy piłkarze i piłkarki dorzucają co sezon masę pucharów, szczypiorniści dorzucili aż siedem, futsaliści prowadzą 2-0 i jutro grają w Murcii o mistrzostwo, hokeiści dziś gorszy rok, ale jednak finał LM i Superpuchar Hiszpanii chociaż jest, tak ci koszykarze lecą na 3 sezon z rzędu bez trofeów, ale czy obiektywnie byliśmy faworytami tego starcia? Na pewno nie. Valencia na każdej płaszczyźnie była od nas lepsza. Kiedy my odpadliśmy w Eurolidze w play-inach, ci byli w półfinale. Valencia pokonała Real Madryt w finale Superpucharu Hiszpanii, byli wyżej w rundzie zasadniczej ACB. No i końcowo ich wyjściowa piątka to zawodnicy w wieku: 31, 29, 26, 27 i 22, a u nas? 36, 34, 36, 33, 36.
Przepaść.
Chyba jednak taki jest po prostu realny stan rzeczy. Choć nie ukrywam, boli, bo po tym meczu dekady, prawdopodobnie najlepszym w historii finałów ACB wyszarpanym 113-112 w Walencji, właśnie dzięki show naszych "dziadków", to trochę człowiek uwierzył w cud, ale game2 był jak brutalny plaskacz na mordę, a dziś też. 2 i 3 kwarta ogromna dominacja Valencii, pierwsza kwarta i początek 4 to za mało by zdobywać trofea. Przed play-offami obstawiałem maks półfinał, a jest finał, więc i tak jest jakieś pocieszenie.
No, ale nie piszmy jeszcze mowy pożegnalnej, skoro te dziadki zaskoczyły w game1, to może w game4 znów wejdą na olimp swoich możliwości. Doprowadzenie do game5 to i tak będzie ładne pożegnanie tej ekipy (prawdopodobnie trójka z wyjściowej piątki odchodzi po sezonie) no i samego Xaviego Pascuala.
0
@APTAPT
Myślisz że pascual odejdzie? Przyszedł w połowie sezonu chyba jeśli dobrze pamiętam i chyba wyciągnął Maks z tego co miał to raczej nie jego wina