- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1309 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
56 odpowiedzi
Marcelinho99
3
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
gumaz
1
Jak macie do wyboru to zimno czy komary ?
21 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1309 Culés
18
Obejrzałem sobie wywiad z tym chirurgiem na KZ. Wniosek: mamy przepiękny kraj, ale państwo III RP to twór patologiczny.
Dla porównania taka np. Ukraina ma często chamską, prostolinijną, posowiecką korupcję. Chcesz prawo jazdy na lewo, wiesz gdzie, komu i ile dać. U nas ta korupcja jest w równie ogromnej skali, ale jest bardziej systemowa, partyjna, i często ukryta, a takie afery jak ta ze Szpitalem Południowym i Kacprzykiem otwierają oczy, jak bardzo mamy skorumpowany w każdym calu system.
I ta korupcja jest wszędzie. Służba zdrowia. Wojsko. Budownictwo. Migracja. Deweloperka. Miasta, gminy i powiaty. Widzi człowiek, że jego miasto kupuje na jakiś bulwar 10 ławek za 2 miliony, gdzie dosłownie ta sama ławka w Castoramie kosztuje 5 czy 10 tysięcy, i już nawet macha ręką.
No bo cóż my mamy za łaskawie rządzącą koalicyjkę! PO była założona przez TW wywiadu SB (Olechowski). Mnóstwo mają w swoich szeregach ziutków z przeszłością w SB czy PZPR, że u lewicy to samo, to nawet nie ma co wspominać, bo to jasne. TVN, główna tuba propagandowa PO/KO, był założony przez Waltera - niespodzianka, SB i PZPR w życiorysie. Wojewódzki, twarz TVN, ojciec prokurator z PRL. Głosujecie na tę partię i macie jakiś cień złudzeń, że żyjecie w wolnej Polsce, a komuna upadła? Takiego wała, spadła na cztery łapy, bo wierchuszka stwierdziła, że po co ma umęczony lud podniecać się na widok czekolady albo paczki z USA, jak można zrobić taki sobie wygodny systemik, że damy kapitalizm, Polacy zaczną zapier*alać, a my na ich pracy, na kilka pokoleń do przodu się uwłaszczymy i tyle nakradniemy, że nie będziemy wiedzieli na co wydawać. A potem pałeczkę przejmą takie Kacprzyki, i kółko się kręci. A lud się nie zbuntuje, bo dostał chleb, a i igrzyska się znajdą. A jeszcze na nas głosują, ciamajdy. Obejrzą wywiad u Kuby, potem rodzinka.pl jak Kożuchowska drze mordę, na koniec jakaś patogala i fajrant, można iść spać. Taki obraz wasz. Doją nas z kasy i godności, a wy z uporem maniaka na nich głosujecie, bo ciężko przed lustrem stanąć i powiedzieć samemu sobie: dałem się oszukać.
Idąc dalej, nikt chyba nie ma złudzeń, że taki PSL to partia służąca do dojenia synekurek i powiatowych posad. Ale po takim wywiadzie nikt też nie powinien mieć złudzeń, że PO/KO to twór oparty na korupcji, nepotyzmie, kolesiostwie i fajnopolackiej bucie, że nam wolno, bo jesteśmy elyta.
Ludzie, którzy oddaliście na nich głos: nie wstyd wam? Gdybym kiedykolwiek oddał głos na taką partię lub ich koalicjanta, bym klął pod nosem każdego dnia rano wstając do pracy, że moimi głosami wybrano takich ludzi, którzy w jeden miesiąc zarabiają tyle, co ja w rok, nic nie robiąc, tylko dlatego, że są cwaniakami z partyjną legitymacją i pleckami w ratuszu. Jak ja zbieram na kolejną ratę za dom uczciwie pracując, to oni sobie wybierają kolejne auto z salonu, bo 10-20 mieszkań to już starczy. Wyciągajcie wnioski, chyba że chcecie całe życie być okradani. Dzień wolności podatkowej w tym roku to chyba jakoś połowa lipca, więc na razie cały czas pracujemy na ich kolesiostwo i złodziejstwo. Usiądź jeden z drugim na 5 minut i pomyślcie o tym, drodzy wyborcy KO.
I zanim zapaleńcy przyjdą z "hurr durr a o pisie ani słowa !!1!11jeden111jeden!!!" to walnijcie się w łeb, bo dokładnie takie samo zdanie mam o PiS, a to, co robili przez 8 lat, szczególnie w czasie pandemii, powinno skończyć się setkami wyroków, czasami na całe życie. Więc wstrzymajcie konie, bo wasz jedyny argument to "a za pisu to samo było". Oceniam partie przy tym, czy rządziły i jak rządziły, czy wywiązały się z obietnic, i czy właśnie nie miały takich afer. Na konto KO, PiS, PSL, 3D i Lewicy można ich zapisać setki. Za rządzenie ani obu Konfederacji, ani Razemków, na razie nie rozliczymy.
Lekarz powinien świetnie zarabiać. Politycy także, zakładając, że są ekspertami i w ograniczonej liczbie, a nie ciągnącymi kilometrówkę Żukosiami, niekompetentnymi grażynkami pokroju Kloski, albo Mejzami z tysiącem mandatów. Sami lekarze mówią, w tym też dr Emil w wywiadzie, że system jest zły i patologiczny, a to najlepsza droga do nadużyć. I patologia to nie jeden szpital, to całe struktury KO, nie tylko w Warszawie. Od ordynatora SOR, radę nadzorczą, prezesów, dyrektorów, aż po ratusz i prezydenta. Wiedzieli wszyscy, każdy miał w dupie.
Dobrzy lekarze sami by chcieli sensownej reformy, bo każda taka afera szarga im opinie jako grupie zawodowej i szkodzi ludziom, bo wprost padają zarzuty o to, że na SOR w Warszawie wielokrotnie dochodziło do zgonów pacjentów, bo Kacprzyk chu*a umiał, chyba że trzeba było pieczątką podbić, że na dyżurze nabił pierdylion godzin.
Żyjemy w czasach, że większość jakiejś branży może zniknąć w przeciągu miesiąca, żeby nie powiedzieć z dnia na dzień. Informatycy wiedzą, o czym mówię. Ale służba zdrowia nie zniknie i będzie potrzebna zawsze. A potem pada w wywiadzie, że większość oddziałów chirurgii w Polsce jest niewydolna finansowo i generuje straty, a jego oddział generował milionowe zyski, to znaczy, że nie mamy problemu z ilością kasy, który się w NFZ ładuje. Mamy problem z zarządzaniem i systemem, który rodzi takie patologie na skalę kraju. Mamy problem z KO, która nie zrobi żadnej reformy, tylko się nachapie ile da, potem PiS i tak na zmianę.
Usłyszeliśmy o jednym Kacprzyku, bo miał polityczne fanaberie i taką chęć przypodobania się, że robił salonik VIP, co PRowo wygląda fatalnie, ale że taki człowiek w swojej bucie pozwolił sobie na coś takiego, to naprawdę musiał liczyć, że się nie wyda. To pytanie ilu robiło i robi podobnie, i w ich przypadku faktycznie się nie wyda? Pomyślcie sobie, ilu jest mu podobnych, którzy z prostego faktu, że nie zostali radnymi albo rządząca koalicja zamiecie sprawę pod dywan, pozostaną bezkarni.
Wywiad idealne opisuje zależności partyjne i ogromne zepsucie systemu służby zdrowia. Dyrektor szpitala, dla której nie jest wstydem przy całej kadrze lekarskiej powiedzieć, że parafrazując dla niej priorytetem w prowadzeniu placówki jest to, by mogła mieć w nią wyje*ane, to crème de la crème.
Nie zapomnę też nigdy faktu z ostatnich 2 wyborów, że jedyną partią, która na pytania o służbę zdrowia wspominała o reformie, była Konfederacja. Hołownia coś wspominał o dziurawym wiadrze, ale w 2023, wszystkie partie (w tym 3D) oprócz Konfy podpisywały Pakt dla Zdrowia, czyli wincyj na NFZ i będzie gitara. No nie. Im nie zależy na tym, żeby cokolwiek zreformować. Ludzie, którzy z Tuskiem byli blisko, to tylko potwierdzają, że ten człowiek panicznie się boi przeprowadzić jakąkolwiek dużą reformę.
Chore państwo. Niewielka nadzieja w tym, że i KO, i PiSowi spada liczebnie elektorat, bo większość to ogłupiałe babcie i dziadki. Wystarczy jakikolwiek wiec obejrzeć, że młodzi tam to mniejszość. Kolejne wybory, czyli pewnie koalicja PiS + Konfy, to jakakolwiek szansa, że z powodu silniej pozycji mniejszych partii dogadają się na sensowne reformy w kilku obszarach i PiS odda kilka kluczowych ministerstw do ludzi, którzy nie mają tej całej nepotycznej siatki zbudowanej, i może jej nie zbudują. Oby, bo każda władza deprawuje. Nie będzie idealnie, może będzie trochę lepiej.
Obudźcie się i zastanówcie się, czy wam nie wstyd, bo swoimi głosami przyłożyliście rękę do każdej z tych afer.
7
@dzbanke pięknie wyjaśnione, ale zostaniesz tutaj zjedzony. Są tak przesiąknięci nienawiścią do PiSu że wolą aby nasz kraj tonął w rękach najgorszych komuszków!
2
@dasouzar11 Ja bym powiedział, że niektórzy z nich to może sami korzystają na tych układach, skoro tak zatwardziale bronią jednych i drugich.
0
@dzbanke pamiętaj ze kofa nie lubi imigrantow i gejów....
0
@dzbanke ale wiesz że zarówno KO jak i PiS są umoczone w tej aferze? Świadomy wyborco nawołujący do powrotu knurów z pisu do koryta XDDD
2
@Azazel_Pazuzu Ty w ogóle przeczytałeś ze zrozumieniem ten post? Gdzie on nawołuje do powrotu PiSu? Wyraźnie napisał, że ma takie samo zdanie na temat tej partii, a to bardzo prawdopodobne, że PiS po następnych wyborach będzie rządził razem z Konfą bo tak pokazują sondaże.
3
@dzbanke mam bardzo podobne odczucia, próbuje jakoś wykazywać się zrozumieniem dla tych ludzi, ale prawda jest taka, że to są tak silne mechanizmy wyparcia, żeby się konstrukt psychiczny nie rozsypał, że żadne, nawet najbardziej logiczne argumenty nie trafią.
Układ ma się dobrze i sięga bardzo głęboko, pozytywów dla ogółu nie ma, ludziom powiązanym żyje się świetnie. Ośmiorniczki, pogarda, kolesiostwo, łgarstwo i degrengolada.
0
@Peciak Niestety, najłatwiej iść w zaparte i udawać, że problemu nie ma, tym bardziej, że często ich wyborcy sami są beneficjentami. Kółko wzajemnej adoracji i interes się kręci. Tylko Polski szkoda. Człowiek jak był jeszcze dawno temu w szkole to się zastanawiał, jak w historii Polski dochodziło do takich smutnych wydarzeń jak np. słynna konfederacja targowicka, ale nie ma złudzeń, że nasze państwo od wieków jest siedliskiem wszelkiej maści pasożytów uwłaszczonych na państwie. Dekady rozbiorów, wojen i komuny się tu nie przysłużyły.
0
@dasouzar11 jakoś właśnie wszyscy ramblowi krzykacze spod znaku KO dupa cicho, bo ta afera jest nie do obrony pod każdym względem. Nawet do nich już chyba dotarło, że każdy kolejny komentarz broniący tej ekipy nieudaczników to moralny strzał w stopę.