- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1314 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
51 odpowiedzi
gumaz
1
Jak macie do wyboru to zimno czy komary ?
20 odpowiedzi
Marcelinho99
3
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
19 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1314 Culés
2
Widzę porządny hejt na lekarzy na portalu x. Między innymi szkalowana młoda rezydentka psychiatrii, która za wizytę prywatną bierze 350 zł.
Powiedzcie mi, ile kosztuje przykręcenie jednej śrubki przez mechanika? Ja ostatnio zapłaciłem za tę usługę 300zl, sam przyznał że koszt materiałów to było kilka złotych. Całość zajęła mu pewnie max 19 minut. I co? I nikt się nie oburza. Tak samo hydraulik czy elektryk. A jaka odpowiedzialność nosi na sobie hydraulik czy mechanik, a jaka lekarz?
13
@joloskyy Pokaż mi mechanika, który pracuje w trzech różnych zakładach, zgarnia ponad milion PLN rocznie i to wszystko z naszych pieniędzy.
Wiadome, że będziesz bronił tej patologii, bo sam jesteś na/po medycynie.
5
@joloskyy to jakiegoś drogiego masz mechanika :D
5
@joloskyy No i mechanicy nie dostali dodatku Covidowego nawet. Eh
4
@joloskyy Jak dla mnie lekarze niech zarabiają dobrze bo mają odpowiedzialny zawód, ale niech go wykonują sumiennie i z odpowiednim nastawieniem do pacjenta, a nie, że człowiek wchodzi do gabinetu i na starcie otrzymuje krzywe spojrzenie i negatywne nastawienie względem pacjenta lub człowiek przychodzi na sor, a tam kolejka na kilka godzin czekania bo tylko 1 lekarz chirurg dostępny na cały oddział pediatryczny.
0
@Zoker pokaż mi mechanika, który wszystko rozlicza w fakturach. Jak chcesz się tak bawić, to pamiętaj, że ta druga strona też umie rzucac kamieniami.
0
@Zoker Moja koleżanka poszła na medycynę chciała zostać neurologiem i czaisz że w całej Wielkopolsce we wszystkich szpitalach było tylko jedno(!) miejsce dla rezydenta? Potem się dziwic że jak ktoś się dostanie to się ceni i pracuje w 3 szpitalach a do tego jeszcze sobie prywatnie gabinet otworzy xDD
Ja tam w sumie nie mam z tym problemu ile zarabiają bo jednak się uczyli i uczą nadal w dodatku jednak biorą odpowiedzialność za życie innych
1
@Cyzix Tak, bo drama w Polsce się zaczęła od tego, bo ktoś otworzył sobie prywatny gabinet...
0
@T^L a Lekarze myślisz że wszystko rozliczają? XD
0
@Zoker przecież ja zupełnie nie o tym. Rozumiem, że istnieją w moim środowisku patologię i nie mogę się doczekać, aż zostaną one ukrócone, ale aktualny lincz na niektórych lekarzy jest zupełnie nieuzasadniony i wręcz obrzydliwy.
@PatrykBarca nie skomentuję tego absurdalnego komentarza, jeśli to miał być rage bait to poćwicz.
0
@joloskyy Mój kumpel jest fizjo i jakoś nie ma na niego linczu :D
Jest tylko na niektórych, tak jak zauważyłeś. A co do tego ma Twój mechanik, to nie za bardzo rozumiem.
0
@Zoker Nie drama od dłuższego czasu bo już za rządów PiS i slynnego tekstu do rezydentów "niech jadą" jest o to ile zarabiają lekarze a teraz ruszyła na nowo przez jakiegoś wałkarza...
A mój wcześniejszy komentarz dotyczył trudności dostania się na daną specjalizacje więc jeśli ktoś już się dostał tam gdzie chciał to nie ma się co dziwić że zarabia kokosy
0
@Zoker chodzi mi o to, że nikt nie linczuje hydraulików, mechaników czy innych rzemieślników za ich stawki, a są one czasem bardzo wysokie i nieadekwatne do wykonywanej pracy. Ja jednak wychodzę z założenia, że jak czegoś nie umiem zrobić, to należy zapłacić tyle ile ktoś za to oczekuje i tyle w temacie.
1
@joloskyy skąd ty takiego masz mechanika drogiego? U mnie wczoraj za zrobienie przewodu 50 zł tylko.
No chyba wolny rynek nie taka dobra co?
1
@joloskyy Przecież lincz nie jest za stawki, tylko jest pochodną dramy którą wywaliło jak przepełniony zbiornik na szambo. Nie rozumiem, czego nie rozumiesz. Że ludzie generalizują? Nie miałeś podstaw psychologii? Nawet na technicznym kierunku miałem takie zajęcia. Przecież nikt nie analizował stawek lekarzy przed tą dramą, a teraz wiadomo, że szuka się czegokolwiek do czego można się dowalić. Twój przykład z hydraulikami jest nie trafiony, bo jak będzie istnieć publiczna placówka hydraulików, gdzie masz koszyk świadczeń hydraulicznych i oni będą tam wystawiać lewe dokumenty, że robią po 16h dziennie to wtedy też zobaczysz analogiczny hejt. Rzecz w tym, że wymieniłeś zawody, które są w całości sprywatyzowane, a Państwowe placówki hydraulików nie istnieją. Podałeś bezsensowny przykład i próbujesz doszukiwać się analogii.