- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1052 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
4
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
50 odpowiedzi
Kgorecki2500
11
Nie wiem czy to ja mam jakąś większą tolerancję na promienie UV ale w sumie w tych 35... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
Ilka
0
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1052 Culés
4
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie Rockstarze. 400 zł? Nie ma problemu. 500? Już niosę:
Dlatego nośniki fizyczne są tak ważne żeby je chronić ;P Dla mnie to żadna zmiana umowy a zwykłe złodziejstwo.
6
@Kgorecki2500 problem w tym, ze to nie złodziejstwo bo ci ludzie przy zakupie zgodzili się na potencjalne zabranie produktu czy tez licencji :p
Btw, jako pecetowiec dodajesz większość gier na steam, formalnie dziala to na takich samych zasadach
0
@marcin62 Wiem, że to działa na zasadzie licencji na Steamie ale my już nie mamy innego wyjścia. Tam jeszcze mogą powalczyć o swoje prawa konsumenckie.
A dla mnie tak skonstruowana umowa to jest złodziejstwo. Legalne może ale na pewnoe niezbyt moralne
4
@Kgorecki2500 jakie złodziejstwo i jaka niemoralność? ktoś tworzy produkt i ma prawo sobie z tym produktem robić co mu się żywnie podoba. Nikt nie zmusza do kupna, do grania. To tylko i wyłącznie decyzja gracza czy się godzi na warunki. To, że wolałbym fizyczne płyty to wiadomo. Ale tego procederu nikt już nie zatrzyma i pozostaje się z tym pogodzić jak chce się dalej grać.
1
@shinthps Dokładnie, kupując grę/film chciałbym móc z nią robić co mi się żywnie podoba ;P Niestety Rockstar tego nie lubi. Przy okazji potwierdzasz tezę, że by ci mogli wysłać kod w pogiętym kartonie a ty i tak byś im chętnie oddał 500 zł gdyby kazali.
2
@Kgorecki2500 "Chętnie oddał 500 zł gdyby kazali".
Ale ktoś komuś tutaj każe? Kupujesz grę, z góry wiadomo na jakich zasadach. Nie musisz tego robić, jak nie chcesz.
Poza tym koszt to ma być niecałe 400 zł, a nie 500.
0
@Starrk 500 zł to nawiązanie do mema akurat ale z tego co tu sobie pisałem to i ta cena u wielu by przeszła z pocałowaniem ręki ;P
I jasne, nikt ci nie każe, masz wybór ;P No, wybór... jeśli gdzieś panuje monopol to nie, nie masz wyboru który nie wiązałby się z rezygnacji z całej, konkretnej branży rozrywkowej. To żaden wybór.
5
@Kgorecki2500 Ja też nie rozumiem dlaczego płyta miałaby być gwarancją, że grę posiadamy na własność i na zawsze. Przecież wystarczy, że twórcy postanowią sobie, że na płycie będzie np. 20% danych, a reszta pobierana z chmury i już daje to furtkę do zablokowania gry i nawet jak ktoś ma nośnik to jej nie odpali bez brakujących danych.
Dla mnie jedyna wada braku płyty to brak możliwości odsprzedaży, a nie ryzyko, że mi kiedyś tę grę zabiorą.
2
@Kgorecki2500
ja też bym wolał robić co mi się żywnie podoba, ale świat jest trochę inaczej skonstruowany. Nikt mi nie przystawia pistoletu do głowy i nie mówi, że mam to czy tamto kupić. Widzę, że branża gier zmierza w kierunku świata głównie cyfrowego, widzę na jakich zasadach się opiera i podejmuję na tej podstawie decyzję. Jeśli chcę nadal czerpać frajdę z gier komputerowych no to godzę się z tym, bo przecież nie wyjdę strajkować na ulicę. A jak mi nie odpowiada to do czego to zmierza no to po prostu zmieniam swój obiekt zainteresowania i wydaję pieniądze w innym miejscu. Mam nadzieję, że tak zrobisz i nie pozwolisz na to, że Cię będą "okradać". W przeciwnym przypadku lada moment wyjdziesz na hipokrytę, a właściciwie to już nim jesteś nawiązując do steama. Co do pogiętego kartonu, to z racji tego, że nie dostajemy płyty w pudełku to kupuję po prostu cyfrową wersję i tyle. Trochę argument chybiony.
To nawet nie wina Rockstara, bo sygnały, że cyfra wyprze płyty mamy od wielu lat. Rockstar pewnie poprzeciera trochę szlaki, co też robią już takie steamy, epici i inne od wielu lat, ale to o czym rozmawiamy jest nieuniknione. Ty po prostu uczepiłeś się Rockstara, bo boli Cię, że ludzie lubią serię GTA, a Rockstar ceni swoje produkty, i robi to całkiem słusznie.
0
@shinthps Tak, tak robią STEAMY tylko kiedy to się robiło standardem to ja miałem 11 lat i tak średnio ogarniałem jak to działa (rzeczywistość przyszła szybko kiedy chciałem sprzedać LEGO Przygodę ;P). Teraz walka jest już przegrana ale nie na innych platformach.
"Ty po prostu uczepiłeś się Rockstara, bo boli Cię, że ludzie lubią serię GTA, a Rockstar ceni swoje produkty, i robi to całkiem słusznie." - ładnie bronisz wielkiej korporacji która ma cię w 4 literach xD Nie ja się uczepiłem a bardzo wiele ludzi w internecie którzy po nich jadą za brak płytki xD A jeśli Redzi też wypuszczą dużo dodatkowej zawartości do Wiedźmina 4 w edycji o prawie 100 zł droższej plus na PS5 (czy tam PS6) nie będzie płyty na start to też będę po nich jechać mimo, że firmę lubię a konsoli nie posiadam
3
@Kgorecki2500 teraz jesteś 2 razy starszy i nadal średnio ogarniasz. Argument z 4 literami zabawny, bo chyba nie zdajesz sobie sprawy, że nawet firmy produkujące kajzerki, którymi się objadasz też mają Cię w dupie i dla mnie to przykładowo produkt niewarty więcej niż 5 groszy, a jednak kosztuje 10 x więcej i ma swoich fanów, do których się choćby zaliczasz. Na każdym kroku Ciebie też dymają i się na to godzisz. Uparłeś się na Rockstara, branżę gier nie rozumiejąc funkcjonowania świata i że sam na co dzień wydajesz swoje pieniądze na rzeczy, które nie są warte swojej ceny, w przeciwieństwie do nakładów pracy jakie czynią choćby programiści GwiazdRocka dostarczając produkt na setki godzin zabawy.
0
@shinthps
Ale co ty za farmazony pleciesz? XD To, że produkt kupujesz za więcej niż koszt jego stworzenia to normalna rzecz w handlu. Ale ja tu nie narzekam nawet na cenę bo ta jest standardowa jak na gry na konsolę (chociaż za tą wersję Ultimate im się ochrzan należy) ale na traktowanie konsumenta z pominięciem wersji na płycie.
"przeciwieństwie do nakładów pracy jakie czynią choćby programiści GwiazdRocka dostarczając produkt na setki godzin zabawy" - super, KCD 2? Ma płytę. RDR2? Miał płytę. Wiedźmin 3? Zdziwisz się ale miał płytę. Rockstar to nie jest jedyna firma która dostarcza produkt na setki godzin zabawy a nawet im jak widać te płytki nie przeszkadzały. Ciekawe co się zmieniło. Ale bądź sobie dobrym gojem.
https://zapodaj.net/plik-HwRLZ3eKsT
"teraz jesteś 2 razy starszy i nadal średnio ogarniasz" - nie, po prostu już nie mam wyboru który branża zabrała konsumentowi. Tylko tyle i aż tyle. Wybór to byś miał np. gdyby siłownie były za drogie w twojej okolicy. To wtedy dokupujesz hantle i chodzisz na te na otwartym powietrzu (które są gorsze ale są). Tu masz wybór a nie kiedy cała branża zaczyna działać według określonej zasady i chcąc się dobrze bawić zmuszony jesteś grać według ich reguł
6
@Kgorecki2500 zaczynając od Twojej "kariery" narzekania na Rockstara to tworzyłeś komentarze dotyczące ceny gry, która jeszcze nie została podana i już narzekałeś. Gdy podali cenę to okazuje sie, że jednak jest w porządku, tylko masz problem z tym, że jedna wersja gry jest droższa od drugiej. GTA VI podejrzewam będzie warte spokojnie te 400-500 zł biorąc pod uwagę ogólne ceny gier w branży, więc ja tutaj kompletnie nie widzę problemu. Po prostu droższa wersja ma więcej zawartości co można traktować jako dodatki, które w branży funkcjonują od lat. Nie potrzebujesz tego, to kupujesz tańszą wersję.
Kwestia płyt też mi się nie podoba, ale one wcześniej czy później zapewne zostaną wydane. Przynajmniej chodzą takie słuchy. My po prostu mówimy teraz o preorderach i dodatkowej zawartości. Fajnie byłoby mieć płytę z tymi "dodatkami", ale jest jak jest. Nikt mnie nie zmusza przecież do kupowania, o czym już pisaliśmy.
Jedyny problem jaki mam i uważam, że leci trochę na naiwności graczy, jest fakt możliwości kupowania preorderów bez pokazania faktycznego gameplayu. To akurat uważam sam za tani chwyt, gdzie trailer pewnie zostanie pokazany jak słupki w excelu przestaną rosnąć w takim tempie jak obecnie.
Co do kwestii tych "farmazonów" to miało Ci to zasugerować, że kupujesz na co dzień multum produktów niewartych swojej ceny, zawartości, ale to robisz i nie zwracasz na to uwagi, bo są to w Twoim mniemaniu "tanie" produkty. A prawda jest taka, że są całkowicie wybrakowane, tak jak w przypadku kajzerek, gdzie dostajesz puste bułki, które dla mnie są jak jedzenie powietrza. Nic ma to nic wspólnego z kwestią kosztów produktów, a zawartości w stosunku do ceny.
1
@Kgorecki2500 Skoro twierdzisz że jako pecetowiec nie masz za bardzo wyboru bo branża go zabrała to czy konsolowcy mają wybór jeśli branża uprze się żeby pójść w ślady Steama? Przecież wszystkim producentom, wydawcom i dostawcą usług zależy na cyfryzacji bo wiąże się to z brakiem możliwości odsprzedawania gier, Rockstar zrobił pierwszy duży krok i wziął na siebie sporą falę hejtu, za nim w przyszłości mogą pójść następni, Sony z Microsoftem też wymyślą że następne generacje konsol będą tylko digitalne i ludzie za bardzo nic z tym fantem nie zrobią pomimo protestów, no bo co mogą zrobić, nie kupować gier na konsole i składać drogie pecety na których już jest cyfryzacja? Tego raczej się już nie zatrzyma. No i same nośniki fizyczne też nie gwarantują że nie jesteś uzależniony od serwerów, bo to dadzą Ci płytkę z kluczem a resztę zawartości do pobrania
0
@shinthps "tworzyłeś komentarze dotyczące ceny gry, która jeszcze nie została podana i już narzekałeś" - nie narzekałem a naśmiewałem się z tych wszystkich odklejeńców którzy nie dość, że o wysokich cenach spekulowali to jeszcze ich bronili xD Ja tam od początku pisałem, że nie ma szans na dużo wyższą cenę chociaż zakładałem ceny "PCtowe" bo do PS Stora nie miałem nigdy potrzeby zaglądać to i nie wiedziałem, że tam standardem jest 340-350 zł ;P
"Co do kwestii tych "farmazonów" to miało Ci to zasugerować, że kupujesz na co dzień multum produktów niewartych swojej ceny, zawartości, ale to robisz i nie zwracasz na to uwagi" - otóż ja akurat bardzo, bardzo zwracam i dlatego np. przerzuciłem się z ryżu w woreczkach na taki w zbiorczym opakowaniu 1 kg. bo jest dużo tańszy xD A cena - jakość w przypadku takiej bułeczki jest akurat wyśmienita bo za 30-40 gr. dostajesz smaczne pieczywo do kanapek.
"Kwestia płyt też mi się nie podoba, ale one wcześniej czy później zapewne zostaną wydane" - to dobrze byłoby albo wstrzymać w ogóle sprzedaż pudełek albo to zakomunikować graczom? Że hej, płytka kiedyś tam będzie.
@Mario96w No tam jakikolwiek bojkot konsumencki ma jeszcze sens bo nie kupisz gry od jednego producenta to kupisz równie fajną od innego. Jeszcze ten wybór jest który nie wiąże się z ucieczką z całej branży rozrywkowej.
"Rockstar zrobił pierwszy duży krok i wziął na siebie sporą falę hejtu" - no biedni oni ;P
2
@Kgorecki2500 Nie mówię że biedni bo ja ich nie bronię tylko chciałem zaznaczyć że tak duża firma robi poważny krok i za nią pójdą inne mniejsze, no jak dla mnie ciężko już to zatrzymać, szkoda że pecetowcy nie protestowali i nie zatrzymali machiny jak jeszcze była szansa :P
1
@Mario96w No niestety... tyle dobrego, że ten Steam jakkolwiek ok działa ale i tak boli, że to de facto nie jest nasze i w każdej chwili może być zabrane. Żyj nam Gaben jeszcze wiele lat...
1
@KamQiX ale ludzie tego nie rozumieją. Z perspektywy producenta/wydawcy kwestia zablokowania gry nawet na płycie to są dwa kliknięcia. Instalujesz grę z płyty, a i tak wchodzi premierowy patch i on dopiero umożliwia uruchomienie gry. Jak byk na pudełku jest napisane, że gra nie jest naszą własnością i nigdy nią nie będzie. Wielu przerasta i przerastało od zawsze przeczytanie dwóch linijek wydrukowanych na tyle plastiku, przede wszystkim zrozumienie tego xD
Po części rozumiem oburzenie ludzi, którzy grają tylko na konsolach, są WIELKIMI kolekcjonerami płyt czy potem sobie ją sprzedawali, raz na 10 lat otworzyli to pudełko i im łzy leciały, że "kurła kiedyś to było", ale czasy są jakie są i żaden bojkot tego nie zatrzyma, bo korporacje mają w dupie co sobie ktoś na drugim końcu świata powie i pomyśli. W szczególności Rockstar i Take-Two. Dwa kolosy, które od zawsze były nastawione na maksymalny zysk. Jako gracz PC teraz mogę się pośmiać z tych co gadali, że na PC to kupujemy tylko licencje i mogą nam to zablokować kiedy tylko chcą. Dopóki ich problem cyfryzacji nie dotyczył to byli tacy hurr durr, prawdziwy gaming tylko na konsoli. No to teraz mają to co ja i wielu innych od prawie dekady.
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@Kgorecki2500 W przypadku GTA 6 najgorsze jest to ,że jak zawsze tosterowcy zagrają szybciej niż pececiarze.
1
@PawkoFCB Otóż to. Pod kątem utraty dostępu do gry to wersje pudełkowe miały sens w czasach PS2/PS3, bo jeszcze nie było tak powszechne, a nawet często wymagane, podłączenie do internetu. Teraz twórcy mają inne sposoby, żeby zdalnie zablokować dostęp do gry.
Totalnie chybiony argument w tym sporze o to czy gry powinny wychodzić na płytach.
0
@Kgorecki2500 Nie wiem po uj wam ta plyta. Kilka lat i ani jednej gry nie bedzie na plycie. Wtedy wszyscy beda mieli nas w 4 literach xd Przestan plakac po co komu plyty technologia idzie do przodu. Tylko koszty produkcji i smieci.
1
@Kgorecki2500 dla mnie sprawa jest prosta. Jesli bedzie plyta kupie aby odsprzedac. Jak nie bedzie plyty to nie kupie. Nie lubie jak ktos mi daje jakiekolwiek blokady wiec dla zasady zwyczajnie pomine ten tytul bez fizycznego wydania. Ale z tego co wiem jednak ma byc.
1
@AnsuLamine Nie będziesz mieć nic i będziesz szczęśliwy xD Po to jest płyta co by móc grę później np. odsprzedać. To nie jest rozwój technologiczny a regres xd
0
@AnsuLamine no i wlasnie tym podejsciem powodujecie ich zanikanie :) ale ciezko zrozumiec nie? Moze dlatego, ze ktos ma wywalone w zbieranie tytulow, chce kupic gre a potem ja sprzedac by zabic sobie czas graja nizszym kosztem? A jesli nie bedzie mozna to mam wywalone w gry bo jest tysiac innych rzeczy do roboty a kase na cyfrowe gry wole przeznaczyc przykladowo chocby na o stokroc ciekawsze wycieczki. Tyle. Sami otwieracie im furtki. W biznesie jak ktos wyczuje, ze mozna golic frajerow to to wykorzystuje i ich goli. Swieta zasada. A jesli spotyka sie ze sciana to szanuje konsumentow.
1
@AnsuLamine "Tylko koszty produkcji i smieci."
Jak odpadną koszta pudełek i ich dystrybucji to gry będą tańsze, prawda? :p
0
@marcin62 w produkcji dla tworcow tak.
0
@Kgorecki2500 Jak komus zalezy zeby po 2 latach sprzedac gre za 100 zl to moze znajdzcie sobie lepsza prace. I tak jak jeden uzytkownik napisal. To mialo sens na ps2,ps3 gdzie nie trzeba bylo internetu do grania.
1
@AnsuLamine Ty albo trollujesz albo naprawdę się nie szanujesz. A 100 zł to nie jest mało xD Normalnie Komorowski.
0
@Kgorecki2500 Po prostu nie mam w glowie mysli za ile moge sprzedac gre za jakis czas i dlatego musze miec pudelko xd Cos mnie interesuje to kupuje. Cos jest za drogie nie kupuje. Mozna sie tez zaopatrzyc w gry w inny sposob. Smieszna dyskusja. Placzcie sobie dalej o brak pudelek bo i tak wszystko bedzie w postaci cyfrowej.
0
@AnsuLamine No to przecież mówię. Nie będziesz mieć nic i będziesz szczęśliwy. A debile płaczą bo ktoś im zabiera prawa do własności xD Powalone, nie? Ja mam w głowie, że gra może okazać się denna, się nią znudzę, albo zwyczajnie w skrajnym przypadku ktoś znajdzie się w kłopotach finansowych a to zawsze jakiś pieniądz. Ale to trzeba potrafić myśleć żeby zauważyć, że jednak fajnie jest móc używać czegoś za co się zapłaciło tak jak się chce ;P
0
@Kgorecki2500 Ja kupuje płytki nie dlatego, żeby odsprzedać, ale żeby po prostu je mieć. Lubię te pudełeczka i w środku płytki, jak sobie stoją na półce. Tak jak lubię mieć książki w biblioteczce, a nie na czytniku, więc jeżeli będzie tylko w wersji cyfrowej to taki dla mnie mały smuteczek.
0
@Kgorecki2500 tworzysz problemy, których nie ma. Jeśli masz wątpliwości co do jakości gry to nie wydawaj na nią pieniędzy. Jak ktoś przewiduje skrajne przypadki jak kłopoty finansowe to albo szasta pieniędzmi na prawo i lewo, albo ma bojaźliwe, pesymistyczne podejście do życia i wszędzie doszukuje się negatywów. Nikt nie wie co przyniesie przyszłość, ale rozmyślanie nad konsekwencjami kupna gry rzutującymi na nieodgadnioną przyszłość to nie jest myślenie, a niezdrowy objaw.
Masz jasne warunki przed kupnem danego produktu, to nie obarczaj winą za to innych. Tego procesu i tak się nie zatrzyma, a to rzekome dymanie graczy, którzy sobie na to pozwalają nie ma nic do rzeczy, bo problem jest zbyt złożony. Cytując Ciebie "trzeba potrafić myśleć".
Reasumując: masz wątpliwości, nie kupuj. Nie masz wątpliwości, stać cię, to bierzesz.
0
@shinthps A jak myślisz, że gra okaże się hitem, nie masz wątpliwości a okazuje się cieńka? XD To nie są wyimaginowane problemy. Ale spoko, broń sobie tej patologii wydawniczej "bo jest nieunikniona"
Chciałbym sprzedać grę to powinienem móc. Chciałbym pożyczyć komuś bez konieczności dawania mu loginów do konta to też powinienem móc. W końcu zapłaciłem za grę.
0
@Kgorecki2500 no biorę to pod uwagę i co z tego? mam płakać z tego tytułu? to jest mój świadomy wybór, że to kupuję i biorę to na klatę jak coś będzie nie tak z produktem. Nie szukam winnych, nie przerzucam tego na Rockstara czy kogo innego, bo nic to nie wnosi do życia. To my powinniśmy odpowiadać za swoje decyzje. Warunki dla mnie preorderu są jasne. Nikt mnie tu nie oszukuje przy kupnie, nikt mnie nie okrada. Miałbym pretensje jakbym kupił grę, a nie mógłbym w nią zagrać. A tak, nie widzę żadnego problemu. Najwyżej na przyszłość wyciągnę jakieś wnioski. Ty panikujesz zanim w ogóle ta gra wyszła, a już raz Twój pesymizm zweryfikowano z ceną.
0
@Kgorecki2500 jak masz w głowie sprzedaż gry, której nie możesz sprzedać to jej nie kupuj. Przerzuć się na klocki lego.
0
@shinthps Korpo może doceni twoje oddanie
0
@Kgorecki2500 no ja mam nadzieję, że doceni i wydadzą bardzo dobry tytuł i będę się dobrze w niego bawił przez setki godzin. Tobie pozostanie narzekanie i wyśmiewanie braku pudełek.
0
@Kgorecki2500 Ewidentnie gry staja sie dla ciebie za drogie skoro tak na to wszystko patrzysz. I ta gadka o problemach finansowych xd shinthps wszystko ci wyjasnia ,a ty piszesz dalej jakies glupoty. Nie stac cie,nie jestes pewny czy bedziesz mial hajs za pare miesiecy rok czy 2 to nie kupuj xd i jak debile placza bo ktos im zabiera prawa do wlasnosci xdd ? Przeciez gra na plycie tez nie jest twoja. Beda chcieli to zablokuja gierke wylacza serwery i elo
0
@shinthps No tak, tak. Oczywiście ;) Lubisz jak się na ciebie pluje to już trudno ;P
@AnsuLamine Chłopcze. Nie stają się w momencie kiedy istnieją takie piękne strony jak Instant Gaminbi gierkę mogę mieć w cenach z 2015 a nie za 350 zł. A w ostateczności pozostają zatoki pirackie.
A kolega wyżej wyjaśnił jedynie, że do ostatniej kropli krwi będzie bronił patologie wielkich korporacji.
0
@Kgorecki2500 Jak dla mnie to dziwny jestes koles. Wedlug mnie to z jego wpisow nie wynika zafna obrona korporacji co jasny poglad na sytuacje. To skoro sa zatoki pirackie to po co placzesz o pudelka w kontekscie zarobienia na gierce xd Za bardzo liczysz kazdy grosz. Widze,ze nawet nie chodzi o sama gre i rozgrywke tylko o mozliwosc zarobku xd
0
@Kgorecki2500 "Nie stają się w momencie kiedy istnieją takie piękne strony jak Instant Gaminbi gierkę mogę mieć w cenach z 2015 a nie za 350 zł. A w ostateczności pozostają zatoki pirackie."
ale zajechało cebulą Panie Januszu.
0
@shinthps Zajechało zdrowym rozsądkiem. Skoro gry i tak nie mam na własność to kupuję tam gdzie jest taniej.
@AnsuLamine Bo lubię się bawić w adwokata diabła, a co? Nie liczy się możliwość zarobku bo i tak byś był straty kupując nówkę xD Ale dobrze, chcecie konsolowcy takiego losu to sobie go sprowadźcie.
0
@Kgorecki2500 Nie no hit chlop szuka gdzie najtaniej albo bierze za free od piracikow i jeszcze jest zirytowany ze nie ma pudelek bo by chcial zarobic jak mu sie znudzi albo jak sobie przejdzie cala. Nie mam konsoli,nie jestem fanem pudelek i placenia za mozliwosc gry online xdd wyjdzie gta na pc to sie zagra nie jestem wielkim fanem tej gry ale rozumiem ten sxum i ,ze to jest dla wielu top gierka
0
@AnsuLamine Ty wiesz co oznacza słowo zarobek? XD Nie kupno za 350 i odsprzedaż za 150 zł xD Rozumiem, że to rzecz straszna, że ktoś by sobie gierkę po roku sprzedał bo już jej nie potrzebuje?
0
@Kgorecki2500 Czyli nie zarabiasz na sprzedazy? xD
0
@Kgorecki2500 Nie mam sil pisac z takim dusigroszem. Wina korporacji ze nie sprzedasz sobie gierki. Jakos sie do tego przyzwyczaj albo zostaw gaming
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@AnsuLamine Dobra, ty baitujesz albo naprawdę masz IQ meduzy. Nie, zawsze sprzedajesz. A zarabiasz w sytuacji kiedy sprzedasz coś za więcej niż kupiłeś/wyprodukowałeś. W innym wypadku nie zarabiasz a niwelujesz straty
0
@Kgorecki2500 to nie jest zdrowy rozsądek. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale nikt nam nie każe kupować tej gry teraz? czy nikt Ci tego nie powiedział? jak chcesz to czekaj sobie tę parę lat to kupisz sobie taniej, nic nie stoi na przeszkodzie. Ale pozwól, że są gracze, którzy mają zaufanie do Rockstara choćby dzięki prześwietnemu RDR2 i ufają, że taki produkt jak GTA VI przeskoczy jeszcze tę wysoko zawieszoną poprzeczkę i da nam produkt na setki godzin. A ja jako gracz lubię doceniać takie rzeczy, bo to też motywuje twórców do dalszej pracy, żeby nam dostarczali rozrywkę.
No niestety, świat cyfrowy puka do drzwi coraz bardziej i to nie tylko w świecie gamingu, ale też choćby w telewizji, gdzie przewiduję, że to ostatnie kilkanaście lat telewizji w takiej formie i niestety nie przeskoczysz tego. Pozostało zaakceptować ten fakt, smutny, niesmutny i iść do przodu. Albo akceptujesz zasady albo szukasz swojego miejsca gdzie indziej. Gdyby była możliwość kupna płyty w preorderze to pewnie bym to zrobił, ale nie z myślą o sprzedaży, bo mnie to kompletnie nie interesuje, ale po prostu tak o.
Mam parę gier na płytach, do których już pewnie nigdy nie wrócę, ale nawet nie myślę o ich sprzedaży, bo po prostu lubię sobie mieć, a przeliczanie wszystkiego na potencjalne "odrabianie strat" jest dla mnie dziwne. Jak ktoś lubi sprzedawać gry, to spoko, nie mam nic do tego, choć ja uważam, że jeśli lubię jakąś branże to jestem fanem wspierania, żeby ta branża dalej się dobrze trzymała. Oczywiście, bez przesady, wszystko w zdrowych granicach. W sytuacji, w której taki gracz jak Ty myśli o kupnie gry, żeby ją sprzedać to podejrzewam, że dokładacie całą sporą cegiełkę do tego, że świat leci bardziej w cyfrę, niż nie, i to też winduje ceny gier, bo po prostu jest wówczas mniejsza sprzedaż po pełnej cenie. Rozumiesz to czy nie?
0
@shinthps To ewidentnie czytać nie potrafisz. Nie napisałem, że kupuję gry ABY je odsprzedać (szczególnie, że ja w ogóle takiej możliwości nie mam) a dobrze by było żeby gracz MIAŁ MOŻLIWOŚĆ zarządzania dobrem na które wydał pieniądze. I oczywiście, że to wina takich graczy. Potulne jednostki które same z siebie nie narzekają na samą edycję cyfrową to ich wymarzony konsument i jedynie trzeba spacyfikować tych krnąbrnych.
I nigdzie ci nie zabroniłem wydać nawet tych 5 stów gdyby gra tyle kosztowała. Ale tak jak ty możesz je wydać tak ja mogę porównać taki zarobek do wywalenia pieniędzy w błoto