La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 934 Culés

6

Tak się zastanawiałem dzisiaj, że w tym sezonie brakuje w Barcelonie pomysłu na stałe fragmenty gry, głównie rzuty rożne. Nie dość że nie strzelamy bezpośrednio z główki, to brakuje takiego zaskoczenia tym momencie gry, w tamtym sezonie były takie fajne próby podania wzdłuż, czy jakieś ciekawe kombinacje, a w tym roku tylko wrzutki, które nic nie dają, albo podania na krótko, które tez nic nie dają...

1

@kiper09 Jak dla mnie to mogą wszystkie rozgrywać na krótko i klepać dalej atak pozycyjny :) Całą erę Guardioli tak graliśmy i jakoś dawaliśmy radę bez bramek z rożnych.Nie jesteśmy mocni w bramkach ze stałych fragmentów.Tylko nie potrzebne kontry później idą na naszą bramkę bo obrońcy poszli do przodu.

1

@MaziFCB Niby masz racje, jednak czasami walimy głowa w mur i wtedy jakaś dobra taktyka na rzut rożny i jak wpadnie bramka to od razu lepsza gra, a jak nie to dalej próbujemy, w tamtym sezonie SFG nam pomagały. I jednak zawsze lepiej mieć duży wachlarz zagrań, niż ciągle klepanie jak 11 zawodników na 20 metrze

1

@kiper09 No fakt w tamtym sezonie ładnie to wyglądało.Nie wiem w sumie czego w obecnej kampanii jakoś nam się to nie klei.Może Lucho stawia mniejszy nacisk na to w trakcie treningów.W tamtym sezonie można było dostrzec wyćwiczone schematy w stylu dośrodkowania piłki przed pole karne.W sumie nawet nie głupim pomysłem jest wykonywanie tak cornerów.Rakieta umie przywalić porządnie z dystansu.Wysłać wyższych chłopaków dla zmyłki w pole karne,a piłkę posyłać na około 20m do Ivana :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?