- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 997 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
90 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 997 Culés
0
Chciałem aby Rayo wygrało,a tu się okazuje, że to komuchy pospolite. Fuu, bee, niech im Real wpierdzieli kosz bramek.
http://legionisci.com/zdjecia/nse_rayo_celta_d.jpg
1
@Michael Corleone Twoje kapitalistyczne poglądy są za to godne naśladowania. Jugosławia, Libia, Irak, Wietnam, Afganistan, Syria - tam ludzie naprawdę go potrzebowali.
4
@Kettger Nie żyjemy w kapitalizmie i nie jest on też przyczyną, a sam nie jestem zwolennikiem żadnego systemu czy, to kapitalizmu czy socjalizmu. Otóż żyjemy w systemie korporacjonistycznym.
W obecnych czasach większość społeczeństwa myśli, że żyjemy w systemie kapitalistycznym.
Jednak zjawiska z jakimi mamy do czynienia od kilkudziesięciu lat są dokładnym przeciwieństwem tego, co powinno się dziać w kapitalizmie. Gigantyczne korporacje stały się dominującą siłą, a konkurowanie i przetrwanie małych i średnich przedsiębiorstw staje się coraz trudniejsze.
Korporacjonizm to system rozrośniętych wpływów korporacji, które przy pomocy polityków, urzędników, służb specjalnych i bankierów żerują na uczciwej pracy reszty społeczeństwa.
Cytując trzeciego prezydenta Stanów Zjednoczonych - Thomasa Jeffersona (1801-1809):
"Jeśli Amerykanie pozwolą kiedykolwiek kontrolować prywatnym bankom podaż pieniądza, najpierw przez inflację, a następnie przez deflację, banki i korporacje wokół nich wykorzystają to, pozbawiając ludzi ich własności, aż ich dzieci obudzą się bezdomne na kontynencie, który podbili ich ojcowie."
Nadzieją jednak jest to, że co raz większa ilość społeczeństwa dostrzega co się dzieje w obecnym świecie o czym świadczy np. bardzo niskie zaufanie do systemu bankowego. Być może powtórzą się czasy z XVIII wieku gdzie powszechnie panowały poglądy antykorporacyjne, a korporacja była synonimem monopolu, wpieranego przez państwo.Być może czeka nas
rewolucja na miarę rewolucji amerykańskiej, którą zapoczątkowała "herbatka bostońska" przeciwko kompanii wschodnioindyjskiej (więcej na ten temat: Herbatka bostońska).
2
@Michael Corleone Paradoksalnie faszyzm i liberalizm, to dwie strony tej samej, antyhumanistycznej monety.
1
@Michael Corleone masz wybór, zawsze możesz stać się gypsy i mieć wszystkich gdzieś...Lol :)
0
@Kettger Absurd. Liberalizm i faszyzm są od siebie tak bardzo oddalone jak tylko mogą. Faszyzmowi znacznie bliżej do komunizmu, czy socjalizmu niż liberalizmu.
Kolejna sprawa, powiedz mi proszę w czym konkretnie liberalizm jest niehumanitarny?