La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1520 Culés

3

Real ma naprawdę świetnie trio, drugie na świecie według mnie, każdy z nich ma niesamowite umiejętności jak widać po bramkach
Ronaldo- 14
Benzema- 13
Bale-12
Umiejętności techniczne ogromne, tylko problem ze współpracą, każdy z nich chce strzelać bramki, każdy chce być tym najlepszym (może poza Benzemą) i tu jest ich największy mankament, bo przy tej pomocy mogli by naprawdę grać dużo, dużo lepiej. Nam wystarczy się cieszyć że nie ma pomiędzy nimi tej chemii co u nas ;)

1

@Kacper1432 Współpraca się opłaca, jeśli każdy może dać coś innego. Bale i Ronaldo to prawie tacy sami zawodnicy, jak oni się mają uzupełniać? Benzema to podawacz piłki dla Ronaldo, a żaden z dwójki Bale i Cristiano nie potrafią pociągnąć zespołu, kiedy nie idzie. Dostosowują się do tego co gra reszta i tyle. O obronie nie gadając...

0

@Kacper1432 Bale nie jest zły tylko to wg mnie nie jego gra. To co gra Real. On musi albo mieć dużo wolnego miejsce (w BBVA rzadko tak się dzieje), albo musi czekać na akcję z kontry. Dlatego bardzo często jest bezużyteczny (na 2,5 sezonu w Realu może...z 5-8 dobrych meczy, a zagrał ich 108). Neymar za to jest może troche mniej szybki niż Bale - ale ma za to lepszy drybling, lepszą technikę i lepszy przegląd. A biegnąc z piłką potrafi dużo więcej zrobić niż Gareth.

Benzema gra bardziej jako fałszywa 9 więc ciężko go z Suarezem porównać. On sporo kreuje, cofa się po piłkę, ma wszystko co powinien mieć (może oprócz szybkości). Potrafi kiwnąć, umie zagrać dobre podanie, ma świetną technikę i przegląd pola - no ale tego 'czegoś' mu jednak wg mnie brak. Suarez - wiadomo, ma praktycznie to samo co Benzema (może troszkę gorszy jest technicznie, wg mnie jest 'lekko drewniany'), ale jest szybszy i przede wszystkim ma genialny zmysł - potrafi być złapany 5 razy z rzędu na spalonym, ale potem jak 2 akcje wypalą to obrońcy nie wiedzą co się dzieje - ot, instynkt prawdziwego snajpera.

Messiego nie chce mi się porównywać z Ronaldo. Messi ma wg mnie lepszy praktycznie każdy element. Cristiano jest teraz snajperem, on czeka na dobitkę, na jakąś akcję żeby dostawić nogę - mało daje od siebie. Lepszy jest od Leo w grze głową i na równi w kończeniu akcji, a poza tym Leo leje go jak dziecko w reszcie aspektów. Jest o wiele szybszy z piłką, technika mizaga, wolne to w ogóle 3 klasy wyżej. Co jeszcze tam mamy - strzały ? No z karnych lepiej CR wali, ale ogólnie to oprócz karnych to Ronaldo z daleka nie wali, a Messi co raz coś z daleka wciśnie. Next ? Wizja gry, kreacja, podania - no Leo jednym zdaniem miażdzy swojego rywala.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?