La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1642 Culés

8

Ciekawostka:

Od roku 2007 ZP zawsze wygrywał gracz który był królem strzelców LM:

2007 - Kaka
2008 - Grzmot
2009-2012 - Messi
2013 - Grzmot
2014 - Grzmot
2015 - Messi
2016 - ?

Grzmota nikt raczej nie ma szans dogonic - wiec mam nadzieje, ze ta 9-letnia tradycja sie skonczy i Real nie wygra LM - bo wówczas ZP na pewno pojdzie do Grzmota.

konto usunięte

7

@mekston W tym roku dochodzi Copa America, Euro i Olimpiada. Myślę, że będzie można wziąć tyle apsektów pod uwagę, że nie koniecznie będzie to musiał być król strzelców LM :)

Swoją drogą to będzie niezwykle ciekawy rok. Tak właśnie dzisiaj nad tym rozmyślałam. Biorąc pod uwagę ostatnie czasy jak to sobie radzą reprezentacje w Europie to nie jestem w stanie podać faworyta, który wygra Euro. Możliwe, że tym razem to jakiś europejczyk zdobędzie ZP po wygranym Euro. I zdecydowanie nie mam tu na myśli Portugalii.

2

@Neysi To ciekawe co będzie można braść. Wziąć*:)

konto usunięte

2

@xwiktoriax Dzięki loco ;)

0

@Neysi "W tym roku dochodzi Copa America, Euro i Olimpiada. Myślę, że będzie można wziąść tyle apsektów pod uwagę, że nie koniecznie będzie to musiał być król strzelców LM :)"

Mysle, ze jednak w kazdym roku nie tylko to bylo brane pod uwage, ale ZP to ZP i sprawa jest jasna, ze w tym roku rozegra sie miedzy Messim i Ronaldo. Szanse ma jeszcze Neymar.

IO - nie maja zadnego znaczenia - tam graja druzyny do 23 roku zycia, wiec mimo wszystko..

Euro i CA mają znaczenie, ale znowu odwolam sie do tego, ze ZP w tym roku znwou pojdzie do Messiego / Grzmota / Neymara. W 2014 CR nie wyszedl z grupy w MS! a i tak z latwoscia zgarnal ZP.

Jezeli Barca wygra LM, to bez wzgledu na Euro / CA i inne to ZP pojdzie wlasnie do Messiego / Neymara. Jezeli RM wygra LM, to ZP pojdzie do Grzmota.

Nawet jezeli jakas rezperentacja rozegra dobre Euro (chyba ze Portugalia), to wplyw tego na ZP bedzie niewielki, bo przewaga Messiego i Grzmota na wstepie jest juz ogromna.

konto usunięte

2

@mekston Nie co roku zdarza się taka gradka i mamy te wszystkie rozgrywki na raz.
IO wzięłam pod uwagę głównie przez wzgląd na Neymara. Nie wiadomo wkońcu w jakich rozgrywkach weżmie udział, ale gdyby wygrał z Brazylią Copa i IO to nie musiałby być królem strzelców a zyskałby sporą przewagę.
Pożyjemy, zobaczymy, ale mam wrażenie, że w tym roku będzie niespodzianka.

konto usunięte

1

@mekston W 2015 królami strzelców byli jednocześnie Messi, Neymar i CR. To tylko zbieg okoliczności, chyba nie myślisz, że Ronaldo strzelając ponad połowe swoich goli w LM jakimś outsiderom zapewni sobie ZP :)

0

@N11 nie - oczywiscie ze nie, ale jezeli Real wygra LM to inaczej sie bedzie patrzec na te bramki. W 1/4 z Wilkami nie wierze ze czegos nie dolozy. Ma teraz 13 goli, wiec 4 brakuje mu do wyrownania swojego rekordu.

Bedzie mial minimum 4 mecze zeby to poprawic (tylko naiwni moga uwazac ,ze Wolfsburg wyeliminuje Real), wiec jezeli Real wygra LM to i CR zgarnie ZP - mimo, ze gra przecietnie w wielu istotnych spotkaniach.

Moglbym tez powiedziec, ze od sezonu 2008 ZP zgarnia ten z dwojki Messi / Ronaldo ktorego zespol wygrywa LM, a w przypadku gdy robi to inna druzyna to zgarnia ten kto wiecej nastrzelał + ew. wiecej wygrywal druzynowo pozostalych trofeow, ale po prostu tak sie skladalo, ze od 9 lat to zawsze król strzelców LM wygrywal tę nagrodę.

0

@Neysi To prawda, ze sporo jest imprez w tym roku - ale dwa lata temu byly mistrzostwa swiata, gdzie jednak prestic ms > suma prestizu pozostalych imprez. - szczegolnie gdy teraz nie mozna mowic, ze Euro to wlasciwie impreza jak ms tylko bez Argentyny i Brazylii, bo jednak dochodza Urugwaj, Kolumbia i Chile ktore nie ustepuja europejskim potegom.

Mimo, ze mielismy mś 2014 - co wiecej CR mial duzo lepszy wynik w glosowaniu na ZP niz w 2013, to wplyw na zp byl zaden (poza 3.miejscem), me 2012 (rowniez brak wplywu na zp), ms 2010 (znowu wplynely na podium, ale nie na zwyciezce), me2008 - znowu brak wplywu na zwyciezce.

Ostatni raz impreza jak ms/me wplynela na zwyciezce ZP to ms 2006.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?