- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1129 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1129 Culés
0
Nie znam się kompletnie na tym, a nie znam innego miejsca, gdzie mogłabym o to zapytać i swobodnie porozmawiać :))
Chodzi mi o Messiego i tę całą aferę z rajami podatkowymi.
Z tego co przeczytałam wnioskuję, że Leo niczego nie ukradł a jedynie ''sprytnie'' uniknął płacenia większości podatków, poprzez założenie firm/y w rajach podatkowych, czyli krajach, gdzie przepisy podatkowe są wyjątkowo łagodne dla obcokrajowców. W całą aferę zamieszanych jest mnóstwo sportowców, klubów polityków, działaczy...rozumiem, że niektórzy używają tego sposobu, aby np. łatwiej płacić łapówki, ale Leo tylko i wyłącznie unika oddawania państwu części podatków od SWOICH zarobionych pieniędzy, tak?
Jeśli ktoś choć trochę się na tym zna, to bardzo proszę o odpowiedź. :))
0
@Yvonne11 nie jestem pewien ale wydaje mi się że te "sprytne" unikanie płacenia podatków ma związek z tym ile zarabiają i ile z nich ściąga fiskus, wiadomo że im więcej masz floty, tym więcej podatku musisz zapłacić na rzecz fiskusa i w rezultacie sam stracić. stąd te oszustwa trzeba powiedzieć uczciwie. nie znam mechanizmu ale tak wnioskuję na chłopski rozum :D i jeszcze nie słyszałem żeby kogoś niezbyt bogatego skarbówka chciała zamykać za oszustwa podatkowe, raczej za grube grube ryby się biorą i odzyskiwanie "swoich" grubych milionów, inaczej sprawa ma się w Polszy ;) nie chce cię wprowadzić w błąd bo nie wiem jak to działa w Brazylii, Argentynie taka jest moja opinia :D
0
@estanislao1992 Jak to nie chcą nikogo zamykać? A jeden z największych gangsterów, o ile nie największy w historii - Al Capone poszedł siedzieć za oszustwa podatkowe. A co do świata piłki, to niedawna wyszedł z więzienia jeden z prezesów Bayernu - Uli Hoeness
0
@RaulGarciatoGbur czytaj dokładnie, pisałem niezbyt bogatego a do takich wymienione osoby przez ciebie nie należały/należą ;) a historia Ala Capone świetna, mimo takiej "władzy" mnóstwa pieniędzy na tamte czasy, niezliczonych ilości sprzedanego alkoholu w czasach prohibicji no i oczywiście zabójstw które sam zlecił, wsadzili go za oszustwa podatkowe :D ot, ironia losu :)
0
@estanislao1992 No ale kolega pytał o Messiego, a ten raczej nie uchodzi za niezbyt bogatego
0
@RaulGarciatoGbur * koleżanka ;-)
0
@RaulGarciatoGbur no więc właśnie ? skoro NIE uchodzi za niezbyt bogatego wychodzi na to że jest bogaty? jak dla mnie, jeśli się do niego dobierają, coś musi być na rzeczy, inna sprawą jest czy opłacają mu się takie oszustwa biorąc pod uwagę kary nałożone przez skarbówkę ;p a skarbówka z tego słynie w każdym kraju że potrafi dochodzić do "swoich ukradzionych" pieniędzy :D przy takich sumach co my tam możemy wiedzieć, przynajmniej ja, jeśli dopuścił się takiego oszustwa to pewnie wliczył w to ryzyko kar