- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1079 Culés
Gorące dyskusje
Kessie
15
W Sosnowcu jednak nie ma żadnego złota w ściekach, wychodzę a ty @Luciano99 bredziles,... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
Laminedependencia
0
Co wolicie - Yan Diomande za 130 + Vlahovic z bonusem za podpis czy Alvarez za 130 + zmienne ?
27 odpowiedzi
Encore
2
Yamal na koniec kariery będzie najlepszym asystentem all timehttps://x.com/TouchlineX/status/207117... » Czytaj dalej
14 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1079 Culés
2
Które mistrzostwo w naszym wykonaniu podobało wam się najbardziej? Załóżmy, że tak od sezonu 05/06. Od tamtego czasu, wliczając sezon 05/06, zdobyliśmy 6 tytułów mistrzowskich, dla porównania nasi przeciwnicy w teraźniejszej walce o majstra zdobyło: Real Madryt- 3(06/07[mieliśmy tyle samo pkt tylko zadecydowały bezpośrednie mecze i ostatnia kolejka, bodajże z Espanyolem]07/08, 11/12), Atletico Madryt- 1(13/14, po ostatniej kolejce, gdzie nie uznano prawidłowo uznanej bramki Messiego, ale UEFALONA)
Mi osobiście najlepiej majster "smakował" w sezonie 10/11, oraz w poprzednim, 14/15, gdzie zdobywając odpowiednio 96 i 94 pkt, traciliśmy najmniej bramek, po 21. Strzelając przy tym: 95 i 110 goli.
Za 10/11 przemawiają tylko 2 porażki, gdzie w 14/15 były ich 4. Jednakże za poprzednim przemawiają gole, jednak z takim atakiem nie sposób wyśrubować mniej bramek.
Tak wspominam o tych dwóch sezonach, jednak warto przypomnieć sezon 09/10, gdzie zdobyliśmy 99 pkt, zaliczając tylko jedną (!) porażkę z Atletico (1-2), strzelając 98 i tracąc 24 bramki.
Krótko mówiąc, to tak: Lepiej smakuje zdobyty mistrz z 94 punkami z tylko 21 straconymi bramkami aniżeli mistrz z 100 punktami, tracący około 40 goli.
A wy jakie macie odczucia, co do tego, które mistrzostwo w naszym wykonaniu podobało się najbardziej?
PS. Kiedyś ktoś się pytał, co wolicie, Ligę i CDR czy samą LM. Odpowiem, tak, LM to bardzo prestiżowe rozgrywki, dzięki niemu można mieć miano najlepszej drużyny w Europie, jednak co to za mistrz, który nie jest najlepszy w swoim kraju?
0
@N11 Dla mnie wszystkie zdobyte mistrzostwa smakowały tak samo.
Jedynie poszczególne wygrane mecze, budzą we mnie różne odczucia :)
0
@N11 Dla mnie 09/10. Zdobylismy 99 pkt, przegralismy tylko jeden mecz, a mimo to walka jak dobrze pamietam toczyla sie do ostatniej kolejki. Real stracil wtedy do nas ledwie 3 pkt.
0
@N11 Zdecydowanie z tych majstrów:
1) Sezon 2014/2015 - bo tutaj wszystko rozgrywal sie niemal do ostatniej chwili - uwazalem, ze jesli Real wygra z Valencia, to nas czeka piekielnie trudny pojedynek z Atletico. Do tego bylem wlasnie wowcza na meczu z Sociedad i pamietam jak po meczu bylem w pubie i wszyscy nerwowo ogladali to starcie Realu z Nietoperzami. Do tego hsitoria dosc niedawna, wiec smakowalo swietnie
2) Mistrzostwo 2009/2010 - wszystko decydowalo sie do ostatniej kolejki, a takie tytuly zawsze smakuja najlepiej
0
@pawelfcb2010 dokladnie - w przedostatniej kolejce Barca grala z Sevilla na wyjezdzie i prowadzila juz 3-0, ale Sevilla doprowadzila do 3-2. Gdybysmy wowczas zremisowali, to watpie zeby Real zremisowal w ostatniej kolejce z Malaga.
Przed ostatnia kolejka Barca miala punkt przewagi, a Real zremisowal z Malaga wiedzac ze Barca pewnie prowadzi z Valladolid.
Warto tez zaznaczyc, ze wowczas Barca miala turbo trudny kalendarz do konca sezonu -Espanyol Villareal, Sevilla. - a wczesniej zanotowal niesamowicie wazne zwyciestwo z Realem na Bernabeu.
1
@mekston Tak, gdzie mecz z Realem odbył się 10 kwietnia, w dzień katastrofy smoleńskiej, wówczas odbyła się minuta ciszy i canal+ puściło ten mecz bez komentatorów.
Racja, walka niesamowita, jeśli jednak chodzi o pewność to w sezonie 10/11 już od 13 kolejki nie wypuściliśmy fotelu lidera z rąk :) I jeszcze do mnie przemawia fakt, że patrząc na inne trofea, to zgarnęliśmy UCL w wielkim stylu. A w poprzednim, pokonując samych mistrzów swoich lig.