La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1332 Culés

0

Wiecie dlaczego Barca nie może znaleźć nowego sponsora?
Z bardzo prostego powodu. Dzisiaj ceny są tak wywindowane, że nikt nie kwapi się, aby podpisać długoterminową umowę, biorąc pod uwagę, iż zbliża się kryzys, przy którym 2008 rok to będzie drobna korekta.
Po prostu w naszym zarządzie nie ma poważnych ludzi. A na pewno nie ma nikogo, kto znałby się dobrze na ekonomii.

konto usunięte

0

@Sawik_10 Jaki kryzys? Przecież w 2008 było sztucznie wywołane załamanie. Potrzeba dobrych negocjatorów, wartość marketingowa jest na drugim miejscu w Europie, zaraz po Realu, ale jednak oni takiej dużej kasy nie dostają od emirates. Trzeba się skupić na renegocjacji umowy z Nike albo uciekać do Adidasa

0

@Gandii Sztucznie wywołane załamanie?
A to dobre. Kryzysy są czymś naturalnym w systemie rezerwy cząstkowej.
PS. Inna sprawa, że na kryzysach zarobiła pewna grupa ludzi, ale kryzysy to zawsze świetna okazja, żeby zarabiać :)

4

@Sawik_10 "Po prostu w naszym zarządzie nie ma poważnych ludzi. A na pewno nie ma nikogo, kto znałby się dobrze na ekonomii."

:DDD

Z pewnością tak jest, poważni ludzie znający się dobrze na ekonomii wolą prowadzić internetowe strony ze swoimi przemyśleniami na temat ekonomii niż kierować klubem o milionowych obrotach :D

0

@Ledsbourne Tak świetnie kierują klubem o milionowych obrotach, że na posadę dyrektora sportowego zatrudnili swego czasu byłego bramkarza :)
PS. Przypominam, że Barca ma wielomilionowe długi i na dodatek zadłuża się na przebudowę stadionu. "Brawo" :)

konto usunięte

0

@Sawik_10 Naturalne... Heh "samo się zrobiło"

konto usunięte

0

@Sawik_10 Mylisz pojęcia krachu z kryzysem. Uważasz że naturalnym procesem był dodruk pieniądza przez rezerwy federalne, co skutkowało obniżeniem stóp procentowych? Pewnie wiesz do kogo należą banki centralne które drukują walutę i masz świadomość jak bardzo się wzbogaciły na tym kryzysie?

0

@Gandii Oczywiście, że tak. W systemie rezerwy cząstkowej kryzysy są czymś naturalnym. Bankom Federalnym zależy na tym, aby do kryzysów nie dochodziło, ale w systemie rezerwy cząstkowej jest to niemożliwe.
I nie mylę pojęcia kryzysu z krachem, bo poniżej znajduje się link.
Zachęcam do zapoznania się z austriacką teorią cyklu koniunkturalnego, to zrozumiesz, że kryzysy są czymś normalnym, tak jak bańki spekulacyjne.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Austriacka_teoria_cyklu_koniunkturalnego
Żeby na jakieś tematy się wypowiadać, to trzeba najpierw mieć pojęcie.
Jedna rzecz: Na kryzysach zarabia się tak samo, jak podczas hossy.
Do kryzysu w USA doszło nawet w 1907 roku, ale wtedy Bank Centralny tam jeszcze nie funkcjonował, w ramach ciekawostki.

konto usunięte

0

@Sawik_10 No dokładnie, wcześniej dyrektorem sportowym był bramkarz. Aktualnie jest pomocnik. A najwybitniejszymi trenerami Barcelony byli również pomocnicy.

0

@Razorek Chodzi mi oczywiście o to, że zatrudnienie na stanowisku dyrektora sportowego, (który musi często negocjować) byłego piłkarza jest dosyć komiczne.
Odróżniajmy biznes od sportu :)

1

@Sawik_10 Nie musi negocjować, nie to jest zadaniem dyrektora sportowego. Za negocjacje odpowiada głównie Raul Sanllehi, czyli dyrektor do spraw piłki nożnej: https://www.linkedin.com/in/ra%C3%BAl-sanlleh%C3%AD-b002449

0

@Sawik_10 Nie zgodzę się z tym ze dyrektor sportowy to stanowisko czysto biznesowe. Chyba ze chcesz żeby wyglądało to tak jak w Realu...

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?