La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 993 Culés

2

To jak ja jestem zajebiści* dumny z naszych chłopaków jest nie do opisania.Zrobili kawał niesamowitej roboty.A problem neymara jest dla mnie wręcz oczywisty:spójrzcie na jego grę podczas gdy byliśmy w 10,a gdy byliśmy w 11.On gdy Barca,że tak powiem gra tzw.tikitakę(wolną) nie potrafi nic:kiwa się bez sensu,kłoci się,przepycha itd.A podczas,gdy musieliśmy wychodzić do kontrataków,to powoli mogliśmy zobaczyć starego szybkiego na nogach neymara.Dam wam prosty przykład:gdy nie było Messiego Barca grała po prostu szybciej bo Messi zwalniał grę,ale przede wszystkim to on dowodził tym wszystkim.Neymar nie kwapił się by wziąść grę na swoje barki,a pozatym nie miał do tego doskonałych warunków czyli momentów do szybkiej piłki(kontratak).Gdy Suarez i Neymar grali w dwójkę Barca była bardziej cofnięta,zakładała duży pressing i grała momentalnie do przodu(taka szybka piłka bez żadnych spowolnień).Ja osobiście uważam,iż wtedy sam Neymar czuł się o wiele lepiej i nie musiał puszczać emocji bo jego koledzy grają w poprzek,a akcja nie idzie do przodu.Gdy Barca gra wolną tikitakę tak jak gdzieś od połowy tego sezonu to Neymar ma więcej czasu na wybuchu,na prowokacje itd.Reasumując problem naszej gwiazdy,a raczej jego formy nie leży w nim(bo był cały czas pyskowaty),tylko w stylu naszej gry.Nie oszukujmy się,ale zwolniliśmy tempo,a messi tym bardziej.Więc dopóty Barca będzie grała taką wolną tikitakę co od połowy sezonu(czyli nie kupi fajnych pomocników,żeby messi mógł w końcu na tym skrzydle grać)to wątpię,aby wasze oczekiwania wobec tego piłkarza się ziściły.Będziemy grać gdzieś jak w końcówce poprzedniego sezonu(np.mecz z bayernem),czy tak jak,gdy grali sam Neymar i Suarez to wtedy oczekujcie od niego wiele.Niestety jeśli tak się nie stanie nie oczekujcie eksplozji jego formy.To tyle ode mnie ;).

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?