- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 861 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
5
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
87 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 861 Culés
17
Tak wracając do temat Złotej Piłki dla Cristiano Ronaldo to oczywiście każdy zna już moje zdanie na ten temat ale nie rozumiem jednej rzeczy.
Dlaczego Ronaldo przypisuje się ZP bo wygrał LM i ME, a u Messiego, Suareza czy Griemanna patrzy się na to jak grali w kluczowych momentach, a całą resztę się pomija mimo tego że Leo i Luis również na koncie mają 3 trofea...?
Ok może Messiego i Suareza nie "było" w 1/4 LM w meczu z Atletico, może zawiedli w tym dwumeczu. Leo może nie tyle zawiódł w finale CA co po prostu zagrał słabiej niż potrafi.
Może Griezmann zawiódł w finale LM i ME, niestety nie potrafił wykorzystać setek czy to w sytuacji sam na sam czy z karnego ale przecież to on ciągnął i Atletico i Francję do tych finałów. To on podobnie jak Messi i Suarez byli ojcami tych naprawdę dobrych wyników zrobionych przez Atletico i Barcelonę (La Liga, CdR i SPH), a gdzie był Ronaldo w kluczowych momentach Realu i Portugalii?
No właśnie dobre pytanie, może Ronaldo wygrał LM i ME ale gdzie on był w kluczowych momentach? Skoro na kluczowe momenty patrzymy u w/w trójki to teraz zobaczmy na Ronaldo...
* 1/2 LM z City - nie widziałem tam Ronaldo
* Finał LM z Atletico - on w ogóle grał? Ok strzelił decydującego karnego ale jeśli to ma być argument to...
* Finał z Francją - ... to Eder powinien być co najmniej na podium ZP 2016 ponieważ gdyby nie on to być może Portugalia dzisiaj byłaby tylko wicemistrzem, a nie mistrzem Europy..., a wracając do Ronaldo - gdzie on był w finale ME? Tak wiem, bawił się w trenera...
Oczywiście można, a nawet trzeba mówić że Ronaldo błysnął w rewanżu z Wolfsburgiem czy półfinale z Walią ale to były krótkie momenty..., a takich błyśnięć Messi, Suarez i Griezmann mieli dużo więcej.
Także krótko mówiąc:
* Jeśli patrzymy na trofea to oczywiście Ronaldo jest faworytem ale obok niego na gali ZP w czołowej trójce powinien pojawić się Pepe, a także Neymar, który w tym sezonie ma 4 trofea, może IO mniej prestiżowe ale ma.
* Jeśli patrzymy na statystyki indywidualne to Messi i Suarez chyba jednak są lepsi od Ronaldo co nie?
* Jeśli patrzymy na całokształt, a więc na trofea, statystyki, grę i wkład w drużynę, a także kluczowe momenty sezonu/roku to jak dla mnie Złotą Piłkę 2016 powinien otrzymać ktoś z trójki: Leo Messi, Luis Suarez, Antoine Griezmann.
Poza tym patrzmy co ci piłkarze grają teraz, a co gra Ronaldo? No właśnie... nie dość że nic nie gra to jeszcze ośmiesza się kolejnymi symulkami.
Ja naprawdę nie chcę żeby wyszło że niby mam coś do Ronaldo ale Złota Piłka 2016 i Ronaldo? Przecież to będzie kompromitacja tej nagrody.
0
@Stinger W kluczowych momentach Walii :)) Ronaldo akurat był bo załadował im bramke w półfinale i zaliczył asystę
2
@Stinger Bo ZP to konkurs popularności wśród głosujących. Cytując: "Co pan zrobisz, nic pan nie zrobisz"
0
@Stinger Popraw Walie :)
0
@Stinger Jeżeli w 2013 dali Ronaldo gdy zdobył zerowa ilośc trofeów do tego skończył finał PKa w hańbie z czerwona kartka ale nastrzelal wiele bramek i przedłużono głosowanie , do tego Messi miał juz 4 z rzedu i pewnie to tez mu nie pomogło - w każdym razie dali Crowi - wiec konsekwentnie w tym roku trojka powinna byc taka jak mówisz.
0
@mekston Tak wiem, powinno być Portugalii ale wiadomo o co chodzi.
Co do półfinału ME to później napisałem że błysnął z Walią ale przecież to dalej tylko jedno błyśnięcie, a Griezmann czy Messi przecież też nie przespali Euro i CA..., dlatego uważam że to dalej mało.
Warto dodać że Griezmann pomimo finałowych porażek był królem strzelców i MVP całego Euro 2016, a to też coś znaczy.
Szkoda że Francja nie wygrała tego Euro bo myślę że byłoby po zawodach i Francuz ZP miałby w kieszeni.
0
@Stinger Nic nie zrobisz Messi grał lepiej w tym roku, jest najlepszym strzelcem i asystentem w roku 2016 ale księżniczka dostanie tą ZP chyba że France Football podejmie dobrą decyzję bo w żadnym z tych tryumfów nie był nawet kluczową postacią drużyny...
0
@mekston No dokładnie, rok 2013 jest idealnym porównaniem. Ja osobiście nie twierdzę że Franck Ribery był wtedy zdecydowanie najlepszy indywidualnie bo prawdę mówiąc wystarczy spojrzeć na jego statystyki, a statystyki Messiego i Ronaldo ale jeśli teraz ZP dla Ronaldo argumentuje się trofeami to jakim cudem Ribery nie wygrał ZP 2013?
Skoro wtedy nie liczyły się trofea mimo iż Francuz mocno do nich się przyczynił, a liczyły się "jakieś" baraże MŚ 2014 to teraz będąc konsekwentnym też wszyscy głosujący powinny mieć w dupie trofea Ronaldo, które zdobył w dużej mierze dzięki kolegom z zespołu.
Nie chcę odbierać zasług Ronaldo bo on też swoje włożył ale jego gra w przeciągu całego roku jest za słaba by mówić o piłkarzu roku...
0
@EzioAuditore Tutaj już nie chodzi o Messiego, który indywidualnie nakrył go czapką ale taki Antoine Griezmann zagrał świetny rok, może przegrał dwa finały ale doprowadził swoje drużyny do tych finałów, a Ronaldo? Jak mówiłem dwa dobre mecze w roku (rew. z Wolfsburgiem i z Walią) i już pewniak do ZP...
Też mam nadzieję że France Football nie skompromitują tej nagrody i dadzą ZP komuś z "mojej" trójki, a szanse takie są ponieważ gdyby tylko od nich zależało kto zdobędzie ZP w 2010 i 2013 roku to teraz ZP miałby Sneijder i Ribery... Problem w tym że oni wtedy rzeczywiście mocno przyczynili się do trofeów, a Griezmann dwa finały przegrał... Messi i Suarez mają 3 trofea ale nie ma wśród nich LM czy CA i to może być problem.
0
@Stinger Niestety Griezmann spudłował karnego w finale LM, w finale Euro tez nie wykorzystał tego co miał. Ale na euro Griezmann nie tylk był królem strzelców ale i bodajze zrobił najlepszy wynik strzelecki na euro - albo tylko gorszy od Platiniego - tak czy inaczej dawno nikt nie strzelił 6 goli na Euro
0
@mekston No tak, a więc kolejne osiągnięcie które nie jest łatwo od tak zrobić... Zobaczymy jak będzie ale gdyby Griezmann wygrał chociaż jeden finał to dla mnie byłoby pozamiatane, a tak przez brak medialności (a na pewno nie ma tak dużej jak Ronaldo) przegra ZP bo to nie będzie porażka przez trofea Ronaldo ale porażka przez wielką medialność Ronaldo.
0
@Stinger Mimo wszystko głosowanie UEFA pokazało juz co nieco - wiec wydaje mi sie ze jeśli to dziennikarze bedą głosować to właśnie pójdą za trofeami i dadzą Grzmotowi. Aczkolwiek nagroda UEFA była za sezon ale nie wiem czy faktycznie ktos przy głosowaniu bedzie przywiązywał do tego wagę.
Zreszta jeaCze kawałek jesieni przed nami - i wystarczy ze Cr postrzela jeszcze troche i moze jeszcze pozamiatać
0
@mekston Pozamiatać nie bardzo może bo ogólnie nie powinien być faworytem do tej nagrody ale patrząc na to jak tą ZP rozdają to nie zdziwi mnie jeśli Ronaldo za moment strzeli ze 3-4 hat tricki "ogórkom" i tym się przypomni głosującym i zakończy sprawę.
Teoretycznie nie powinno mieć to większego znaczenia (no chyba że w każdym mecz grałby jak z nut ale bądźmy poważni) ale Ronaldo niestety jest faworytem więc... zresztą on już wygrał.
0
@Stinger Jest mimo wszystko jest - troche czynników tez mu pomogło pod względem promocyjnym - te błędy Messiego i Griezmana w finałach , pozniej informacja Messiego o rezygnacji z kadry tez nie pomogła - bo jednak w głowach wszystkich pOostaje fakt ze Messi był tym przegranym wiec na niego nie zagłosuje , tak samo jak Griezmann i wówczas efekt jest taki ze Grzmot bez problemu wygra te nagrodę ( nieważne co sie bedzie teraz działo )