La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1447 Culés

1

Dlaczego Izrael gra w kwalifikacjach do MŚ w grupie europejskiej ? :/ troche dziwna sprawa, nie sądzicie ?

1

@CarlitoBriganteFCB Nie - to nie jest dziwne. Izrael gra u nas zeby nie dochodziło do sytuacji konfliktowych z krajami w Azji. Zreszta w Europie tez jest kilka dodatkowych tzw politycznych reguł - np przy losowaniu Serbia nie moze byc w grupie z Kosowem.

Kilka innych krajów tez mogłoby grać w strefie azjatyckiej - no Turcja, Kazachstan które lezą jednak w większości w Azji.

0

@CarlitoBriganteFCB Dodam ze Australia została włączona do strefy azjatyckiej - a nie leży w Azji. Jednak swoją postawa zasłużyła zeby nie grać barażu z drużyna z Ameryki Pld do każdego mundialu.

Sa pewnie wyjątki i w zasadzie złe to nie funkcjonuje wiec nie ma co sie czepiać.

0

@mekston Mieszanie polityki w sport uważam za głupotę.
Troche dziwne tłumaczenie "zeby nie dochodziło do konfliktów", bo skoro awansują do fazy grupowej kraje ze sobą "skłócone" to przecież i tak beda zmuszone ze sobą grać, co prawda na innym terytorium, ale kibice i tak beda mieli okazje do starć.

0

@CarlitoBriganteFCB No wlasnie - slowo klucz na innym TERYTORIUM, gdzie jednak latwiej bedzie zapewnic bezpieczenstwo :) Drugie slowo klucz to JESLI AWANSUJA, trzeci slowo klucz to jeszcze pozniej JEŻELI ZOSTANĄ wylosowani w fazie grupowej (a tu tez sa ograniczenia - max 2 druzyny z Europy w grupie + rozstawienia)

Po czwarte w przypadku Izreala granie z Syria, Iranem, Irakiem wiazaloby sie z ciaglym ryzykiem dla tych pilkarzy - wiec skoro pikarze Izreala moga nie jezdzic do krajow skonfliktownaych i narazac swoje zycie - to niech graja w naszym regionie. To nie jest tylko polityka ale tez bezpieczeństwo piłkarzy. To nie tylko polityka ale i bezpieczeństwo.

Zreszta mozna dodac , ze przez to ze Izrael gra w strefie europejskiej to ma trudniej z awansem na MS, wiec i argument o tym, ze ida "na latwizne" odpada.

Poza tym polityką jest też to, że w 1/8 LM nie moga na siebie trafic druzyny z tego samego kraju, lub, ze w MS w fazie grupowej moga byc w grupie max 2 druzyny z Europy. To tez sa elementy polityki - przeciez mozna by wszystkich pomieszac, ale jednak tak sie nie robi.

Rozstawienia i ich sposob tez sa elementem POLITYKI - wiec mieszanie przynajmniej elementow polityki do sportu w jakims sensie jest konieczne i ma calkiem sporo sensu :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?