La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 700 Culés

0

Dobra,drodzy lalambrowicze.Może i ja więc napiszę coś na temat Neya.W końcu,a czemu by nie?Oglądając wczorajszy mecz widziałem po raz to kolejny ogromny potencjał w grze młodego i przebojowego brazylijczyka.Nie dało się również ukryć faktu,iż trików jakie podczas meczu wykonuje nasza gwiazda jest w futbolu bardzo mało.To przyjęcie tak trudnego podania od Messiego w taki sposób jaki przyjął to Neymar to istna poezja i smak jakiego szukali by w swojej pięciogwiazdkowej kuchni przeróżni wybitni kucharze.Piłkarz ten bowiem,ma ogromne możliwości.Jest strasznie "elastyczny" przez co mógłby z łatwością objechać swym rajdem 4 graczy drużyny przeciwnej.No ale właśnie....Czemu takie próby są jak na Neymara tak rzadko wykonywane.Czemu sam brazylijczyk stawia wokół siebie taką dużą dozę cwaniactwa i pewności?Szukając odpowiedzi w przeróżnych meczach jakich on grał stwierdzam,że chodzi tu o jego fizyczność jaką prezentuje na boisku.Jak dobrze wiemy piłkarz ten ma dość szczupłą sylwetkę ciała.A niestety jak doskonale potrafimy się domyśleć,na boisku występuje twarda i czasami nieuzależniona od poczynań sędziego gra.Neymar ma dość ciężko grać na pełnych obrotach,gdyż pewnie nie raz odbił się od niejednego zawodnika jak od ściany.Stąd bierze się właśnie jego frustracja.Więc czemu też,jak to się teraz często przyjęło mówi,iż nasza gwiazda nigdy nie będzie gwiazdą na skalę talentu jedynego w swoim rodzaju Ronaldinho.Otóż odpowiedzi na to pytanie trzeba szukać w początkach gry Neymara w Fc Barcelonie.Był on bowiem wtedy tak drobny,że można by nawet rzec,iż wiatr wtedy dałby mu radę.Potem postanowił się on wziąść w garść.Europejski futbol nauczył Neya,że to nie jest Brazylia.W Europie jest gra na najwyższym poziomie i jeśli nie masz "jaj" ,żeby poprzepychać się z obrońcą i wygrać walkę o pozycję to jesteś na przegranej pozycji.Nie twierdzę oczywiście,że Neymar zachowuje się jakby nie miał tych "jaj" ,bo zmienił się od pierwszego meczu w barwach Barcelony,ale nadal twierdzę,iż brakuje tego czegoś czym charakteryzował się wymieniony przeze mnie wyżej Ronaldinho jak i grający obecnie Messi.Nasz brazylijczyk co prawda stara się grać jak nasza przysłowiowa "pchła" i z resztą chwała mu za to,lecz nadal to nie jest to,ażeby cały futbolowy świat miał u niego ogromny szacunek za jego grę na boisku jak i jego zachowanie.Podsumowując Neymar to świetny gracz z ogromnym talentem do gry,któremu brakuje jeszcze przede wszystkim doświadczenia,obycia się w niektórych boiskowych sytuacjach,ale też i fizycznej postawy,ażeby mógł rywalizować z najlepszymi obrońcami o każdą pozycję na boisku.

1

@GokuFcBarca Przyjmował genialnie ale z boku boiska. Jak Messi mu posłał genialne podanie na 11 metr pola karnego Granady to piłki nie opanował dlatego wolałbym żeby takie podania przyjmował i kończył akcje niz takie nic nie dające sztuczki z boku boiska aczkolwiek fajnie to wygląda.

0

@bixmix No też właśnie zobacz posturę Ronaldinho i Neymara.To wszystko zmienia według mnie.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?