La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1089 Culés

10

Tak podsumowując przychody Barcelony ze sponsoringu.

Nowa umowa z Nike zapewniać będzie od sezonu 2018/2019 (gwarantowane) roczne dochody na poziomie 105 milionów euro. Co więcej, w kontrakt wpisane zostały także dodatkowe "zmienne". Jeśli spełnione zostaną wszelkie postulaty, to klub rocznie będzie mógł otrzymywać od Nike nawet 155 milionów euro. Porozumienie obowiązuje do 2028 roku.

Kontrakt z Rakuten zapewni od przyszłego sezonu gwarantowane 55 milionów euro rocznie. Do tego dodatkowe 5 milionów euro za zwycięstwo w Lidze Mistrzów i kolejne 1,5 miliona euro za mistrzostwo Hiszpanii. Co więcej, logo Rakuten nie będzie widnieć na koszulkach treningowych Barcelony, co pozwala klubowi na znalezienie kolejnego sponsora. Umowa trwać będzie 4 lata (2017-2021).

Do tego dochodzą "pomniejsi" sponsorzy. Beko (10 milionów euro rocznie) i Intel (5 milionów euro rocznie). Obydwie umowy obowiązują jednak tylko do 2018 roku i wydaje się, że mogą nie zostać przedłużone. Ze względu na wysokość kontraktów z Nike i Rakuten klub być może będzie chciał nieco oczyścić koszulkę z nazw sponsorów. W takim przypadku dochody klubu ze sponsoringu zamykałyby się od sezonu 2018/2019 w przedziale (przynajmniej) 160 - 216,5 miliona euro.

Do tego dochodzi jeszcze kwestia Espai Barca (albo samego Camp Nou), w którego nazwę wtłoczone miałoby zostać miano korporacji gotowej do wyłożenia pieniędzy potrzebnych na przebudowę stadionu. W tym kontekście mówi się o nawiązaniu przez klub dalszej współpracy z Qatarem. Być może wyglądałoby, jak w przypadku Realu Madryt. Czyli całkowite opłacenie kosztów remontu stadionu w zamian za umieszczenie nazwy sponsora w odpowiednim miejscu.

1

@hen0x A czy czasem nie została wycofana umowa z Intelem? Kojarzę, że Nike miała problemy z produkcją ich..

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?