La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1797 Culés

24

W 1968 roku FC Barcelona nie miała już szans na zdobycie Mistrzostwa Hiszpanii, Real miał już tytuł w kieszeni. W Europie triumfował Manchester United, ale dla Blaugrany była jeszcze szansa na zdobycie Pucharu Króla, a rywalem w finale był właśnie Real Madryt.

Ostateczny finał został rozegrany na Santiago Bernabeu. Stadion wypełniony po brzegi kibicami Los Blancos. Wydaje się, że wszystkie asy w rękawie mają gospodarze. Do stolicy Hiszpanii zawitały wszystkie ważne głowy zespołu z Katalonii w tym sam prezes – Narcis De Carreras (piastował tę funkcję w latach 1968-69).
Mecz był bardzo wyrównany, ale to Barça strzeliła decydującą bramkę i ostatecznie wygrała mecz 1-0, marzenia o podwójnej koronie w Madrycie zostały rozwiane.

Sędzia zakończył spotkanie. Kibice Królewskich, zaczęli obrzucać piłkarzy z Barcelony butelkami i wszystkim czym się tylko dało. Na szczęście nikt nie ucierpiał, a Puchar powędrował do Katalonii.

Najważniejszym momentem tych Derbów, który przeszedł do historii, stało się pomeczowe przemówienie, wspomniany prezes Barçy – N.De Carreras, wypowiedział te jakże słynne oraz znane nam wszystkim słowa:„Nie ważne, czym by rzucali. Barcelona, to więcej niż klub”

3

@BarcaInfo N.De Carreras lepiej tego ujać nie mógł, mistrz ! :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?