- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1078 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
63 odpowiedzi
Roobo
13
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
July_6_BcN
12
Całkiem przyjemna dziś pogoda, nie pozdrawiam tych, którzy marudzą :D
15 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1078 Culés
1
Łukasz Broź ma być następnym (po Nikoliciu) zawodnikiem, który opuści zimą Legię. Prawy obrońca dostał wolną rękę w kwestii poszukiwania nowego klubu.
Do tego Langil skreślony, Aleksandrov raczej też. Qazaishvili nie grywa i raczej z nim przyszłości nie wiążą. Dąbrowski ponoć może wrócić do Zagłębia, no i coraz mniej ciekawie wygląda sytuacja Jodłowca.
Pieniądze są, więc co ważniejszych zawodników (Odjidja, Moulin, Pazdan, Prijovic, Guilherme, Hlousek) powinno udać się jeszcze przez jakiś czas zatrzymać. Ciekawe tylko czy Legia rozsądnie podejdzie do tego okna transferowego i dokona transferów, które okażą się wzmocnieniami. Liga cały czas jest do wygrania, a Ajax wydaje się być w zasięgu. Mimo wszystko kadrę wypadałoby wzmocnić, bo (przede wszystkim) ławka nie prezentuje się zbyt ciekawie, a po odejściu Nikolicia będzie jeszcze gorzej.
2
@hen0x Kazaiszwili ostatnio często gra, może i nie od początku, ale jednak gra w porównaniu do Langila. Aleksandrov już nawet na ławkę się nie łapie, więc raczej odejdzie i to samo wyżej wspomniany Langil. Dąbrowski i Czerwiński to dwa niewypały jak na tę chwilę, ale przynajmniej jeden z nich zostanie(a myślę, że do końca sezonu obaj). Nikolics raczej odejdzie, więc Legia powinna znaleźć napastnika i środkowego obrońcę - dwa priorytety. Malarz-Bereszyński-Nowy ŚO-Pazdan-Hlousek-Kopczyński-Moulin-Ofoe-Radovic-Prijovic/Nowy N/Guilherme.
Fajnie ten skład wyglądałby, bo przecież w odwodzie są jeszcze Rzeźniczak, Jodłowiec, Kucharczyk, Hamalainen.
2
@kamilo0066 Mnie osobiście ciekawi jaki kierunek rozwoju Legia w ogóle obierze. Na pewno rozsądnym planem działania jest dalsze skupowanie najlepszych zawodników z ligi. Tak działa chociażby Bayern i przynosi to oczekiwane rezultaty. Najbardziej smakowitym kąskiem w Ekstraklasie wydaje się być obecnie Góralski. Świetne występy w Jadze, a do tego debiut w reprezentacji. Kopczyński to zawodnik solidny, ale można mieć kogoś (np. Jacka) lepszego. Zwłaszcza, że Jodłowiec do najmłodszych nie należy, a formą ostatnio nie zachwyca.
Zastanawia mnie także czy w obecnej sytuacji finansowej Legia stanie się dla zagranicznych klubów konkurencyjna w kwestii zatrudniania polskich zawodników. Rok temu udało się wypożyczyć Jędrzejczyka, ale później zabrakło funduszy na definitywny transfer. Próby pozyskania Grosickiego także spełzły na niczym.
Nie mówię, że Legia ma się rzucić z motyką na słońce i spróbować zakontraktować Lewandowskiego czy Krychowiaka, ale w Europie jest sporo solidnych polskich zawodników, którym wiedzie się gorzej w klubach od Legii (teoretycznie) silniejszych, albo lepiej w klubach od Legii (teoretycznie) słabszych.
Olkowski, Salamon, Szukała, Klich, Wszołek, Sobota, Sobiech, Golla, Cionek. Wszyscy oni są/byli w reprezentacji bądź blisko reprezentacji. Trochę europejskiego doświadczenia zdobyć już zdążyli, ale w swoich klubach na zbyt wiele liczyć ostatnio nie mogą. Jedni grają w ligowych przeciętniakach, inni grają w niższych ligach, a jeszcze kolejni nie grają w ogóle. Wszyscy wydają się być natomiast w zasięgu finansowym Legii. Może po tego typu zawodników powinni Wojskowi próbować sięgnąć?
3
@hen0x Szczerze mówiąc nie widzę nic szczególnego w Góralskim. Dla mnie jest to typowy przecinak ale jest dość słaby technicznie. Na tej pozycji zdecydowanie bardziej widziałbym w Legii Damiana Dąbrowskiego z Cracovii. Bardzo zdolny chłopak, ja się śmieję że taki trochę polski Busquets oczywiście zachowując pewne proporcje :) Ma podobny styl grania. Nie jest takim agresorem jak Góralski ale bardzo mądrze się ustawia i przewiduje wydarzenia na boisku.
0
@hen0x Dojdzie ten młody Węgier Nagy bodajże , podobno talent większy niż Duda. Czytałem wywiad z Żewłakowem powiedział, że Legie stać na zatrzymanie najlepszych zawodników i mówił, że priorytet to lewy obrońca.