- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1426 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1426 Culés
0
Warto zwrócić uwage tez w tym sezonie, że ta czesc sezonu byla dosc srednia dla Neymara w stosunku do tego co potrafi albo jego szczytu formy (jesien 15/16).
Pierwsza sprawa bramki - jasne Ney ne musi byc naszym najelszym strzelcem, ale
w la liga 4 gole, a w sumie 6 bramek w 15 spotkaniach nie powala. Jesli dodamy do tego, ze w lidze zabraklo go kiedy byl najbardziej potrzebny - gdy nie bylo Messiego (mecze z Alaves, Malaga i Celta).
Drug sprawa asysty - tutaj Neymar naprawde odwala kawal dobrej roboty i w polaczeniu z bramkami jego liczby wygladaja niezle i dlatego nie krytykuje go za to jak gra tylko w stosunku do tego co potrafi / jego dobrej formy. Zdecydowanie jego najlepszy wystep narazie to mecz z Celticiem.
Neymar nie jest jednak kluczowy w tym sezonie dla wyników Barcy:
Tak czy inaczej Neymar narazie nie jest kluczowy - i to jest tez problem. 4 gole ktore strzelil w lidze to Gijon x2, x1 Celta oraz Leganes - z czego trafienia z Leganes bylo na 3-0, z Gijon na 3 i 5-0, a z Celta rzut karny przy wyniku 1-3. Zadne z trafien nie bylo na wage punktu / wygranej - choc karny z Celta mogl miec znaczenie.
Kluczowe punkty i sytuacje:
1) asysta w meczu z Sociedad
2) asysta w meczu z Realem
W sumie trochę za mało ze strony Neymara - oby druga połowa sezonu była jak jesień 15/16 w jego wykonaniu.
0
@mekston Też nie podoba mi się gra i forma Neymara, ale nie ujmujmy mu aż tak - zaliczył kluczowe asysty chociażby z Sevillą na 1-1, City na 0-1, Monchengladbach na 1-1 i 1-2.
0
@Eleri zapomnialem o Sevilli - to byla wazna akcja.
Z Gladbach mial "tylko" jedna asyste - jednak to spotkanie nie nalezalo do jego najlepszych - troche jak z Celta strzelil gola z karnego, ale w ogole gral slabo i byl niewidoczny. Do tego zmarnowal setke w koncowce o ile kojarze. Zreta z Gladbach rowniez niewykorzystana setka.
Zreszta z Realem podobnie - setka zmarnowana w kluczowym momencie - oczywiscie ten sam zarzut i w przypadku Messiego jesli chodzi o Real, ale teraz mowimy o Neymarze.
W kazdym razie tak jak pisalem z Neymarem nie jest zle, ale po prostu kiedy rywalizacja z Realem jest na najwyzszym poziomie (mowa o lidze, gdzie zeby myslec o mistrzu mozna stracic max 24 pkt, to po prostu narazie za malo z jego strony (przy jego mozliwosciach).
0
@mekston Masz rację, w Gladbach miał jedną asystę, pomyliło mi się, bo gol na 2-1 padł po rzucie różnym, który wykonywał.