La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1463 Culés

konto usunięte

7

Skład kompletnie nielogiczny jak dla mnie - Masche pauzuje w lidze, więc moim zdaniem powinien dziś grać w podstawie - to raz. Dwa - skoro Lucho daje odpocząć Albie, czemu nie można go było zostawić w Barcelonie, a na ławkę chociaż dać Vidala, de facto nagradzając go nieco za dobry mecz z Las Palmas? Dziwne decyzje personalne podejmuje czasem Enrique, wywalanie Aleixa na trybuny, odsuwanie od składu Rakiticia czy teraz Umtiti kosztem Jefecito (tak, trzeba mu dawać grać często, ale nie można drugiego najlepszego stopera w zespole zostawiać na ławie, kiedy na drodze naturalnej rotacji można by go dziś wystawić, a oszczędzić w niedzielę)...Z psychologicznego punktu widzenia te wybory w mojej opinii nie są zbyt dobre dla zespołu.

1

@barcafan_89 Co do Rakiticia to podobno gdy mniej grał miał mini okres przygotowawczy aby powrócić do dobrej formy fizycznej w okolicach marzec-kwiecien.Dlatego trener wystawiał go mniej.
Moim zdaniem to nawet logiczne bo od początku sezon Rakitic nie był sobą.

konto usunięte

0

@barcafan_89 Jeśli chodzi o zmienników w defensywie. Przy takim ustawieniu personalnym ławka jest optymalna. Alba mogący grać na lewej obronie i prawonożny Mascherano który był już testowany na boku obrony. Oczywiście, w razie potrzeby zawsze można by było przesunąć Umtitiego na lewy bok aczkolwiek to ustawienie nie było jeszcze testowane. Jako tako jest to decyzja do wybronienia.
Poza oczywistym faktem, że San Sebastian to nie miejsce na eksperymenty co już wielokrotnie mogliśmy zobaczyć.
Jeśli chodzi o personalne zestawienie stoperów to jest to chyba jasny sygnał, że Umtiti to już nie jest młody piłkarz który w przyszłości ma szansę zastąpić Mascherano. Obecnie to już gracz pierwszego składu pełną gębą. Na środku ataku gospodarzy zagra wysoki i dobry w powietrzu Willian Jose więc w tym wypadku decyzja jeszcze mocniej usprawiedliwiona.
Jednak jeśli już szukać zastanawiających decyzji to jest to wystawienie Ivana w podstawowym składzie. Podczas poprzedniej wizyty na tym stadionie Rakitić został zdjęty już w przerwie. A od tego czasu raczej dyspozycja byłego kapitana Sevilli nie uległa zbyt wielkiej poprawie. Denis po wejściu na boisko zaprezentował się nieco lepiej, a biorąc pod uwagę fakt, że ostatnio nie wyszedł w pierwszym składzie to jednak Suarez wydawał się bardziej optymalną opcją na dzisiejszy mecz. Jednak to już ocenimy po spotkaniu, być może Lucho zmienił całkowicie koncepcje gry w stosunku do poprzedniego starcia?
A wracając do Aleixa, w spotkaniu ligowym powinien wyjść w podstawowym składzie. Jeśli tak się nie stanie? Wtedy będzie można z czystym sumieniem skrytykować decyzje Enrique.

0

@barcafan_89 Mascherano w lidze to nie zagrał ostatnio z Osasuną (10 grudnia), a wcześniej z Celtą (2 października). Grał cały czas i gra w LM. CdR przypada Umtitiemu. Odpocznie dwa mecze pod rząd, na pewno będzie to z korzyścią.

konto usunięte

0

@Razorek No i to jest dziwne moim zdaniem, bo Mascherano na dzień dzisiejszy jest lepszy od Umtitiego w niemal każdym elemencie. No ale zobaczymy, może dwa mecze odpoczynku mu dobrze zrobią. Mimo wszystko uważam jednak, że Lucho zbyt dobrym psychologiem nie jest, bo jak może czuć się zawodnik, który jest praktycznie najlepszy na boisku, a potem w ramach "podziękowania" znów ląduje na trybunach ? To samo z Denisem - chłopak zaczął łapać "flow" powoli, to ostatnio ląduje poza kadrą albo co najwyżej na ławie. Jak on ma się rozwijać ? Uważam, że Enrique dobrze prowadzi zespół w trakcie meczu, zdobywa trofea, ale długoterminowo jego niezrozumiałe decyzje mogą odbić się czkawką. Ciekaw jestem, gdzie będziemy za kilka lat, bo Lucho - nie licząc Roberto, którego przesunięcie na PO było strzałem w dychę - nie sprawił, że któryś z młodych ma naprawdę znaczącą rolę w drużynie. Dlatego też, jak pisałem w jednym z innych postów, wolę, by Marlon poszedł na wypożyczenie i dopiero jak się ogra wrócił, bo u nas to sobie zbyt wiele murawy nie powącha.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?