- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1754 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
4
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
77 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
CLS63AMG
24
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1754 Culés
1
@PheNOmeN
WBC rozważa ponoć eliminator do pasa Stiverne - Ortiz. Jeśli faktycznie to by się potwierdziło, Wilder prawdopodobnie musiałby walczyć z Kubańczykiem w ramach obowiązkowej obrony.
3
@Barclonismo W końcu wielki mistrz Wilder dostałby poważnego rywala (Ortiz) bo jak na razie jego rywale to kupa śmiechu i kilo gwoździ.
1
@Zagorzały Fan F.C.B Fakt. 2,5 roku bez obowiązkowej obrony to jakaś kpina. Jego najlepszymi rywalami byli póki co właśnie Stiverne i nasz Szpilka. A wiadomo, że to co najwyżej zaplecze ścisłej czołówki HW.
0
@Barclonismo Kpina to dobre słowo. Dzisiaj czytałem, że Wilder ponoć przymierza się do walki z Parkerem, który będzie bronił pasa WBO z H. Furym ,także gość wyraźnie idzie po najcieńszej linii oporu. Słabo jak na mistrza tak znaczącego pasa jakim jest WBC.
0
@Zagorzały Fan F.C.B Akurat unifikacja z Parkerem dla mnie ok. Tyle gada o tych unifikacjach, niech zrobi choć jedną. A potem jak dobrze pójdzie i Hearn się dobrze zakręci to może dostaniemy bój o wszystkie pasy AJ - Wilder. Kasa by tu była ogromna, w tym upatruję szansy na taką walkę w 2018.
1
@Barclonismo Zgoda. Parker to dobry rywal ,ale w mojej opinii raczej nic nie zdziała z Wilderem. Wracając do Hearna i jego podopiecznego Joshuy to ja zacieram ręce na kwietniowy pojedynek z Kliczko. Oczywiście będę mocno ściskał kciuki za Anglika bo w mojej opinii to przyszły dominator wagi ciężkiej.
1
@Zagorzały Fan F.C.B Też nie mogę się tej walki doczekać. Choć ja będę akurat z Władem. Chciałbym, by odzyskał pasy i odszedł z nimi na emeryturę. Zasłużył, by odejść na szczycie. AJ jeszcze stoczy niejedną zwycięską, wielką walkę. Ale Przyznać trzeba, że Hearn ma jaja. Dobrowolna obrona z Kliczko? Wiele mogą stracić, a mimo to się nie boją. Takie podejście uwielbiam :)
1
@Barclonismo W takim razie będziemy po przeciwnych stronach barykady w tym pojedynku. Wracając do Hearna to owszem ma jaja ,ale wydaje mi się, że tutaj głównym powodem są przeogromne pieniądze jakie za to skasuje.
1
@Zagorzały Fan F.C.B Wiadomo. Ale tal szczerze to walki AJ i tak wyprzedawały całe stadiony w kilka minut. Nawet jak walczył z kimś bezpiecznym jak Molina. Ja ich cenię za odwagę.
1
@Barclonismo Wątpię że musiałby walczyć z Ortizem, bo unifikacja ma pierwszenstwo. Wilder ma walczyć z Parkerem, a potem ewentualnie ze zwycięzcą Joshua Kliczko. Dla Wildera jest ważny ten drugi pas bo wtedy w negocjacjach ze zwycięzcą tej drugiej walki nie musiałby iść aż na takie ustepstwa finansowe, a w dodatku unifikacja wszystkich pasów wygeneruje wieksze pieniądze. Co do Ortiza to jest dobry, ale wielkich przeciwników nie miał( może ze strachu, a może z uwagi na jego niewielką rozpoznawalność wśród przecietnych kibicowskich januszy) i może go powoli dopadać wiek. Trudno mu bedzie się dopchać do walki o pas, bo nikt na nim dużo nie zarobi, więc mistrzowie go raczej przeczekają ( ma chyba 38 lub 39 lat). Trochę szkoda, bo chcialbym zobaczyć Ortiza z wyższym i bardziej lotnym na nogach Wilderem. Walka mogłaby iść w obie strony, ale jeśli Wilder byłby ostrożny, dałby radę wypunktować Kubańczyka.
0
@Barclonismo Racja. To tylko potwierdza jaką popularnością cieszy się na Wyspach. Tak czy inaczej czeka nas mega widowisko. Będą grzmoty!
1
@Barclonismo Co do Kliczko AJ to Hearn widocznie czuje, że Kliczko to już nie to samo co parę lat temu. Ja mimo wszystko nie odbieram Ukraińcowi szans. Według mnie wiele w tej walce będzie zależeć od psychiki. Jak Kliczko się nie wystraszy AJ, to może go pokonać, ale jak spali się psychicznie to może przegrać nawet w początkowych rundach.
1
@seb1291 Ortiza nikt poważny nie brał ze wszystkich powodów, które wymieniłeś. Nie był medialny, a przy tym niebezpieczny. Walka taka nie generuje dużych zysków, a jest ryzyko straty pasa. Mam nadzieję, ze teraz jego kariera trochę ruszy. Sam Ortiz wiem, że jakoś mocno sprawdzony nie jest, ale na pewno ma umiejętności. Jenningsa roznióśł, ale faktycznie w ostatnich dwóch walkach nic wielkiego nie pokazał. Ortiz ma zasięg większy niż Wilder więc mógłby próbować skracać ring. Sama walka faktycznie jednak 50/50, bo Bronze Bomber też ma kowadło w łapie.
W walce Aj - Kliczko psychika będzie kluczowa u obu. Wład przegrał psychicznie z Furym. AJ z kolei takiej walki jeszcze nie miał. 90tys. ludzi na stadionie, cały kraj na niego liczy... Jeśli wytrzyma to wszystko będzie wielka walka.
1
@Barclonismo Zgadzam się prawie ze wszystkim. Nie sądzę aby kariera Ortiza mocno ruszyła. Mogłoby się wydawać, że Hearn bierze go do siebie, aby doprowadzić go do walki o pas. Wydaje mi sie raczej, że chroni w ten sposób AJ( Ortiz był wysoko w WBA, a ten pas zaraz może mieć AJ). Bedzie próbował raczej drogi WBC dla Ortiza ( stąd ten eliminator), ale jak pojawi sie szansa unifikacji wszystkich pasów z Wilderem to, Ortiz znowu zostanie olany. Jak Ortizowi uda się zdobyć do końca kariery (już jest jej bliżej niż dalej) jakiś pas to jest maks. Na zdominowanie ciężkiej nie starczy mu czasu. Poza tym nie chcę mu źle wróżyć, ale po walce z przecietnym Malikiem Scottem było widać, że powoli dopada go wiek.
PS
Fajnie popisać tutaj o boksie z kimś ogarnietym w temacie.
PPS
Racja AJ też może się spalić, ma więcej do stracenia. Presja przed stratą zera w rekordzie i zawiedzeniem wielu tysięcy, jak nie milionów fanów w GB jest na ogromna. Poza tym AJ nie walczył nigdy z kimś takim jak Kliczko, nawet biorąc pod uwagę fakt że Ukrainiec przekroczył już 40.
1
@seb1291 Jeśli pojawi się realna szansa na WBC dla Ortiza to pewnie jest Hearn wybierze taki kierunek W końcu lepiej jest mieć dwóch mistrzów niż jednego. Nie wykluczam jednak walki AJ - Ortiz. Hearn się nie boi "wybijać" swoich podopiecznych nawzajem. Zestawił już przecież Antka z Whyte'em, a obaj są pod jego skrzydłami. Poza tym w USA i Wielkiej Brytanii nieco inaczej ludzie podchodzą do rekordu. My uważamy, że porażka i już bokser "wypada z gry". A tam owszem porażka Cię hamuje, ale jak wygrasz kolejną walkę, to znów jesteś w grze. Molina najlepszym przykładem. Wilder go ograł, przyjechał do nas i wygrał z Adamkiem, i od razu dostał znów szansę na tytuł od AJ.
1
@Barclonismo Też bym tego chciał ale wydaje mi się, że AJ wyrasta czysto marketingowo w GB na kogoś w stylu Canelo dla Meksykanców mieszkajacych w USA. Należy na niego chuchać i dmuchać, bo to będzie (albo już jest) kura znoszaca złote jajka. Jak Hearn puści AJ na Ortiza, to będzie już niemal pewny że AJ wygra ( Ortiz się starzeje a AJ cały czas rozwija i wchodzi w swój prime). Tak to już jest. Dzisiejszym boksem rządzi kasa i przez to omijają nas czasami świetne walki ( albo są robione o wiele za późno).
1
@seb1291 Zgadzam się z tym porównaniem. Swoją drogą walka Canelo z Chavezem Jr też zapowiada się ciekawie. Myślę jednak, że rudy ją wygra. Nie mogę się jednak doczekać walki Canelo z GGG. Mam nadzieję, że faktycznie ich obozy się dogadają i na jesieni tego roku zobaczę jak Kazach nim pięknie ring wyciera.
1
@Barclonismo Myślę że w walce Canelo Chavez jr duże znaczenie bedzie miało to jak bardzo odbije sie na Chavezie ścinanie wagi. Jak go nie osłabi, to Canelo będzie miał ciężki orzech do zgryzienia, bo tym razem to on będzie mniejszy niż przeciwnik, ale niewiele :) Co do walki z GGG obóz rudzielca chce przeczekać Kazacha i wcale nie jestem przekonany co do tej walki już w tym roku. Mimo że nie kibicuję żadnemu z nich to chciałbym aby GGG go znokautował, bo denerwuje mnie to obnoszenie sie obozu Canelo, jaki to on nie jest ważny, choć wielu piesciarzy w p4p jest o wiele lepszych.
1
@seb1291 Dlatego też właśnie chciałbym walki między nimi. Też już nie mogę zdzierżyć ich przechwałek. A GGG nie ma sobie teraz równego i też myślę, ze zafundowałby mu solidne KO. Następnie chciałbym, by tak samo załatwił Eubanka Jr. Z tego samego powodu co rudzielca. Szkoda że Saunders tak kisi swój pas. Gdyby nie to GGG już dawno by wszystkie miał i mógł iść kategorię wyżej.
1
@Barclonismo Właśnie na to czekam. Chciałbym zobaczyć GGG w super średniej. Więcej wyzwań i rywale też chetniej chcą z nim walczyć niż w średniej. Ale cóż zrobić. Rozumiem GGG, że chce zdobyć wszystkie pasy. Teraz walczy z Jacobsem( szacun dla gościa, pokonał raka i wrócił do boksu na takim poziomie) i pewnie wygra przez KO, ale już raczej nie zrobi bitki jak z Brookiem, bo Jacobs ma czym uderzyć. Pewnie zawalczy podobnie jak z Lemieux. Dokładnie i powoli rozbije rywala nie narażając sie na jakiś super punch u rywala.
1
@seb1291 Tak samo to przewiduję. GGG dostosowuje się do rywala. Z Brookiem od początku wiedział, że ten nie może mu krzywdy zrobić i pozwolił sobie na taką bardziej uliczną bijatykę niż porządny boks. W walkach "na szczycie" walczy mądrze, ostrożnie. Dodając do tego niezbyt mocną szczękę Jacobsa odstawiam KO do 6 rundy.
Zresztą, my tu dyskutujemy nawet o potencjalnych walkach, a przecież na koniec lutego czeka nas walka roku: rewanż Zimnocha z Mollo :D :D
1
@Barclonismo Jak Mollo go znowu znokautuje to chyba nawet promotorzy Zimnocha przestaną w niego wierzyć:) A co do zaklepanych walk to czekam z niecierpliwością na Garcia vs Thurman. Dwóch niepokonanych mistrzów świata. Takie walki to ja lubię :)
1
@seb1291 Każdy lubi takie walki. Stawiam na Thurmana
1
@Barclonismo Ja też, ale żebyśmy się nie przeliczyli. Garcia już nie jeden raz był w roli underdoga i wygrywał :) Zobaczymy. Fajnie się gada ale muszę wreszcie obejrzeć Przełęcz Ocalonych, wiec spadam.
PS
Skoro już wiem z kim można tutaj popisać o boksie, to jeszcze nie raz nie dwa będzie okazja :)
1
@seb1291 Jasne :) Ja też już zresztą uciekam. Miło się pisało. Pozdrawiam :)