La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1688 Culés

7

Robię pewne doświadczenie porównam ligę angielską hiszpańską i polską na podstawie tego ilu naturalnych Anglików grało w l. angielskiej w ostatniej kolejce tak samo w przypadku Hiszpanii i Polski
Liga angielska
10 spotkań: maksymalnie może zagrać 28 zawodników w meczu co na kolejkę daje nam 280.
Anglicy: 86
Łącznie wystąpiło 86 Anglików, licząc że każdy trener zrobił trzy zmiany to liczba Anglików, która zagrała w tej kolejce chociaż minutę wyniosła 30%.

Liga hiszpańska
10 spotkań: maksymalnie może zagrać 28 zawodników w meczu co na kolejkę daje nam 280.
Hiszpanie: 151
Łącznie wystąpiło 151 Hiszpanów, licząc, że każdy zrobił trzy zmiany to liczba Hiszpanów która zagrała w tej kolejce chociaż minutę wyniosła 53%.

Liga polska
8 spotkań: maksymalnie może zagrać 28 zawodników w meczu co na kolejkę daję nam 224.
Polacy: 130
Łącznie wystąpiło 130 Polaków licząc, że każdy zrobił trzy zmiany to liczba Polaków, która zagrała w tej kolejce chociaż minutę wyniosła 58%.

2

@Criss18Barca Bardzo ciekawe zestawienie. Dobrze, że w Polsce ten procent jest większy. Według mnie szczególnie w słabszych ligach powinno się więcej stawiać na rodzimych piłkarzy, bo to może być impulsem do rozwoju piłki w danym kraju. Dopiero jak na własnym podwórku zbuduje się odpowiedni system szkolenia i selekcji, można wybierać mniej swoich, ale za to już z jakimś poziomem. Teraz, jak takiego systemu nie ma, to jest takie strzelanie na chybił trafił, że może się ktoś sprawdzi jak weźmiemy np. 10 młodych.

Ps.
Gratuluję chęci i zapału do robienia takich statystyk. Mi by się nie chciało :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?