- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 991 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
90 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 991 Culés
6
Śmieszą mnie te opinie, że Coutinho nie jest rozgrywającym. Może i formalnie nie, ale piłki rozrzuca lepiej, jak Rakitić, Gomes, Denis i Rafinha razem wzięci.
2
@barcafan_89 Tylko że my mamy problemy z kontrolą środka pola, utrzymaniem piłki i regulowaniem tempa gry. A najlepiej na świecie robił to Xavi i potrzeba nam takiego środkowego pomocnika który będzie tak robił a nie będzie tylko podawał piłki do napastnika. Tym Coutinho nam nie pomoże i nie zbawi dotychczasowe problemy z pomocą.
1
@barcafan_89 Denis ma wielki potencjał więc go bym nie skreślał, potrzebuje więcej szans i pokaże na co go stać. Z czwórki (edit)Thiago, Coutinho Verratti Isco ,najmniej bym się cieszył z reprezentanta Brazylii. Nadal bym skakał z radości :)
0
@barcaclue97 Ja też w Denisa wierzę, najbardziej z tej czwórki, brałem pod uwagę jedynie chwilę obecną. Ja bym się z każdego z nich cieszył, nawet Isco byłby sporym wzmocnieniem.
1
@Indyczka Nasz styl gry jednak już się zmienił, można to nazwać epoką post-Xavi. Uważam, że gorzej jest z podaniami otwierającymi MSN drogę do bramki niż z utrzymaniem piłki. W każdym razie Verratti dałby dwa w jednym i jest to zdecydowanie najlepszy transfer jakiego Barca może dokonać, zarazem też najtrudniejszy
0
@barcaclue97 Mamy sporo ofensywnych piłkarzy, a nie mamy żadnego środkowego pomocnika i z tym jest gorzej. Nasza filozofia opiera się na kontroli środka pola i utrzymywaniem piłki. Wiadomo że nie ma Xaviego ale Verratti jest perfekcyjny i do nas pasuje.
Przecież wielokrotnie mamy problemy z pressingiem rywala a gdy była gra trójkątów i Xavi to nie było żadnych problemów. Lepiej kupić porządnego rozgrywającego niż mieć kilka ofensywnych pomocników na ławce i wiecznie problemy z wyjściem spod pressingu.
0
@Indyczka Tyle że my już nie gramy trójkątami i tiki-taki, rywale znaleźli sposób i musieliśmy po prostu zmienić styl gry. Zapewne on powróci, ale nie w najbliższej przyszłości. Nie zmieni to też jeden pomocnik, nawet gdyby Xavi był 10 lat młodszy, to wątpię, że udałoby się powrócić do stylu gry prezentowanego za Pepa. Rakitić w Sevilli może i był ofensywnym pomocnikiem, ale u nas sukcesywnie był przekształcany w śp, Gomes, Rafinha etc również. Nie można nazwać piłkarzy którzy mają jedną asystę na 10 meczów ofensywnymi pomocnikami. Ile oni grają otwierających podań?
Zgodzę się, że kontrola również jest potrzebna, jednak jeszcze bardziej w pomocy jest potrzebny ktoś kto zaryzykuje otwierającym podaniem lub jakimś dryblingiem. Z ciekawości gdyby nie Verratti to kto według Ciebie?
0
@barcaclue97 Dlatego obawiam się że Unzue może nam nic nowego do systemu nie wprowadzić i bardziej się boję niż było jak za czasów Tito ale przyszła choroba i nie dostał szansy. Sampaoli na pewno poprawił by naszą pomoc, wystarczy spojrzeć na Seville i by z naszych pomocników wyeksplotował umiejętności. Xavi gdyby został naszym trenerem to na pewnie by powróciła stara gra za Pepa i być może ją kiedyś zobaczymy. W końcu on jest zwolennikiem filozofii Cruyffa.
Valverde, Unzue, Koeman czy Eusebio żaden z nich mnie nie przekonuje ale gdy któryś z nich dostanie szansę to będę życzyła mu powodzenia.
Jeśli nie Verarti to Thiago. On jest z naszych i sam był nazywany następcą Xaviego. Ja stawiam na Verrattiego lub Thiago. A wg mnie nie potrzebny nam jest transfer Coutinho czy innego ofensywnego pomocnika zwłaszcza że mało możliwe że Barca sprzeda Denisa po roku.