La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1537 Culés

3

Carles Aleña zasługuje na występy w pierwszym zespole?

8

@Vhaeraun Jeszcze ma czas, ale powoli powinno się go wprowadzać do pierwszego zespołu, zwłaszcza w meczach ze słabszymi rywalami, lub gdy wynik meczu pozwala na przeprowadzenie zmian bez ryzyka utraty prowadzenia.

1

@Vhaeraun Średnio zasługuje na to kilku zawodników pierwszego zespołu, Samper czy Munir, a gdzie by tu jeszcze mówić o Aleñi. Raczej zbyt prędko nie doczekamy się w Barcelonie zawodnika, który wejdzie z impetem do "kadry A" przed ukończeniem 20-21 roku życia. Czasem odnoszę wrażenie, że klub nadal jest do tego sparzony po przygodzie z Bojanem. Zwłaszcza, że ostatnio Munir i Sandro też się nie sprawdzili.

Chociaż jak by nie patrzeć, to najwięksi wychowankowie zaczynali właśnie w młodym wieku:
- Xavi, sezon 1998/1999, 18 lat;
- Iniesta, sezon 2002/2003, 18 lat;
- Messi, sezon 2004/2005, 17 lat;
- Sergio, sezon 2008/2009, 20 lat.

Jeśli ktoś od małego czuł ten barceloński rytm, to prędko dostawał szansę. No ale teraz są inne czasy.

konto usunięte

0

@hen0x Munir się nie sprawdził...

Asysta w KMŚ, potem 10 spotkań z 9 goli i 1 asysta, no i wszedł z ławki z Sevillą w Superpucharze i strzelił. Widać było i w presezonie, że jest dobrze, taki ktoś na ławkę w zupełności wystarczy. To on otworzył wynik na cholernie trudnym stadionie Malagi, co ostatecznie dało mistrzostwo. Ostatnie kilka miesięcy u nas było bardzo dobre w jego wykonaniu, poszedł grać więcej, ale powinien wrócić ten obecnie najlepszy w tym sezonie strzelec Valencii.
Ps
Z resztą się zgadzam.

4

@LinekPark A oglądałeś Valencię w tym sezonie? Bo ja oglądam praktycznie w każdej kolejce. Strzelił kilka bramek, ale wygląda tam słabo. Nie bez powodu zimą sprowadzili Zazę. Gdyby nie kontuzja Rodrigo (6 bramek, 3 asysty, 1381 minut) na początku sezonu, to Munir (8 bramek, 3 asysty, 2214 minut) zapewne by się za często nie podnosił z ławki. Teraz do gry wraca Nani, jest Orellana, a z fajnej strony pokazują się Mina czy Soler. Jestem pewien, że w końcówce sezonu Munir pójdzie w odstawkę.

Poza tym gdyby się sprawdził, to klub nie szukałby latem nowego "rezerwowego napastnika".

konto usunięte

0

@hen0x Munir nigdy nie był asem rozegrania, ale potrafi znaleźć się tu i teraz, wtedy, gdy trzeba i strzelić. U nas wywalczył kilka karnych i wolnych.

1

@LinekPark Brak mu szybkości, dynamiki i techniki, żeby grać w Barcelonie na skrzydle (jako zmiennik). Na szpicy nie ma dla niego miejsca (Suarez + Paco). Na karku ma już 22 lata. Łatkę "młodego, wielkiego, talentu" już dawno mu odklejono. Jeśli nie wróci do Katalonii po tym sezonie, a raczej nie wróci, to nie wróci już nigdy. Valencia jest ponoć gotowa zaoferować 8 milionów. Klauzula wynosi 12, więc za jakieś 10 może odejdzie. Kwota, która praktycznie w pełni zrekompensowałaby prawdopodobny powrót Deulofeu.

konto usunięte

0

@hen0x Szkoda, że już pokazał, że się nadaje...

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?