- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 789 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
63 odpowiedzi
Marcelinho99
7
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Roobo
13
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 789 Culés
5
Brawa dla Realu za czujność (trzeba wykorzystywać okazje) i brawa za myślenie długoterminowe. Marcelo ma przed sobą jeszcze trochę grania ale już ma następcę - nie obudzą się z ręką w ręką w nocniku jak my z PO
boczni obrońcy z najwyższej półki to towar deficytowy - co jakiś czas pojawi się jakaś okazja, zazwyczaj trzeba za nich słono płacić... dlatego warto kupować wcześniej talenty by je później oszlifować
5
@hoeniker Zamiast kupować już mieliśmy perłe Grimaldo który robi karierę w Benfice. Nigdy nie dostał szansy a mógł spokojnie grać w pierwszej drużynie. Piszecie że Real kupuje nieoszlifowane diamenty a my sami mamy je w La Masii.
1
@Indyczka podejście do wychowanków to równie rozczarowująca sprawa.
2
@Indyczka Nie rób na siłe "perły" z każdego naszego wychowanka, Grimaldo? Solidny LO, żadna perła, prawda jest taka że tych "perełek" z La Masii cos nie widać, bo osobiście nie widzę nikogo kto mógłby w przyszłości poważnie stanowiśc o sile Barcelony
0
@hoeniker To mamy właśnie zarzut do Lucho że powoływał takich graczy jak Gumbau który nic ciekawego nie oferuje.
Kiedyś Cruyff powiedział że po co jest nam La Masia?. Jak my z nich nie korzystamy a oddajemy największe perły.
2
@Kacper1432 Alena, Grimaldo, Palencia. Mboula, Marlon itp jest kilku. Jak nie widzisz to zacznij oglądać Barce B albo Juvenil. Albo obserwuj ludzi na twitterze którzy ich oglądają. @Youngcules , @chuck0029, @neurophate
A jak mają się przebić do pierwszej drużyny jak Lucho ma ich kompletnie w dupie?
0
@Indyczka Grimaldo, Palencia? Proszę cie, wypowiadać się o Alene i Mboulo nie będe bo z nich MOGĄ być ludzie, a jak widać Lucho na Alene ostatnio dojśc często stawia. Jednak prawda jest taka że są to gracze, tylko wyróżniający się, tak jak było to z Munirem, Sandro, Adamą czy Halilovicie, napewno nie z Samperem który aktulnie grzeje ławe w Granadzie, a przez wielu był uważana jako nowy Busquets (nie wiem kto coś w nim widzi). Jak dla mnie nie ma w naszej szkółce kogoś kto mógłby być chociaż w połowie tak dobry jak Iniesta czy Xavi którzy się z tej szkółki wywodzili.
0
@Kacper1432 Nie widać, ale nie zapominaj, że taki Iniesta przebił się do I składu w wieku 24 lat, Roberto bardzo podobnie. Nie można skreślać od razu młodego piłkarza, który gdzieś po drodze ma jakieś problemy. Sergi jest właśnie świetnym przykładem - sprzedawany, przez wielu wyśmiewany, a teraz nikt sobie nie wyobraża jedenastki bez niego.
I oczywiście, masz sporo racji - nie widać teraz zawodników o takim potencjale, ale mnie osobiście wkurza fakt, że takiego Grimaldo czy Sandro oddaliśmy za darmo, biorąc pod uwagę, że za byle grajków kluby w takiej BPL płacą po kilkanaście baniek. I potem są problemy z transferami, bo brakuje funduszy. Wielu tu liczy, ile można wyciągnąć za Mathieu, Tello, Douglasa czy Vermę, a pewnie dostaniemy max. kilka melonów za całą czwórkę.
Kto wie, jak skończyłby się poprzedni sezon, jakby w styczniu udało się sprowadzić Nolito, który w drugiej połowie sezonu mógłby znacząco odciążyć tridente i dać kopa, wchodząc w ważnych meczach, jak na Calderon w LM z ławki. A nie przyszedł dlatego, bo nie mieliśmy funduszy - właśnie przez taką katastrofalną politykę transferową. Uparcie twierdzę, że gracze, mający być uzupełnieniem składu, tacy jak choćby Digne, Alcacer, Mathieu czy wcześniej Song chociażby powinni dostawać pensję na średnim poziomie oraz maksymalnie 3-letnie kontrakty. Bo potem taki gość chwyta Pana Boga za nogi, sowicie opłacany, 5-letni kontrakt i nikt nie jest w stanie go wykupić, gdy się nie sprawdzi, a my nie możemy go nikomu sprzedać. Paranoja.