- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1118 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
63 odpowiedzi
Roobo
13
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
July_6_BcN
12
Całkiem przyjemna dziś pogoda, nie pozdrawiam tych, którzy marudzą :D
15 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1118 Culés
7
Jeżeli system ligowy ekstraklasy uważacie za dziwny to posłuchajcie o belgijskim. W pierwszej lidze belgijskiej uczestniczy 16 drużyn i grają 30 kolejek, po czym są drużyny są dzielone na 3 grupy, mistrzowską dla drużyn 1-6 oraz dwie o LE dla drużyn z miejsc 7-15, 16 drużyna po 30 kolejkach spada. Do grup o LE dorzucane są drużyny z II ligi, jednakże wzięcie 3 najlepszych drużyn byłoby za proste, więc mistrz II ligi nie wchodzi, wchodzą 3 kolejne drużyny, mistrza wyłania się ze zwycięzcy rundy jesiennej i wiosennej rozgrywając dwumecz między nimi. Zwycięzcy grup o LE walczą najpierw między sobą, a potem z drużyną która zajęła 4/5 miejsce w grupie mistrzowskiej o awans do III rundy LE. Ciekawe prawda?
10
@Protolinho Napisz jeszcze raz tylko bardziej łopatologicznie, bo nie zrozumiałam :D
4
@Protolinho Tak w ogóle czy ustalając zasady 2 ligi, myśleli o tym, że mistrz rundy jesiennej, może jednocześnie zawalić rundę wiosenną i spaść z ligi, czyli można przyjąć, że ich system pozwala na jednoczesny awans do Jupiler Pro League i spadek do 3 ligi. :D
0
@Nigaki Jak czytałem kiedyś o tym na Weszło to też nie rozumiałem, ale wystarczyło przejrzeć artykuły na Wikipedii o pierwszej i drugiej lidze belgijskiej dotyczące tego sezonu i rozumiem, trudno wytłumaczyć, bo naprawdę to jest skomplikowane
0
@pawelfcb2010 Do ustalenia tabeli II ligi są sumowane wyniki obu rund i 4 najgorsze drużyny walczą o utrzymanie, ale myślę, że się po prostu przesuwa którąś drużynę do tej gorszej grupy, jak zaistnieje taka konieczność
1
@Protolinho Yyyyyy tak.