La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1801 Culés

konto usunięte

20

Monako jest moim zdaniem najlepszym wzorem do naśladowania na ten moment jeśli chodzi o podejście do zawodników i robienie transferów. Nie wiem kto tam siedzi za biurkiem, ale wielkie brawa dla tych ludzi, bo robią to z głową i spokojem.
Początkowo krzywo na nich patrzyłem, gdy 4 lata temu wydali kilkadziesiąt baniek na trzech graczy, ale niedawno zrozumiałem, że to był dla nich priorytet, by wejść na właściwe tory w pierwszej lidzie, a nie tułać się nad strefą spadkową ze składem pełnym niedoświadczonych zawodników. A przecież zawsze jest przepaść między najwyższym szczeblem rozgrywkowym a zapleczem ekstraklasy.

Pierwszy sezon i od razu zajęli drugie miejsce w tabeli, więc był to wielki sukces.
W lecie 13/14 zakontraktowali takich piłkarzy jak:
James (45), Falcao (43), Moutinho (25), Kondogbia (20), Martial (5).

Po dobrym sezonie sprzedali Jamesa (75), czyli zarobili na czysto 30 baniek, a na dodatek kupili: Bernardo Silva (15,75), Abdennour (13), Bakayoko (8).
W sezonie 14/15 zajęli 3. miejsce w lidze.

Okienko 15/16 i od razu bum: Martial (60; 55 zarobku), Kondogbia (36; 16 zarobku), Kurzawa (25; wychowanek), Carrasco (17,25;wychowanek) i Abdennour (22; 9 zarobku).
Do klubu dołączyli natomiast: Cavaleiro (15), Adama Traore (14), Rony Lopes (12), Jemerson (11), Boschilia (9), Carrillo (9), Lemar (4), Saint-Maximin (5), Fabinho (6), Jean (4), Bahlouli (3,5).

Okienko sprzed roku i Glik (11), Mendy (13), Sidibe (15), Jorge (10,5).

W tym okienku jest już Tielemans (25) i Gaspar (0), a odszedł Silva (50; 34,25 zarobku).

Reasumując, to wielu zawodników też zostało sprzedanych z bilansem na 0 lub też na mały minus. Wielu też przyszło za skromne 3-5 mln i gra na wypożyczeniach - wiekowo są to zawodnicy 19-22.
Transfery robią naprawdę świetne, umieją kupić, ukształcić i sprzedać, a także szybko znaleźć alternatywę. Jak dla mnie poziom bardzo wysoki, bardzo.
Mistrzowska obrona z poprzedniego roku kosztowała ich zaledwie 39 mln, gdzie inne kluby za tyle kupują pomocnika, który nie może się odnaleźć.

2

@Oscarlos_5 Ale my nie jesteśmy Monaco które co sezon sprzedaje najlepszych piłkarzy......

0

@Oscarlos_5 Dla kogo jest tym wzorem do nasladowania?

Dla Sevilli, Atletico , Borussi D? Moze ale na pewno sprzedawanie najleszych graczy nie jest w interesie FCB

konto usunięte

3

@NeymarBALONDdoR Racja, my jesteśmy Caritas Catalunya i oddajemy za półdarmo, i kupujemy ze specjalnym rabatem +50%.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?