- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1408 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
87 odpowiedzi
PIWOSZ89
4
Jak tam zbudowaliście formę na lato? Ja nie bo 95kg tylko a miało być 100 może za rok się uda
29 odpowiedzi
Kgorecki2500
10
Wywiadu nie oglądałem ale widzę, że grubo chyba tam było. Tylko mi się od razu zapala lampka.... » Czytaj dalej
32 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1408 Culés
2
Nie lubię "fantazjować" na temat wyglądu kadry na następny sezon, ale środek pola w takim (Sergio, Roberto, Rakitić, Verratti, Iniesta, Ceballos) składzie naprawdę robiłby wrażenie. Tylko czy taka opcja wydaje się być w ogóle możliwa? Czy klub wolną ręką odda Gomesa, Rafinhę, Denisa i Ardę? Obecność Deulofeu w drużynie i (planowany) transfer prawego obrońcy sprawią, że dla więcej niż sześciu pomocników miejsca w klubie raczej nie będzie.
0
@hen0x na DMie jeden zawodnik, a na ofensywnym trzech? Roberto w rezerwach gral jako ofensywny, a na pozycji Xaviego sie nie sprawdzal
1
@hen0x Wolałbym zostawić Gomesa, a Rakitica włączyć do operacji sprowadzenia Verrattiego. Jak jednak wiemy Rakitić został zapewniony o pozostaniu w drużynie.
0
@Mith Busquets i tak spędza na boisku 90% możliwego do rozegrania czasu gry. Poza tym z powodzeniem zastępowali go już i Roberto i Rakitic. Plus ewentualnie zawsze jest Mascherano.
0
@Gaucho uwazam, ze jezeli trener chce Gomesa to powinien zostac, chociaz Puchar Konfederacji pokazal, ze Andre niestety utrzymuje stale niski poziom z zakonczonego sezonu
1
@hen0x ja uwazam, ze powinno byc 6 pomocnikow, w tym 2 DMow, 2 rozgrywajacych i 2 ofensywnych. Jak zostaje Iniesta to drugie miejsce na ofensywnym jest dla Roberto, jak przychodzi Verratti to drugie miejsce na ta pozycje jest dla Rakiticia, Busi jest nietykalny i pozostaje jedynie mu znalezc zmiennika
1
@Mith Minuty Busquetsa w ostatnich latach:
- 11/12, 4066;
- 12/13, 3452;
- 13/14, 4074;
- 14/15, 3592;
- 15/16, 4422;
- 16/17, 3928.
Gdzie na sezon średnio przypada jakoś 5400 minut. Kiedy niby miałby grać ten zmiennik? Według mnie dużo lepiej byłoby podzielić te minuty pomiędzy Ivana i Sergiego, którzy też tam mogą zagrać. Zwłaszcza, że nowy pomocnik (powiedzmy, że Verratti) odebrałby im sporą cześć możliwych do rozegrania minut na pozostałych dwóch pozycjach. Busquetsa akurat uznaję za zawodnika, który nie potrzebuje nominalnego zmiennika.
0
@hen0x Ceballos młody, Iniesta stary, a Rakitić słaby. Wydaje mi się, że taka kadra jest niekompletna. Rakitić wg mnie na DM wyglądał średnio. Z Verrattim w zespole nie widzę miejsca dla Chorwata. Marco jest nie dość, że świetnym zawodnikiem, to w dodatku młodym, nie ma większego sensu trzymać Ivana na ławce(on ma bardzo wysoką pensję), na nim można zarobić najwięcej, ma za sobą paskudny sezon i gdyby był problem z hajsem na Verrattiego wydaje mi się, że klub zwróci się w jego stronę. Arda i Rafinha to są "półśrodki" w pomocy i oni polecą na pewno. Z założeniem Arda Rafinha Rakitić out mamy Sergio na DM, Verrattiego i Gomesa na półprawym(do niego też mam wątpliwości, ale wolę, żeby odszedł Rakitić,jakby coś karakanił to jest pozycja Aleni) i aż 4 zawodników na półlewym(Iniesta, Roberto, Ceballos, Denis). Andres nie będzie grał tak często jak kiedyś, ale nie można go zepchnąć na boczny tor, około 2000-2500 minut powinien rozegrać. Jest Roberto, który powinien grać jeszcze więcej, ale z drugiej strony to właśnie on będzie pierwszym zmiennikiem Busquetsa. Denis będzie dzielił minuty pomiędzy skrzydłem i pomocą i zostaje Ceballos, "klasyczny" Iniesta. Tak czy inaczej nie widzę miejsca dla tych czterech panów. Klub dobrze robi włączając się w walkę o Ceballosa, ale zawodnik o jego profilu nie mieści się w zespole. O ile miałem w miarę jasno określony swoj pomysł na kadrę, to teraz sam nie wiem jak to ma wyglądać. Natomiast za rok po prawdopodobnym odejściu Iniesty i być może Denisa będzie miał swoje miejsce. Chyba najlepszym rozwiązaniem byloby kupno Ceballosa i odesłanie na wypożyczenie.
0
@hen0x kiedy Busi bedzie zmeczony i bedzie mial obnizke formy? Kiedy Busi bedzie mial kontuzje? Kiedy bedziemy grac z kims slabszym z ligi? Busi to czlowiek a nie robot, nie moze wiecznie grac wszystkiego- wczesniej tak bylo bo byl jedynym DMem "barcelonskim", a powinien podlegac rotacjom i miec nie wiecej niz 3.5tys minut na sezon