La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1520 Culés

0

Większość osób tego nie wie, ale w Hiszpanii jest takie prawo że zakup zawodnika poprzez aktywowane klauzuli odstępnego bez porozumienia z klubem wiąże się z koniecznością opłacenia bardzo wysokiego podatku. To dlatego między innymi Thiago odszedł do Bayernu w 2013 roku za 25 mln, pomimo że miał wpisane w kontrakcie 20. Z tego samego powodu ostatnio Real za Ceballosa też zapłacił o 3 miliony więcej Betisowi. Uwzględniając te opłaty jeżeli PSG chciałoby kupić Neymara poprzez aktywowane klauzuli odstępnego bez porozumienia z Barceloną musiałoby zapłacić brutto ponad 300 mln €

konto usunięte

2

@Zbyszko z Bogdańca Użytkownik Bobo25 wstawił wczoraj link z informacją sprzed roku mówiący o tym że to prawo jest już nieaktualne :)

2

@Zbyszko z Bogdańca Nie prawda. Hiszpańskie prawo ostatnio uległo zmianie i nie ma już 48% podatku od klauzul. AMEN.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?