- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 915 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
63 odpowiedzi
Roobo
13
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
July_6_BcN
12
Całkiem przyjemna dziś pogoda, nie pozdrawiam tych, którzy marudzą :D
15 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 915 Culés
3
Kadra Barcelony na ten moment.
Ter Stegen(Cillessen)
Semedo(Vidal)-Pique(Marlon/Masche)-Umtiti(Verma)-Alba(Digne)
Busquets(Samper)
Roberto(Rakitić/Gomes)-Iniesta(Denis/Rafinha)
Messi(Deulofeu)-Suarez(Paco)-Arda(Munir)
Zaczynając od sprzedaży.
Na początku trzeba wykopać Vermę, gość po prostu musi odejść. Następnie Rafinha i Munir. W przypadku pierwszego kwota ok. 30 baniek, drugiego 13-15 i będzie ok. Prezentują bardzo średni poziom, nie sądzę, żeby jakieś pierwokupy były wskazane. Są młodzi, więc nie powinno być problemu ze sprzedażą. Gorzej z Thomasem, ale media go łączą z wieloma zespołami, może się w końcu ktoś nabierze :). Hajsu mamy w cholerę, potrzebny jest następca Neymara, nowy pomocnik, a ten transfer Inigo uważam za bardzo dobry pomysł. Załóżmy optymistycznie, że cała trójka przechodzi do Barcy. Składzik wygląda tak:
Ter Stegen(Cillessen)
Semedo(Vidal)-Pique(Marlon/Masche)-Umtiti(Martinez)-Alba(Digne)
Busquets(Samper)
Roberto(Rakitić/Gomes)-Coutinho(Iniesta/Denis)
Messi(Deulofeu)-Suarez(Paco)-Dembele(Arda)
Pojawia się tutaj pytanie co zrobić z Marlonem. To już Ernseto musi sobie wybrać-wypożyczenie czy zostawić. Jeżeli ziomkowi nie będzie szło, dokupujemy za rok Sancheza z Ajaxu i obrona jest cacy. Ten Mina to jakieś śmieszki, mam nadzieję, że do nas nie przyjdzie. Jak na kolesia z ligi brazylijskiej jest po prostu za stary, hajs teraz nie stanowi problemu, lepiej dołożyć 20 baniek, ale mieć kolesia młodszego i lepszego. Co do Sampera to bym go zostawił. Zawsze jak gra albo grał w sezonie 15-16 np. z Leverkusen pokazywał się z dobrej strony, w tej Granadzie być może nie wyszło przez niebarcelońską taktykę. Największy pierdolnik za przeproszeniem jest na prawej pomocy. Myślę, że podstawowym zawodnikiem będzie Roberto, a cała reszta niech pokaże, że im zależy. Pierdolnikowości dodaje jeszcze Alena, 4 kolesi i trzeba to jakoś ułożyć. Rakiticia sprzedać się nie da, nawet jakby chcieli, Gomesa chcą zostawić, bo potencjał itp. Ja tylko mam nadzieję, że nie będzie tu sentymentów. Jak Rakitić dalej będzie tak raczył to dawać Alenę i tyle. Myślę, że Ivana czas w Barcelonie dobiega końca. Nie opłaca się trzymać takiego kolesia na ławce, bo bierze duży hajs i ogranicza rozwój wychowanków. Jeżeli rzeczywiście Roberto go wywali(co jest prawdopodobne), a dodatkowo ktokolwiek z dwójki Gomes/Alena wypali będziemy musieli Rakiticia za rok pożegnać. Martwi mnie tu jeszcze to, że nie ma piłkarza o profilu Xaviego-nie wiem czy tak gościu jest potrzebny, ale lepiej poczynić kroki ku wyczekiwanemu następcy. Nie wiem czy tak się da, ale możnaby jakiś pierwokup Seriego, może kupić i wypożyczyć, nie wiem, coś tak pokombinować, żeby nam nie zwiał do Arsenalu czy innej Romy. Pokazywał ktoś wczoraj statystyki Xavi 10/11 vs Seri 16/17. Były wręcz identyczne. Może też posłużyć jako karta przetargowa dla Verrattiego. Podobnie do ww. Sancheza, nie mam prawa się znać na negocjacjach, ale może jakiś pierwokup klepnąć czy coś takiego. Zostaje jeszcze największy problem Ardy. Tutaj koleś jest starawy, ale jeszcze jakąś wartość ma, pasowałoby go chociaż za te 20 baniek(napisałbym więcej, ale jego forma nie napawa optymizmem) opchnąć. Nie za bardzo chce mi się wierzyć, że odejdzie teraz, ale mam nadzieję, że w zimie Chińczycy go podkupią. Nie wiem jak to do końca było w tym roku, czy to Arda nie chciał tam iść, czy Lucho zablokował transfer, w każdym razie gość jest zbędny i dobrze by było, żeby odszedł.
Jak to powiedział już nie pamiętam kto:"Neymar musiał odejść, żeby powróciła Barca". Mamy wiele dziur w kadrze, ale też świetną okazję, żeby je wszystkie lub prawie wszystkie załatać za jednym razem. Oby Bartek tego nie spierdzielił.
1
@Bartek22 Sprzedaz nalezy zaczac od oVermy I Turana.