La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1142 Culés

4

#KoreaPłn
"Cztery wyspy archipelagu (Wysp Japońskich) powinny zostać zatopione przez bombę nuklearną dżucze. Nie potrzebujemy, żeby Japonia dłużej istniała w naszym pobliżu" - oświadczył związany z władzami komitet zajmujący się relacjami zewnętrznymi Korei Północnej. Jego komunikat przekazała oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA.

"Zredukujmy kontynentalne Stany Zjednoczone do popiołów i ciemności" - napisano również w oświadczeniu, w którym wezwano do "zmobilizowania wszystkich środków odwetowych"

http://fakty.interia.pl/swiat/news-korea-pln-powazne-grozby-pod-adresem-usa-i-japonii,nId,2440224

Można powiedzieć, że poziom zagrożenie ze strony Korei wszedł na wyższy poziom

konto usunięte

5

@barcelonaLM Oni codziennie publikują tego typu brednie. Dosłownie codziennie.

0

@Delolen No tak, ale takie słowa nie padały w przeszłości, nie mieli atomówek, teraz już najwyraźniej mają. Najgorsze jest to, że Ci ludzie są nieobliczalni

konto usunięte

0

@barcelonaLM Pytanie tylko czy to na potrzeby zewnętrznej czy wewnętrznej propagandy? Może muszą tam sobie poszczekać żeby ludziom wydawało się że żyją w wielkim mocarstwie rządzonym przez półboga.

konto usunięte

2

@barcelonaLM Padały takie słowa w przeszłości i to nie raz. USA, Korei Południowej i Japonii oni grożą w sumie codziennie. Na te ich wypociny nie ma co zwracać uwagi. Od kilku dni przygotowują się do kolejnego testu rakiet międzykontynentalnych i na to trzeba zwrócić uwagę.

konto usunięte

0

@barcelonaLM Korea Płn. jest prawie 3 razy mniejsza od Polski, a Polska od USA jest mniejsza jakieś 30 razy. Możemy z tego wywnioskować, że USA jest ok. 90 razy większa od Korei Płn. Stany mają też lepszą technologię, broń, wyszkolenie. Korea też ma broń, bardzo liczną armię jak na ogólną liczbę ludności kraju, ale powiedzmy sobie szczerze, gdyby USA chciało to by Korei Płn. już dawny by nie było. Korea jest mała i łatwo ją zniszczyć, a USA nie jest tylko w jednym miejscu, są przecież jeszcze Hawaje na Oceanie i Alaska.

konto usunięte

0

@Delolen To jest taki mały prywatny folwark niewielkiej grupy rządzącej (głównie wojskowi) która czuje się bardzo niepewnie i boi się że jakaś siła zewnętrzna odbierze im ten ich "raj" dlatego muszą straszyć wszystkich naokoło bo to jedyny gwarant ich przetrwania

0

@DaPi No właśnie, wielkość kraju to jedno a jego budowa? Korea Płn to bardzo górzysty kraj i zajęcie go konwencjonalne, przy milionowej armii będzie ciężkie. W tych górzystych terenach równie bardzo dobrze można chować ważne rzeczy dla armii - trudno będzie te zapasy zniszczyć, np. rakietami

konto usunięte

0

@barcelonaLM Stany już prowadziły wojnę w górzystych terenach, a dokładniej w Wietnamie. Namierzyć w tych czasach to nie jest jakaś wielka sztuka dla Jankesów. USA ma takie stany jak Arizona, Nevada i Teksas, że również mogłaby ukryć jakieś ważne rzeczy dla armii.

W tych czasach nie trzeba już tak bardzo kłaść nacisk na interwencje lądową, to wszystko tak poszło do przodu, że można siedząc u siebie w kraju wysłać rakietę do innego państwa.

0

@DaPi Mimo wszystko, nie będzie to żadne fiku miku taka wojna dla USA. Zresztą to będzie katastrofa, oby do tego nigdy nie doszło

konto usunięte

0

@barcelonaLM To wszystko i tak już trwa, to jest NIEUNIKNIONE. Nie wiadomo tylko kiedy zaczną na siebie atomówki zrzucać, bo wojna to i tak już trwa. Na razie to tylko się na wzajem straszą.

konto usunięte

0

@DaPi Nie będzie żadnej wojny! W pierwszych kilku godzinach od interwencji USA zginęły by setki tysięcy ludzi - Seul jest w zasięgu dział Korei Północnej! Na to żaden prezydent USA sobie nie pozwoli. Dodatkowo geopolityka - czy korea sobie jest czy jej nie ma nijak to nie wpływa na amerykańską strategie w Azji południowo-wschodnej która jest teraz dla nich najważniejsza.

konto usunięte

0

@barcelonaLM To, że graj górzysty i dobry do obrony to się zgodzę. Ale jakie ważne rzeczy, jakie zapasy? Czego? Jedzenia oni nie mają, ludzie poza stolicą praktycznie głodują przez cały rok wliczając w to żołnierzy. Amunicja? Jasne pewnie mają tego sporo podobnie jak wszelkiego rodzaju świństwa typu gazy bojowe. Ale co jest najważniejsze dla prowadzenia wojny poza pieniędzmi? Ropa. Siła północnokoreańskiej armii opiera się głównie na artylerii i wojskach pancernych. Czołg, a tym bardziej stary czołg pali jak smok. Biorąc pod uwagę ilość czołgów i wozów opancerzonych, samochodów etc. w ich armii dzienne zużycie ropy to około 15tys. baryłek/dzień. A ostatnie sankcję zmniejszyły eksport ropy do Korei Północnej z 4mln baryłek/rok do mniej niż 2mln baryłek/rok. A większych zapasów paliwa oni nie mają co pokazały wydarzenia z kwietnia/maja tego roku.

konto usunięte

0

@anaklamadzama Jeśli uważasz, że nie będzie wojny (która i tak już trwa) to powodzenia.

konto usunięte

1

@DaPi Co trwa? O jakiej wojnie mówisz bo nie rozumiem?

1

@DaPi No i ten Wietnam niezbyt im się udał ;p
Problem dla USA to przede wszystkim kosztowność tej wojny. Zdobyć Koreę pewnie by dali rade, ale w tym czasie Koreańce mogliby im narobić dużych strat swoimi rakietami. Od kilku lat te dwa kraje się tak prężą przed sobą, ale wątpie, żeby coś z tego wyszło.

konto usunięte

0

@anaklamadzama Zobacz co się dzieje na świecie, terror, mordowanie, zamachy. Od tego zaczyna się III WŚ.
A jeśli chodzi o wojnę między USA, a Koreą Płn. to trwa na razie wojna dyplomatyczna i straszenie siebie na wzajem.

konto usunięte

0

@DaPi No ok, są różne rodzaje wojen, dyplomatyczne, handlowe i militarne (czy jak to tam nazwać). Ja pisałem o tej ostatniej - nie ma na nią większych szans.

konto usunięte

0

@anaklamadzama Ty myślisz inaczej i ja myślę inaczej. Nie mam zamiaru Ci wmawiać moich teorii.

konto usunięte

2

@DaPi Tu nie chodzi o wmawianie a o wymiane argumentów. Na tym polega dyskusja :)

konto usunięte

0

@barcelonaLM Gdyby Korea Płn. zrzuciła na kogokolwiek bombę atomową, to dzień później z tego kraju zostałyby same popioły. A straszyć to oni zawsze straszyli, ale chyba nie są tacy głupi, żeby popełniać samobójstwo heh...

0

@TheNekro94 Równie dobrze to mogli by na siebie zrzucić atomówkę.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?