La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1454 Culés

konto usunięte

2

Giorgio Chiellini: Guardiola zrujnował wielu włoskich obrońców. Teraz wszyscy chcą nadawać ton grze, wyprowadzać piłkę z obrony, ale nie potrafią kryć indywidualnie. Tracimy nasze DNA. [ESPN/meczyki.pl] Haha, co? xD Pep nawet nie trenował klubu z Włoch, a tu Chiellini go oskarża za to, że obrońcy włoscy starają się naśladować filozofię Hiszpana. Absurd!

7

@BaroPodertos Chyba nie złapałeś. Nie chodzi o dosłowne zniszczenie jakiegokolwiek obrońcy przez Pepa. Styl jaki prezentują drużyny prowadzone przez niego jest na tyle widowiskowy i obecnie popularny, jeśli można to tak nazwać, że stosuje bądź próbuje go stosować wiele klubów piłkarskich również z Włoch. Taki styl promuje bardzo ofensywnych obrońców co przekłada się na spadek nacisku na aspekty stricte defensywne jak choćby krycie indywidualne. Tak jak Barca traci DNA grając rzemieślnikami w pomocy zamiast sprowadzić wirtuoza, tak samo Włosi tracą swoje DNA.

konto usunięte

1

@Krisgum Ale jak za takie coś można obwiniać (jeśli się to nie podoba oczywiście) wyłącznie Pepa i używać w jego kierunku tak mocnego słowa, jak 'zrujnować'? Dlaczego nie wspomniał nic o trenerach tych obrońców czy po prostu o samych obrońcach (podając przykłady takich piłkarzy)? Guardiolę wyeksponował (nie powiedział np. niektórzy trenerzy. Nie podając konkretnego trenera), a obrońcy żadnego nie wyeksponował, powiedział 'wszyscy'.

1

@BaroPodertos Ponieważ Guardiola jest uosobieniem zmian i zawsze w tego typu wypowiedziach będą naświetlane konkretne osoby aby, no nie wiem, podkreślić wkład tychże osób w radykalną zmianę myślenia trenerów. Poza tym, chociaż mogę się mylić bo nie znam kontekstu i tonu wypowiedzi, wydaje mi się, że Giorgio używa Pepa jedynie w roli przykładu w nakreśleniu większego "problemu" jakim jest dla niego odmienny styl gry niż ten na którym on się wychował. Nie uważam żeby ta wypowiedź była atakiem personalnym, a jedynie wzburzonym komentarzem.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?