La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1572 Culés

konto usunięte

4

Jak grali najwięksi rywale Barcelony w tej kolejce?

* Real dalej bez większej formy - odrobinę szczęścia Malagi i spokojnie mogliby wywieźć punkt z Madrytu, niestety Real wygrał ale ich gra nie napawa wielkim optymizmem.
Cristiano Ronaldo? Skoro nawet z rzutu karnego potrzebuje dwóch uderzeń by strzelić bramkę to znak, że Portugalczyk w lidze ma duży problem - nie żeby mnie to martwiło ale 2 bramki po 13 kolejkach wyglądają bardzo słabo.

* Atletico zagrało znacznie lepiej niż w ostatnich kolejkach ale także trzeba pamiętać, że Levante to nie jest drużyna z najwyższej półki aczkolwiek urwali punkty Realowi i Valencii także są już pewnego rodzaju drużyną, która potrafi zmotywować się na mocnych rywali i zagrać z nimi jak równy z równym także to 5-0 i to na ich terenie musi robić wrażenie tym bardziej, że Atletico mogło wygrać dużo wyżej bo sytuacje zmarnowane przez Gameiro, Correę i Torresa były tzw. setkami.

Duet GG, a więc Griezmann - Gameiro show - co oni zrobili z Levante to brak słów ale cieszy mnie, że obaj panowie zagrali świetny mecz i mam nadzieję, że ich forma będzie rosła. Chcę widzieć mocne Atletico, a żeby Atletico było mocne to para GG musi grać jak z nut (pytanie tylko jedno - dlaczego z Qarabagiem tak nie było? 1/8 LM już by praktycznie była, a tak niestety tylko Liga Europy).

Antoine Griezmann zagrał świetny mecz ale jeszcze większe wrażenie zrobił na mnie Kevin Gameiro, który ogólnie może zagrał słabiej od swojego kolegi ale zagrał tak jak od niego oczekują w tej lepszej części Madrytu. Udział przy każdej bramce (2 gole, 2 asysty i "pół" asysta) to wielka sprawa dla każdego piłkarza, a tym bardziej dla piłkarza formatu Gameiro (nie umniejszam mu nic tylko podkreślam, że nie będąc jednym z najlepszych na świecie potrafi zagrać jak jeden z najlepszych), który mimo świetnych liczb i bardzo dobrego meczu mógł spokojnie na swoim koncie zapisać co najmniej 2 gole więcej - krótko mówiąc Francuz musi jeszcze naregulować celownik i wtedy nawet Diego Costa nie będzie mógł spać spokojnie.

* Sevilla była bliska kolejnej wyjazdowej porażki z mocnym rywalem ale zrobili "remont" godny podziwu i ostatecznie ograli Villarreal na El Madrigal i nie pozwolili na odskoczenie Realowi i Atletico.
Bardzo dobrze, niech Sevilla trzyma się blisko drużyn z Madrytu - więcej emocji w ligowej tabeli tym lepiej dla ligi, a że Barcelona "musi" uciekać to niech chociaż o miejsca 2-4 będzie walka aczkolwiek nie miałbym nic przeciwko gdyby z tej piątki to Real nie załapał się do TOP 4 ale niestety jest to bardzo mało (jeśli w ogóle) realne.

1

@Showman w przypadku Ronaldo jednak trzeba dodac, ze on nie ma 2 bramek w 13 kolejkach tylko w 9. To wciaz slabo wyglada, ale jednak.

Jesli dodamy Lm to ma w sumie 7 bramek w 14 spotkaniach co juz daje przyzwoity wynik zwlaszcza jak na zawodniak kompletnie bez formy. Oczywiscie jego wklad poza bramkami jest znikomy, ale jednak gol na 2 mecze to nie az taki dramat.

Jeszcze jesli dodamy, ze Cr jednak dzieki pomocy Realu dochodzi do wiekszej liczby sytuacji strzeleckich to widac w ostatnich kolejkach ze jesli chodzi o przewage bramkowa w kontekscie Pichichi to nic pewnego.

0

@mekston Napisal ,,po 13 kolejkach" więc błędu nie popełnił :)

konto usunięte

0

@mekston Myślę, że to nie jest kwestia formy Cristiano, a regresu. Lepszy już nie będzie. Co najwyżej dostanie kilka "setek" więcej do wykorzystania.

0

@gorgota a czy ja napisałem ze popelnil blad :)?

0

@al Fayed jasne, ze regres jest od jakiegos czasu, ale instynkt strzelecki rowniez wciaz jest.

8 goli w 5 spotkaniach LM - to wciaz doskonaly wynik. Jak spojrzymy na calosc to 7/14 do tego dodamy ze 2-3 asysty (chyba 2 w LM i 1 w lidze jesli sie nie myle) to oczywiscie nie jest topowa form napastnika, ale znajac jego potencjal to wciaz jestem w stanie sobie wyorazic ze na wiosne przy taki dobrej pomocy jaka ma w Realu jest w stanie poprawic swoja srednia bramkowa. Moze znowu przyjdzie mu taka strzelecka forma na miesiace marzec - maj.

Jesli biali nie odpadna w LM w 1/8 (zalezy od losowania i od formy zespolu) lub jesli CR z Borussia nastrzela to mimo takiego regresu moze sobie zapewni korone krola strzelcow LM.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?