- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1727 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1727 Culés
0
AGH, Polibuda czy coś innego? Kraków. Trzeba się będzie decydować powoli.
0
@coldzera Jak Kraków to UJ
0
@Cvzx UJ bardziej pod humanistyczne czyż nie? Ja bardziej ścisły.
0
@coldzera Bierzesz przedmiot który cie interesuje, sprawdzasz ranking uczelni pod względem tego kierunku i w ten sposób wybierasz uczelnie, o ile pasuje ci miejsce zamieszkania. Trudno doradzić uczelnie nie znając kierunku na ktory chcesz się dostac
0
@oleka222 No właśnie tu mam problem, bo nie wiem co tak naprawdę chcę studiować.
1
@coldzera To nad uczelnią pomyśl, jak już będziesz wiedział co i jak
0
@oleka222 Właśnie dlatego przeglądam oferty uczelni, jakie kierunki itp. może dzięki temu znajdę coś dla siebie.
2
@coldzera Więc teoria jest taka, że na polibudę idziesz z chęcią zdobycia tytułu inżyniera, a na uniwersytet licencjatu. Polibuda przygotuje cię lepiej pod zawód, wykonywania danej rzeczy, a uniwerek raczej przekaże ci wiedzę, co i jak funkcjonuje, bez większej praktyki. Coś jak wybór między technikum a liceum w mocnym uogólnieniu.
Są w Polsce pojedyncze przypadki uczelni, które wykonują jedno i drugie, pierwszy z brzegu, wcześniej wspomniany AGH oraz uczelnie podporzątkowane jednej dziedzinie nauki - najczęściej szkoły medyczne, ekonomiczne.
Spojrzyj sobie na tabelę z płacami po danym kierunku, warunki przyjęcia (im wyższe, tym kierunek jest bardziej renomowany, lepiej prowadzony, bardziej pożądany itd) dobrych uczelni czy zwyczajnie oferty prac po danym kierunku i wybierz to, co by cię interesowało. Poza tym, uczelnie zawsze mają drzwi otwarte, więc można iść i zobaczyć, co i jak.
Poza tym, masz jeszcze z 8 miesięcy na decyzje. Wbrew pozorom, to dużo czasu. Napisz matury z takich przedmiotów, żeby mieć trochę szersze perspektywy, tj. mieć możliwość dostania się na więcej niż jeden kierunek.
0
@coldzera UJ humanistyczny xD TCS najlepsza informatyka w kraju i jedna z lepszych matematyk. Ogólnie powiem że matematyka jest na kosmicznym poziomie.Jak myślisz o infie to napisz na PW to ci doradzę byś nie popełnił moich błędów