La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1919 Culés

konto usunięte

1

Trafiamy w Lidze Mistrzów na Chelsea i od razu przypomina się nasz mecz z Anglikami w półfinale LM w sezonie 11/12. Jeśli wygranie dwumeczu z PSG po porażce w pierwszym meczu 4:0 było czymś niemożliwym to równie niewyobrażalnym było nasze odpadnięcie w dwumeczu z Chelsea, gdzie w rewanżu na Camp Nou prowadziliśmy 2:0, Chelsea grało w osłabieniu po czerwonej kartce dla Terrego, Messi strzelał karnego i mieliśmy tyle innych sytuacji.
W mniej dramatycznych okolicznościach ale też przy dużej naszej przewadze, ponieśliśmy porażkę również w półfinale z Interem dwa sezony wcześniej.
Miała wtedy Barcelona na "wyciągnięcie ręki" coś spektakularnego czyli 4 zwycięstwa z kolei w LM. Należało się to Guardioli i całemu zespołowi bo całkowicie zdominowali wówczas europejską piłkę.

1

@_Deco_10 dokladnie, tamten etap Barcelony i tak byl spektakularny, a jakby wam sie udalo jeszcze wtedy wygrac te 2 LM co o nich piszesz, to byloby juz wrecz cos niewyobrazalnwgo. Tak czy inaczej, chapeau bas.

0

@_Deco_10 My mieliśmy słupki , poprzeczki , masę niewykorzystanych sytuacji . Po czerwonej kartce dla Terrego , pechowo kontuzji dostał Pique . I ten niestrzelony karny .
Dla mnie jest jedno wytłumaczenie , to kara za przepchnięcie nas przez sędziów w półfinale w 2009 roku .

6

@ShawnC Następny. Oglądałeś cały dwumecz z 2009? Chyba nie jeżeli mówisz o jakimś przepchnięciu.

0

@kuba1624 Oczywiście że oglądałem , chyba nie myślisz że w pierwszym meczu było tyle kontrowersji co w drugim ? Bo dla Chelsea powinny być podyktowane 3 ewidentne karne jak ręka Pique , ręka Eto'o i faul Abidala na Drogbie . Do tego dochodziła sytuacja w której Alves faulował bodajże Maloude w polu karnym i tam też sędzia miał prawo podyktować rzut karny .

0

@ShawnC Oczywiście. Było bardzo dużo, natomiast w drugim np Abidal dostał czerwona.

0

@kuba1624 Abidal powieniem zobaczyć pierwsze żółtko na faulu na Drogbie w polu karnym , więc za faul na Anelce i tak by zobaczył drugą żółtą .

0

@ShawnC Ja tak nie uważam, ale co człowiek to opinia. Pomijając to uważam, że gadanie, że sędzia nas przepchnal z Chelsea uważam za głupotę. Tak samo my możemy powiedzieć, że sędzia nas przekręcil rok później z Interem.

0

@kuba1624 Przekrecił nas z Chelsea i Inter z nami . Chelsea nie odgwizdał 3 ewidentnych karnych . A z Interem z tego co pamiętam to Eto'o strzelił po metrowym spalonym i nam nie uznał prawidłowo zdobytej bramki w rewanżu .
Wiadomo że nie były to umyślne błędy na czyjąś korzyść ale widać , które zespoły powinny awansować gdyby sędzia odgwizdał te ewidentne sytuacje .

0

@ShawnC Na spalonym był Milito nie Eto a nasza bramka była prawidłowa. Poza tym jakich 3 karnych? Nie przesadzaj.

0

@kuba1624 

proszę , jeśli według Ciebie na Drogbie nie był faulowany przez Abidala a Pique i Eto'o mieli normalnie ułożone ręce nie powiększając powierzchni ciała to pozdro .
Na korzyść Barcy powienno być czerwo dla Ballacka w pierwszym meczu ( dwa groźne na faule i 2x żółta kartka ) i jego ręka w polu karnym kiedy sam sobie ją nabił piłką .

0

@ShawnC Później obejrzę i się odniose do tego.

0

@ShawnC Akurat z Etoo to nie byla reka - odwrocil sie od strzelca a odleglosc byla niewielka a pilka dostal pod pacha.

Zreszta jak tak piszesz o Abidalu, to Ballack w ogole w rewanzu by nie gral za czerwona na Camp Nou a Barca mogla inaczej podejsc do spotkania majac wynik 1-0 (brak karnego na Henrym)

Faulu Abidala na Anelce nie bylo - Francuz sie potknal wiec nawet zoltej byc nie powinno

0

@mekston Przecież napisałem o Ballacku , więc chyba Co umknęło . Nie ma powtórki która Ci pokaże że faul Abidala na Anelcw był lub nie , wystarczyło lekkie muśnięcie jego nogi żeby spowodować jego ,, potknięcie " o własne nogi .

0

@ShawnC Cr wlasnie tak pada w polu karnym - po lekkim musnieciu i wowczas to sa symulki. Jesli uwazasz ze Cr nie jest symulantem to tutaj tak samo. Tym bardziej sedzia nie mogl byc pesien lekkiego musniecia a wiec w takim wypadku tym bardziej nie powinien niczego gwizdac - bo wowczas traktujemy kazdy kontakt jako faul.

Tak czy inaczej jak sam widzisz (abstrachujac od Anelki)zatem bylo duze nieprawidlowosci i pierwsze byly na niekorzysx Barcelony co moglo mocno wplynac na dwumecz.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?