- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 931 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
63 odpowiedzi
Marcelinho99
7
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Roobo
13
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 931 Culés
15
Nie ukrywam, że nie mam żadnych nadziei, że z Denisa coś będzie, zresztą ostatnio wklejałem cytat, z którym się zgadzam, że to taki Denis blokuje miejsce Aleni, a nie Cou, i sam Denis nie wnosi niemalże żadnej wartości dodanej.
Jednak pisać, że kogo z dwójki Denis - Gomes zostawić tego drugiego, to jest dla mnie jakiś większy poziom skomplikowanej logiki.
1) Gomes jest parę razy bardziej kosztowny. Oprócz 3-4 razy większej kwoty transferu mamy różnicę w wydatkach na pensję. Denis ma 2 mln netto, Gomes bodaj 4 mln netto (plus minus 0,5 mln).
2) Za Gomesa można coś zyskać. Jego agentem jest Mendes, człowiek opychający nawet przeciętniaków za dużą kasę. Widzicie plotki, że Andre może odejść za 40 mln i zastanawiacie się, skąd taka możliwość? Odpowiedź to: MENDES.
4) uważam, że ani Denis ani Gomes nie wnoszą niemalże żadnej wartości dodanej do naszej drużyny. Myślę, że ten pierwszy może ciutkę ponad nic, ten drugi nic, ale celem tego jest jednak stwierdzenie, że na zaprezentowanym poziomie sportowym nikt się ponad nikogo nie wybija.
5) Denis w jakiś tam sposób może obsłużyć skrzydło, Gomes już niekoniecznie. Przy dzisiejszych informacjach kto może odejść, jednak w szerokiej kadrze prędzej przyda się ten pierwszy.
6) Przy Gomesu mamy co odzyskać. Dużo większą wtopioną kasę. Jego brak gry i rosnąca liczba wieku nie wpływa dobrze na cenę, której za sezon Mendes może już nie uratować. Zresztą większa uzyskana kasa = większa kasa na kupno nowego pomocnika. Albo kogoś innego.
4
@hoeniker Jeśli jakiś klub dawałby za Gomesa te 40-50 mln to również skłaniałbym się do sprzedaży Portugalczyka, jednak według mnie Denis nie jest nam potrzebny w najmniejszym stopniu, na jego pozycji gra Iniesta, Coutinho, Paulinho i Alenia, z kolei Gomes jakiej formy by nie prezentował to zawsze jest zmiennikiem dla Rakticia, a biorąc pod uwagę że Ivan odgrywa teraz dużą role (a przy ofensywnym zawodniku jakim jest Coutinho może mieć jeszcze większo) - to oczywiste że będzie potrzebował zmiennika w miare podobnego charakterystyką do niego, czyli silnego, bardziej defensywnego niż ofensywnego i tu jestem bardziej za Gomesem
15
@hoeniker To jest w ogóle niepojęte. Odkąd obaj są w Barcy, czyli ~1,5 roku cały czas to Denis był tutaj uważany za lepszego piłkarza z tej dwójki. Nagle Gomes ma jeden miesiąc lepszy i wszyscy woleliby zostawić Portugalczyka :/
0
@hoeniker Zgadzam się chociaż tak jak mówisz Gomes powinien wylecieć już teraz a Denis latem. Problem w tym że nie mamy pewności że w ich miejsce wejdzie Alena
0
@hoeniker Mendes podobnie jak Mino Raiola potrafią tak napompować piłkarza że jest kilka razy więcej wart niż rzeczywiście.
1
@KamQiX "To jest w ogóle niepojęte. Odkąd obaj są w Barcy, czyli ~1,5 roku cały czas to Denis był tutaj uważany za lepszego piłkarza z tej dwójki. Nagle Gomes ma jeden miesiąc lepszy i wszyscy woleliby zostawić Portugalczyka :/"
łaska ramblowiczów na pstrym koniu jeździ, niestety. Choć z tym wszyscy się nie zapędzajmy, Gomes miał ok. 60% głosów jak patrzyłem. ;)
0
@Eto'o9 R10 "Zgadzam się chociaż tak jak mówisz Gomes powinien wylecieć już teraz a Denis latem. Problem w tym że nie mamy pewności że w ich miejsce wejdzie Alena"
znaczy wtedy pisałem to w kontekście "blokowania" miejsca, ale podkreślając, że to zarzut dla innych osób (zarząd, sztab szkoleniowy), że ten gra, a ten nie. Nie dla samych zawodników. Nie mam takiej pewności ani trochę.
Generalnie obu bym wymienił, choćby dostając kogoś do kadry, kto może wnieść jakąś wartość dodaną. Paulinho niespodziewanie wniósł, co pokazuje, że nie musi to być gotowy graczy czy wielkie nazwisko. Jego profil musi mieć co zaoferować, wtedy ta wartość dodana się pojawi. Dlatego od dawna mędze o cofniętym rozgrywającym...