La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1768 Culés

0

O co chodzi z tą zmianą polityki transferowej przez Bartka?

45

@domin682 Po każdym meczu będzie wchodził na LaRamble i patrzył jakich zawodników sprzedać

A tak już na pomoważnie to Mike napisał już na ten temat:

Dwa dni temu odbyła się konferencja prasowa, na której Bartomeu wyznał, że obecnie Barca ma optymalną kadrę pierwszego zespołu i podczas najbliższych kilku (nie określił dokładnie ilu) okienek transferowych klub nie zamierza wydawać wielkich kwot na piłkarzy. A za to skupi się na wychowankach i będzie filtrował hiszpański rynek pod kątem młodych, obiecujących piłkarzy, którzy w przyszłości stanowiliby o sile Barcy. Latem Barcelona planuje wydać na transfery nie więcej niż 60 mln euro co w porównaniu z ostatnimi wydatkami na pojedynczych piłkarzy sprawia, że Barca chce powrócić do ideologii Johana Cruyffa-,, lepiej wychowywać, niż kupować za wielkie pieniądze". Widzę w tym ogromny wkład Ernesto Valverde, który z Athletic Bilbao za niewielkie pieniądze stworzył drużynę, z którą musieli liczyć się najwięksi hiszpańskiego futbolu. Szkoda, że jego praca w Kraju Basków idzie na marne.

0

@Barteo I wszystko już wiem, dzięki za odpowiedź.

2

@domin682 Przez najbliższe okienka nie będą szastać kasą i będą mieć tylko tyle co zawsze czyli ~ 40-60 mln + zysk ze sprzedaży i prawdopodobnie będą stawiać na młodzież i wychowanków.
Z jednej strony fajnie bo czeka nas remont stadionu i cały czas odnawiają kontrakty ale z drugiej (jak dla mnie) mamy nadal słaba kadrę by móc marzyć o tym aby wygrać tyle LM jak Real w ostatnim czasie.
No i niestety ale nie ma już możliwości jakoś wzmocnić kadrę bo największe kluby już nie puszczą swoich liderów a my straciliśmy 2 najlepszego zawodnika na świecie, który po Messim robi największe zamieszanie w szeregach rywala.
Barto rozumie też, że nie ma szans konkurować finansowo z chociażby City czy PSG bo za nami nie stoi państwo leżące na złożach ropy.
To że ostatnio poszastalismy na rynku transferowym to tylko i wyłącznie wynik kasy za Neymara i konieczności wzmocnienia kadry.

Ja np dalej zastanawiam się po co była wydana kasa chociażby na Turana, Gomesa, Mathieu czy Paulinho.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?