- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 904 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
90 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 904 Culés
0
Skocznie takie jak te idealnie ukazują ułomności systemu przyznawania punktów za wiatr...FIS sobie zażyczył system mieć, inżynierowie zrobili co mogli, a wyszedł taki potworek. Odległości pomiędzy czujnikami są za duże, nawet uśrednienie warunków w danej płaszczyźnie niewiele pomaga. Idealnie pokazały to grafiki, gdy po jednej stronie wiał wiatr pod narty, a po drugiej był już o 200 stopni inny. Zawodnicy lecą na różnych wysokościach, zupełnie innych niż czujniki, a prędkości wiatru, ze względu na lepkość płynów, wzrasta wraz z wysokością...już pomijając to, że w niektórych fazach lotu wiatr w plecy pomaga, pod narty przeszkadza, a tutaj system tego nie uwzględnia,,,
0
@Amigo_Blanco z drugiej strony jakby nie bylo w ogole punktow za wiatr - to np Kamil przegralby na IO zloty medal, a dzisaj mialby jeszcze wieksze straty do Norwega.
One w pelni nie kompensuja tego, ale wciaz nawet w skrajnych przypadkach nieco minimalizuja te korzysci
0
@Amigo_Blanco Ale gdyby nie te przeliczniki wiatru czy też możliwość zmiany belki to w warunkach które mamy w Europie od wielu lat nie rozegrał byś żadnej serii. Kiedyś gdy belka była zmieniona zawodnicy musieli od nowa skakać. Zawody trwały wtedy wiele godzin. Ten system ma ułomności ale jest dobry. Po za tym my Polacy zawsze wietrzymy spisek. Warto brać przykład z Kamila który zawsze zachowuje się fair i po prostu wygrywa!
0
@mekston Nie chodzi mi tutaj o wpływ na wyniki Polaków :) Po prostu chciano jakoś to rozwiązać, ale zrobiono to najzwyczajniej źle :) I o ile aż tak się tego nie odczuwa na skoczniach dużych i normalnych, to na mamutach już trochę boli :P
@Janiama Pamiętam czasy, w których odwoływano serię po skokach ponad 30 skoczków. I nie chodzi mi o negatywny wpływ na osiągnięcia Polaków, tak jak wspomniałem wyżej
0
@Amigo_Blanco Nie ma lepszych metod a jak znasz to przedstaw i piszę to bez ironii. Wiesz z czym mam problem, że większość kibiców nie zna zasad tego systemu a redaktorzy w studiu tym bardziej nie potrafią powiedzieć dlaczego sędzia zapala zielone światło a dlaczego zwleka.
0
@Amigo_Blanco I jedno ten system wyeliminował. Nie wygrywa już przypadkowy zawodnik, albo zdarza się to bardzo rzadko! Zawsze w czołowce są najlepsi, a pamiętam igrzyska czy mistrzostwa świata że na podium byli zawodnicy którym warunki pomogły i to był pierwszy i ostatni raz gdy na tym stopniu się znaleźli.
0
@Amigo_Blanco System niedopracowany wg mnie, takie uśrednianie jest złe. Np. wiatr z tyłu w początkowej fazie nie daje odlecieć i już nie ma znaczenia, że na dole wiatr jest pod narty a uśrednione wskaźniki dają +/- 2 pkt.
0
@Amigo_Blanco wciaz - przeliczanki z tytulu wiatru czesciowo rekompensuja roznice pomiedzy zawodnikami. Chodzi o to, że moze nie jest to idealna metoda, ale jakis efekt daje.
Moze na mamucie jest mniejszy, ale bez tego byloby jeszcze gorzej (pod katem roznic pomiedzy zaowdnikami)
0
@Janiama dokladnie - to swoja droga bardzo duza slabosc komentatotrów, ze nie powstala jeszcze glebsza analiza jak to dokladniej (bardziej szczegolowo) dziala. Faktycznie bylby to ciekawy temat do analizy - zwlaszcza, ze to sa skoki i spokojnie mozna o tym porozmawiac w trakcie zawodow.