- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1240 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
10
Źle się dzieje w państwie polskim...https://www.youtube.com/watch?v=DyXhNJ2szNk
43 odpowiedzi
martusiaaaa
1
jakieś ciekawe plany na weekend macie ?
37 odpowiedzi
Safrani
3
Wiedźmin 3 Co ja mam kupić, żeby ograć całość ze wszystkimi dodatkami?Czy można w to... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1240 Culés
8
KALENDARIUM: 18 marca 1965 r. Fc Barcelona odpadła z Pucharu Miast Targowych po.......rzucie monetą! Przeciwnikiem Blaugrany był RC Strasbourg. W dwóch pierwszych spotkaniach padł remis-odpowiednio 0:0 i 2:2. Wówczas gole na wyjeździe nie liczyły się podwójnie więc drużyny postanowiły że o miejscu rozgrywania decydującego meczu zadecyduje losowanie. Więcej szczęścia miała w nim Barca i trzecie spotkanie odbyło się na Camp Nou. Przez 120 minut gry gospodarze dwukrotnie trafili w słupek, dwóch goli nie uznał Barcie arbiter i nie podyktował również dwóch ewidentnych rzutów karnych! O zwycięstwie Strasbourga zadecydował kolejny rzut monetą. Znaczna część piłkarzy Blaugrany udała się do szatni przed losowaniem, podczas gdy większość francuzów stała za swoim kapitanem. Fortuna sprzyjała niestety gościom. Trener Strasbourga stwierdził po spotkaniu iż jego zespół ,,przybył po remis, chciał się bronić licząc jedynie na kontry i szczęśliwy rzut monetą.'' Nie mam pojęcia czy wówczas UEFA cokolwiek zrobiła w sprawie tego arbitra ale to już nie zmieni historii i skandalicznego sędziowania.
Przypominam również że dziś 118 urodziny obchodzi Ajax Amsterdam. Jest to historycznie ważny klub dla Barcy zwłaszcza w osobach ogromnie zasłużonych Blaugranie a mianowicie Rinusa Michelsa no i Johana Cruyffa rzecz jasna. Jestem dozgonnie wdzięczny Ajaxowi jak również kilku holendrom, którzy współtworzyli sukcesy Fc Barcelony. Visca el Barca y Visca Ajax!