- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1369 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
52 odpowiedzi
Marcelinho99
3
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
25 odpowiedzi
gumaz
1
Jak macie do wyboru to zimno czy komary ?
21 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1369 Culés
6
Rożnica miedzy poziomem Messiego a Ronaldo jest ogromna i to widzi kazdy kto oglada regularnie mecze obu druzyn. Zawsze byla. Problemem jest to, ze malo kto oglada wiecej niz kilka meczow (i to glownie w lidze mistrzow) na rok danej druzyny. Dlatego sugeruja sie danymi z livescora. Tutaj niestety jest niemal zawsze po rowno. Z czego to wynika?
Moim zdaniem glownym powodem jest filozofia gry barcy i realu. Wystepuja tutaj dwie roznice, obie niekorzystne dla Messiego.
1) real gra w kazdym meczu akcja za akcje. Skutek jest taki ze ronaldo oddaje co mecz 10+ strzalow, a sytuacji w ktorych moglby potencjalnie znalezc sie w okolicach pilki w polu karnym rywala jest w kazdym meczu realu okolo 50. Akcja Barcelony natomiast toczy sie przez 5 minut, przy czym przez 2-3 minuty jest to klepanie w poprzek srodkowej linii boiska. Przez ta 'cierpliwosc' w rozegraniu mamy tych akcji 10 na mecz, a wcale nie przeklada sie to na wzrost zagrozenia.
2) real nigdy nie zadowala sie wynikiem. Maja 8:3, jest 80 minuta, tym lepiej dla ronaldo - przeciwnikowi juz sie nie chce, a on sobie jeszcze pyknie dwie bramki w 91 i 94 minucie meczu. U nas wyglada to tak, ze jest 2:0, przeciwnik mizerny, a my od 60 minuty stwarzamy 1-2 akcje, bo przez pozostala czesc czasu pilke podaja do siebie Umtiti z Pique i Ter Stegenem. Od 80 minuty nigdy nic sie nie dzieje, kazdy zadowolony z wyniku (my ze wygralismy, przeciwnik ze nie bylo wstydu), moznaby usiasc sobie z pilka i przestac udawac ze gramy. Wskutek takiego obrazu gry, Messi ma polowe mniej czasu na strzelenie bramek, bo jak nie zrobi tego przed 2 lub 3-0 to potem juz nie ma jak bo gramy piknik. U ronaldo sytuacja jak pisalem jest odwrotna, ciezko mu cos zrobic jak kazdemu sie chce, a jak pod koniec meczu kazdy czeka na koniec to on lata jak szalony i strzela na 7:2.
1
@stysiek Reasumując Messi gra dla drużyny
Cr7 gra dla statystyk