La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1043 Culés

konto usunięte

17

Wspierałem bezgranicznie projekt TATy Martino, wspieralem bezgranicznie projekt Lucho Enrique, podobnie też oczywiście czyniłem w przypadku projektów Pepa i Tito.

Jednak projektu Valverde po prostu nienawidzę.
Ernesto nie nadaje się do prowadzenia Barcelony, co wbrew pozorom doskonale pokazał ten sezon.

Najpierw dla równowagi wymienię plusy projektu Valverde :
-wygrana LL (być może bez porażki)
-wygrana CdR

A teraz przejdźmy do tego co mi się w tej Barcelonie nie podoba:
-odejście od 4:3:3 na rzecz 4:2:2. Sam Johan Crujjf kiedyś mówił iż Barcelona i 4:3:3 to elementy których nie wolno oddzielać, ponieważ żadna inna formacja nie pozwoli grać futbolu totalnego.
-nakazanie Barcelonie defensywnego grania w przypadku wgrywania jedną, maksymalnie dwoma bramkami. To co kiedyś było znakiem rozpoznawczym Katalonczykow, dzisiaj jest tylko wspomnieniem. Barcelona nie "siada" na rywalu. Często kiedy obejmuje prowadzenie, cofa się i rozpaczliwie "broni Częstochowy".
-źle przeprowadzone transfery, a konkretnie życzenie ściągnięcia sobie Paulinho. Okej, Brazylijczyk zagrał całkiem dobry sezon jednak płacić 40mln za emeryta z Chin, prowadząc Barcelonę... Nie brzmi to dobrze, szczególnie jeśli zobaczymy, za ile taki Tolisso powedrowal do Bayernu.
-Valverde źle zarządza kadrą. Mając dużą przewagę w lidze nie stosuje niemal wcale rotacji, nakazuje zawodnikom grać z kontuzją bądź też z przeciążeniem, zamiast zaufać zmiennikom.
Skutkuje to zajechaniem zawodników na kluczową część sezonu.
-oparcie całej ofensywy na Messim, czyt. jeśli Leo nie idzie, może być ciężko i o remis.
-naplucie kibicom w twarz rewanzem z Roma w Rzymie. Dla mnie, jako dla wieloletniego kibica tego klubu, opartego na filozofii Crujjfa, polegającej na pięknej, inteligentnej grze, nakazanie piłkarzom wybijania piłek na auty, bronienia się całe spotkanie i posłania długich piłek rozpaczliwie szukających Leo Messiego lub Suareza, dodatkowo przy zaliczce z pierwszego meczu 4:1; jest moim zdaniem profanacja, i świadczy o niekompetencji Ernesto.

Moim zdaniem Valverde powinien odejść, a w jego miejsce powinno się zatrudnić kogoś, kto rozumie styl, w jakim powinna grać Blaugrana.
Zaraz ktoś zapyta "ale jak to? Barcelona wygrała 2 trofea a ty jeszcze narzekasz?!"
Dokładnie tak. Powtórzę jeszcze raz coś, co zaznaczam w każdym komentarzu krytykującym pracę Valverde. Ja za Barceloną nie jestem dlatego, bo wygrywa. Ja za nią jestem że względu na jej wyjątkowy styl, i ciągle dozenie do zdominowania przeciwnika na boisku. A Ernesto jedyne co może dać to trofea, ale kosztem stylu i "duszy" Blaugrany.
Nie wiem może większości to pasuje, mi na pewno nie.
Zresztą, gdyby zależało mi na jak największej ilości trofeów to już od kilku lat byłbym za jakimś Juve czy innym Bayernem które mistrzostwo kraju mają pewne co rok...

I już tak kończąc. Obecnie trener w Barcelonie musiałby się bardzo postarać, żeby nie zostać conajmniej wicemistrzem, dlatego wątpię czy zasadne jest takie gloryfikowanie Valverde za zdobycie tytułu już w pierwszym roku pracy, szczególnie jeśli zobaczymy ile razy niespodziewanie potknął się Real, oraz ile razy punkty dosłownie w pojedynkę po beznadziejnej grze ratowali nam Leo i ter Stegen.

PS. Zastanawia mnie jedna rzecz. Czemu wszystkie komentarze odnośnie Valverde odnoszące się do niego negatywnie są kasowane (bez bana)?
Niezależnie czy ktoś poda takie czy inne argumenty, mam wrażenie że na stronie na Ernesto nie można napisać nic złego. Dotychczas zniknęły moje trzy wypociny o pracy tegoż szkoleniowca bez podania żadnego powodu oraz... bez nałożenia na mnie żadnej kary. Czyli co? Nie złamałem regulaminu ale łamie serduszko któremus z redaktorów zakochanych z byłym trenerze Bilbao? Czy o co chodzi bo już serio nie ogarniam troszeczkę.

Wgl teraz pod tym komentarzem zobaczycie ciekawe zjawisko. Nie będzie merytorycznej dyskusji, będą tylko wpisy w stylu "XDDDD", "skończyłem czytać po Valverde out", "I TY SMIESZ NAZYWAĆ SIĘ KIBICEM?!", "mam nadzieję że dostaniesz perma" itd itd....

No cóż, a może będzie inaczej. Może pojawi się ktoś kto zechce podyskutować na ten temat zamiast pisać populistyczne slogany... Dobra kogo ja oszukuje, sam w to nie wierzę.
Niestety pod względem merytorycznym fcbarca.com znacznie ostatnio ustępuje blaugrana.pl :/

7

@Messi1st! z 4:3:3 i ładnej gry nie zrezygnował Valverde, tylko idiotyczny zarząd. Nasprowadzali drwali z Chin za kupę hajsu. Ernesto miał 2 opcje. Albo kontynuować projekt Lucho (z prawdpoodobnie marnym skutkiem) albo ułożyć taktykę pod zawodników, jakich miał do dyspozycji. I zrobił to świetnie. Rakitić rok temu kopał się po czole, a teraz proszę jak ładnie sobie pogrywa. A, że Gomes i Paulinho nic nie grają, no cóż. Pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć.

konto usunięte

2

@Bartek22 To Valverde chciał Paulinho :)

3

@Bartek22 Otóż to. Gra się tak jakich ma się zawodników. Co może na początku sezonu nie było prób grania 4-3-3 z Delofeu, z Vidalem, z Denisem na skrzydłach ? Nawet chyba Paulinho był w jakimś spotkaniu ustawiony na prawym skrzydle jeśli się nie mylę... Tylko że to się nie sprawdzało

1

@Messi1st! No nie wiem. Jak dla mnie to wałek Bartomeu. W każdym razie ktokolwiek chciał Paulinho, musiał wypić dużo alkoholu. Zresztą teraz widać "zaufanie" do Paulinho. Valverde wpuszcza go na 20 ostatnich minut, żeby mu wyniku nie zepsuł. Mam nadzieję, że w to lub w następne okienko transferowe Samuraj odejdzie. W miarę się sprawdzał jak grał obok Rakiticia i Busquetsa jako zagęszczenie środka pola. Po przyjściu Dembele i Coutinho zaczął raczej grywać w miejscu Rakiticia. i jest beznadziejny.

4

@Messi1st! Zgadzam sie z Twoja wypowiedzia. Procz jednego. Paulinho przyszedl w dosc trudnym momencie jesli chodzi o pomoc w Barcy i chyba po prostu byl potrzebny mimo tych 40 mln. W tym sezonie jesli odpocznie czuje, ze moze pokazac sie z jeszcze lepszej strony.

Odejscie od 433 to wyrwanie serca i granie bez duszy i emocji wpisanych w ten klub. Wszystkie roczniki nizej sa uczone pewnej filozofii i przychodzi Ernesto, ktory moim zdaniem jest zbyt osrany jak na Barcelone i psuje jej historie i filozofie mimo dwoch trofeów.

Takie glosy jakie Ty tu piszesz wyrazalo wielu po meczu z Roma. Teraz znow sie to uciszylo. Bo 2 trofea. Styl jednak to nuda i gdybym byl niedzielnym kibicem to nie wiem czy chcialo by mi sie ogladac mecze Barcy.

2

@Bartek22 O czym ty mówisz moze gdyby Ernesto nie rotował jak idiota to byśmy mogli mówić np o dobrym Denisie czy nawet o grze w finale LM tymczasem gramy jakieś 4:4:2 gdzie Dembele(120mln) większość czasu siedzi na ławie.
Mu potrzeba minut zamiast piłkarzy jak Denis ten wpuszcza starego Inieste gdy mecz jest wygrany to nie jest trener na Barcelone>
No tak jest Dublet to to wszystkim zamydliło oczy ciekaw jestem czy gdyby Real nie sfrajerzył tak początku sezonu i miał d nas 3 czy 6 pkt starty to też byłby taki hura optymizm

1

@Messi1st! Ale zobacz co on zrobił. Przed sezonem nikt nie przypuszczał nawet ze z taka kadra zdobedziemy 2 trofea. To co zrobił Valverde z tą kadrą jest niesamowite. Dostał zespół osłabiony odejsciem jednego z najlepszych piłkarzy świata a dostał w zamian 20 latka który od razu złapał kontuzje. A teraz zobacz jakich mial zawodników w pomocy : Paulinho Gomes Rakitic Iniesta D.Suarez.A w ataku Messiego i Suareza i nie zgranego Dembele. Jak on miał z taka kadra grac piękny futbol. On zrobił mozna powiedziec cos z niczego. W nastepnym sezonie dostanie poukładaną kadre i zobaczysz wtedy prawdziwe oblicze tej druzyny

2

@Messi1st! Myślę podobnie jak Ty i szczerze mówiąc mam niesamowity dylemat jak oceniać Valverde. Z jednej strony wyciągnął z tej kadry niemal maximum - odejście Neymara, kontuzja Dembele, brak transferu pomocnika z topu. Mimo to poradził sobie jakoś, nie przegrał jeszcze meczu w lidze, wygrać Puchar Króla. JEDNAK sposób gry Barcy ogólnie mnie przeraża, nie pamiętam sezonu w którym miałbym tak często niesmak po obejrzeniu meczu. Brak polotu, świeżości, ofensywnej szybkiej piłki. Bardzo często bardzo toporna gra, nastawiona na siedzenie w obronie i przetrwanie, kompletne uzależnienie od Messiego. Wydaje mi się, że nie ma obecnie innej drużyny z topu, która jest tak zależna od jednego zawodnika. Ok Leo jest wybitny więc można mówić, że to nic dziwnego. Ale mimo wszystko mnie to przeraża jak taki klub jak Barca nie jest w stanie pomóc Messiemu znieść tego ciężaru. Niemal wszystko zależy od niego, bez niego zespół traci magię i wygląda na solidnego średniaka. Kolejna kwestia, być może jeszcze ważniejsza niż sam projekt Valverde to zarząd. Nieudolny i dramatyczny zarząd moim zdaniem, który przespał pare lat. Wszystko robią z opóźnieniem, środkowego obrońce ściągneli z opóźnieniem po odejściu Puyola. Pomocy do tej pory nie naprawili. Nam tak brakuje kreacji i takiej energii w środku pola, że momentami aż mnie mdli. Jak czytam, że zarząd może zrezygnować z Arthura na rzecz fizycznego zawodnika to ręce mi po prostu opadają. W szkółce widzę niesamowity potencjał, jest paru zawodników na których powinno się dmuchać i chuchać tymczasem zarząd nie proponuje im nowych kontraktów mimo, że w lecie będą mogli odejść za darmo. Nie wiem w którą stronę to wszystko zmierza, ale po prostu nie podoba mi się to. Szacunek Valverde za wykonaną pracę i zdobyte tytuły, ale mnie to jakoś nie przekonuje. Może jestem rozpieszczony, ale po prosu nie podoba mi się ten trener. Do tego dochodzi ten szkaradny zarząd, który wywołuje u mnie strach przed każdym okienkiem, że znowu się ośmieszymy i nie wzmocnimy drużyny marnując potencjał Messiego. Przy okazji umożliwiąjąc odwiecznemu rywalowi dokonywanie czegoś absolutnie historycznego.

1

@Barteo Dembele mial 2 ciężkie kontuzje w ciagu krotkego czasu on tez potrzebuje czasu a nie od razu we wszystkich meczach w pierwszym składzie. Przeciez przed sezonem po odejsciu Neya ta kadra wydawała sie dramatyczna a jednak on cos z tego zrobił.

konto usunięte

1

@Bartek22 Generalnie to miał być Verratti ale Paulinho to była opcja B xD

2

@Messi1st! Polać temu panu ! ;) Zgadzam się słowo w słowo. Też wiele razy pisałem coś podobnego. Nie mogę znieść obecnego stylu Barcy. Parę spotkań temu prawie usypialem na meczach Barcy co jest nie do pomyślenia. Kiedyś przez cały mecz były ohy i ahy nad spektakularnymi zagraniami a teraz oklaskuja jak Gomesowi w końcu uda się przyjąć piłkę. Kolejna sprawa to właśnie transfery... Gomes, Paulinho czy Rakitic to nie pomocnicy na Barce... I wiem że zaraz będziecie bronić Rakiticia jaki to on waleczny i że biega a mnie wystarczy zobaczyć akcje taka jak w jednym z meczów LM gdzie Semedo na pełnym gazie oddaje piłkę Ivanowi i leci do przodu gdzie prosi się o szybka klepke a Ivan nie dość że wolno, przyjmuje, myśli to oddaje bezmyślnie piłkę do tyłu. Mnie w takich sytuacjach ręce opadają i jest u mnie po prostu skreślony...

Tak jak napisałeś ja tak samo zakochałem się w niepodrabialnym stylu, który każdy zazdroscil i który cieszył oko a nie powodował odruchy wymiotny i nie w trofeach...

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?