La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 768 Culés

0

Pamiętacie sprawę zgwałconej Polki przez imigrantów?
http://fakty.interia.pl/swiat/news-wlochy-obrona-napastnika-rimini-chce-jego-uniewinnienia,nId,2581018

"Jak informują źródła sądowe, w uzasadnieniu do złożonego odwołania adwokaci Kongijczyka wskazali na kilka okoliczności łagodzących, które ich zdaniem powinny zostać uznane przez sąd apelacyjny. Wśród nich wymienili młody wiek Butungu, wcześniejszą niekaralność, a także to, że skazany - migrant przybyły przed kilkoma laty do Włoch - nie był dobrze zadomowiony w tym kraju, czyli nie przeszedł procesu integracji".
...
"Wśród okoliczności wymagających uwzględnienia wymienia się też poczucie osamotnienia, zachowanie Kongijczyka w trakcie śledztwa oraz procesu w Rimini i skruchę, którą wyraził. "

0

@kamilo0066 No skrucha i wcześniejsza niekaralność to standard w procesach. Natomiast cała reszta to bullshit, ciekawe jak są do tego podejdzie...

0

@kamilo0066 Wiesz co do "integracji" nie będę się wypowiadał ale wiem że niekaralność i młody wiek to zazwyczaj są te przyczyny łagodzące

konto usunięte

5

@kamilo0066 Ale po to właśnie są obrońcy by bronić swojego klienta. Sąd zdecyduje o wyroku.

7

@Janiama dokładnie, robić aferę będzie można, gdy będzie wyrok, a nie uzasadnienia adwokata...

o to chodzi w profesji adwokata przecież, by bronić klienta, a jeśli czyn jest niepodważalny - łagodzić wyrok. Nie wiem po co udostępniać dalej samo uzasadnienie adwokata, nic nadzwyczajnego.

1

@Janiama Macie klapki na oczach? Jasne że chodzi o samotność i brak przystosowania do nowego środowiska. Podawanie takiej przyczyny to jest skandal bez względu czy sąd uzna to odwołanie.

Edit. Chociaż widzę osoby o jakich poglądach się wypowiadają =D

5

@kamilo0066 "Macie klapki na oczach?"

masz 15 lat i nic nie wiesz o sądownictwie? Przecież takiego rodzaju argumenty to jest standarowa praktyka a nie skandal. XD Kurczę, zarzucasz klapki na oczach, a chyba całe życie byłeś odizolowany od mozliwości zaobserwowania jak działa obrońca sądowy.

konto usunięte

0

@kamilo0066 Gdybyś był adwokatem, który składa przysięgę to jak byś bronił swojego klienta? Co ma powiedzieć przywalić bambusowi dożywocie bo jest winien? Normalne że idzie w tym kierunku, dobrze że to mówi a nie że Polka prowokowała i była rozebrana.

0

@kamilo0066 XD umiesz ty czytac rozumiem? Jak wynajmujesz prawnika to ma on za zadanie spowodować by wyrok był jak najkorzystniejszy dla cb A nie dla strony przeciwnej

0

@hoeniker  To że ktoś jest samotny(chociaż atakował z młodszymi kolegami) i nie może jeszcze przystosować się do życia we Włoszech to standardowa praktyka i takie argumenty zawsze się pojawiają? Chyba kpisz. Byłem na niejednej rozprawie i siedzę w tym, więc nie wygaduj głupot. Adwokat idzie po prostu na poszkodowanego imigranta i chwyta się czegokolwiek na dodatek chcąc UNIEWINNIENIA mimo iż wyrazili skruchę, więc przyznali się do winy. To jest nieśmieszny żart i to pragnę od pierwszego komentarza w tej dyskusji zaznaczyć.

4

@kamilo0066 "To że ktoś jest samotny(chociaż atakował z młodszymi kolegami) i nie może jeszcze przystosować się do życia we Włoszech to standardowa praktyka i takie argumenty zawsze się pojawiają"

TAKIEGO RODZAJU argumenty to jest standardowa praktyka. I to jest oczywistość. Nawet nie ma tu z czym dyskutować :)

"Byłem na niejednej rozprawie i siedzę w tym, więc nie wygaduj głupot."

to może klapki na uszy miałeś?

PS zacna kompromitacja. Standardowe argumenty łagodzące obrońcy sądowego skandalem. Twierdzić tak w cywilizowanym kraju w 2018 roku. xD

0

@kamilo0066 Głupi czy Głupi ? To SĄD powtarzam SĄD zadecyduje czy wziąć te argumenty pod uwagę i tyle w temacie obrońca robi to co ma robić czyli broni klienta

0

@Barteo Nie umiesz czytać? Odnoszę się tylko do mowy obrońcy. Już?

0

@kamilo0066 No ale co miał powiedzieć prosze o najwyższy wymiar kary ?

0

@hoeniker  Nie nie jest to standardowa praktyka tak jak proszenie o uniewinnienie w takiej sytuacji kiedy przyznali się do winy i nie zmieniają zeznań.
Do dalszego tekstu nie odniosę się, bo takie wojenki to wśród swoich praktykuj.

0

@Barteo Nic nie dała podpowiedź.

konto usunięte

0

@kamilo0066 A Ty po prostu nienawidzisz imigrantów i w tej sprawie jesteś bardzo nieobiektywny. Adwokat broniąc klienta nie może mieć żadnych skrupułów w stosunku do poszkodowanego. Taki zawód

0

@Janiama Wiesz pewno nie słyszy o takich przypadkach bo jak sebiksy gwałcą Polki to argumentem obrony nie może być "proces integracji"

0

@Janiama Czego mi coś wkładasz do ust czego nie powiedziałem? To typowe dla Was.
Adwokat chcę uniewinnienia i oprócz standardowych argumentów którymi są właśnie ciężka przeszłość, trudne życie dorzuca żenujące argumenty jak samotność, czy to że jeszcze nie zdążył przystosować się do życia w tym kraju. Chce przy tym uniewinnienia mimo iż samotnie atakował kobietę? Nie, bo z kolegami. Nie może przystosować się? To już argument kompletnie z czapy jak był tam kilka dobrych lat. A uniewinnienie skoro przyznali się do winy i nie wycofują tego? To już apogeum głupoty i kompromitacji adwokata. Sąd z miejsca to odrzuci.

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty przez użytkownika

konto usunięte

0

@kamilo0066 Sąd odrzuci i o to chodzi. Po to jest właśnie by podejmować słuszne wyroki. Adwokat jest od tego by bronić.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?