La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1437 Culés

5

Żenada. Żenadą są polscy kibice, ktorych rowniez mam watpliwa przyjemnosc miec wsrod znajomych. Mundial sprawil, ze o polskiej piłce wypowiadaja sie nawet Ci, ktorzy tydzien temu dowiedzieli sie co to jest spalony. Tak to jest w sporcie, że jedna pomyłka skutkuje katastrofą. I tak bylo w przypadku MŚ. Dziś juz nikt nie pamieta o zwyciestwie z Niemcami, cwiercfinale EURO, o przełomie w polskiej piłce, który nastapił za kadencji Nawalki i tych chlopakow. Majac jedna z najslabszych lig w Europie, chcemy rownac sie z najlepszymi. Dlaczego? Bo tak, bo kadra ostatnio wykrecila wynik ponad stan, wiec w oczach ,,Janusza" musi wygrywac z kazdym, wbrew logice i suchym faktom. Tez zzera mnie frustracja ale trzeba ochlonac szybko, docenic, ze w ogole do Mistrzostw dostalismy sie, przy naszych wątłych pilkarskich fundamentach. Człowiek, ktory po latach posuchy wprowadził nas znowu do pilkarskiego swiata zywych zasluzyl na szacunek a nie na bluzgi, po błedach, ktorych faktycznie nie wystrzegl sie. Nie łudzmy sie, przy polskim systemie szkoleniabi cienkiej lidze, nawet Gorski by nie skleił kadry, ktora przez lata bedzie wygrywac. Pozdrawiam

1

@adamt1996 Ludzie mają krótką pamięć.

konto usunięte

1

@adamt1996 Sorry kolego, ale dramatyzujesz. Januszostwo jest wpisane w charakter takich wielkich imprez, ale mocno hiperbolizujesz. Wygrana z Niemcami nie jest wcale zwycięstwem na miarę wskoczenia poziomu wyżej. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę ówczesną kadrę i zmiany personalne sąsiadów (somsiadów). Nasi piłkarze wychowywani są na zachodzie. Ale jednak są. Więc bazując na takim poziomie winniśmy coś ugrać. No i też nie bardzo rozumiem. Z jednej strony wskazujesz przełom w Polskiej piłce, wychwalasz nasze Euro, a potem tłumaczysz porażki z Senegalem i Kolumbią... stanem szkolenia. To w jednym wypadku dajemy radę, a w drugim już nie? Gdzie taka Szwajcaria z pewnością była bardziej niewygodnym rywalem na Euro, niż Senegal kilka dni temu?

ps/ a Niemcy potrafili przerypać z Austrią, czy na poważnym mundialu z Meksykiem. Pojedyncze spotkania nigdy nie powinny stanowić odniesienia.

0

@Dep_del_Hasage Mecz ze Szwajcarią był dwa lata temu, jak widać oni robią krok naprzód, a nasza pilka stała w miejscu. Ja słabo widzę przyszłość naszej reprezentacji, jeśli odejdzie Nawalka :)

konto usunięte

1

@adamt1996 Ja nigdy nie uważałem Nawałki za cudotwórcę. Awans na Euro z takiej grupy powinien być czymś naturalnym. Oczywiście jeśli jesteśmy poważnym i ambitnym narodem. Fajnie, bo poukładał kadrę, stworzył jeden organizm, który niwelował swoje braki jednością. Swoje zrobił i chyba jego czas się skończył. Na mundialu przede wszystkim zawiódł taktycznie. Bo w eliminacjach potrafiliśmy jakkolwiek odpowiadać na zagrania przeciwników, a tutaj kompletnie nie reagowaliśmy na sytuacje boiskowe. Myślę, że sam do końca nie wiedział jak zredukować braki w pomocy i jak włączyć Lewego do gry. W tym aspekcie przegrał i raczej stracił swoją szansę. Nie krytykuję Nawałki za dwa spotkania i w oparciu o to nie domagam się (jako kibic, a nie decydent) dymisji. Powodem tego jest raczej zauważalny i postępujący regres.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?